Így múlik el a világ dicsősége: két év alatt megdőlt az ország mítosza
További Station cikkek
Ki ne emlékezne az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot a 2000-es évek eleje óta figyelők közül arra, hogy a mérkőzések végjátékában a Manchester United valahogyan mindig meg tudott újulni, és akkor lecsapni a riválisokra, amikor már nem volt esély a válaszra.
A rengeteg ráadásban szerzett találat miatt Sir Alex Ferguson együttesével kapcsolatban sorra születtek az olyan mémek, melyek arra utaltak, hogy „addig hosszabbítunk, amíg a Manchester United be nem talál”, vagy épp a ráadás (injury time) nevét költötték át Fergie Time-ra.
A legendás skót menedzser 2013-as visszavonulása óta hiába vár újabb bajnoki címére a 20 aranyéremmel rekorder együttes, miközben a városi rivális City 2012 óta nyolcszor is felülhetett Anglia trónjára.
A „vörös ördögök” 2022 nyara óta az Ajaxnál remeklő Erik ten Haggal próbálják meg visszaszerezni korábbi dicsőségüket, ez azonban eddig igencsak nyögvenyelősen megy: volt ugyan egy-egy Ligakupa- és FA-kupa-siker, a bajnokságban viszont a bronzérem után legutóbb a nyolcadik hely jött össze, és csupán az Európa-ligában indulhat a gárda.
Az együttes a mostani kiírásban egy hajrában szerzett győztes góllal nyitott, amivel átmenetileg vezette is a tabellát, a Brighton otthonában viszont egy 95. perces találat miatt kapott ki 2–1-re.
És ezzel el is érkeztünk cikkünk apropójához:
Míg az együttes a Premier League első 30 évében összesen két alkalommal kapott ki úgy, hogy az ellenfél a ráadásban szerezte meg a győztes gólját, a Ten Hag-érában ez már a hatodik(!) ilyen vereség volt, vagyis két év alatt háromszor annyi ilyen vereség jött össze, mint 1992 és 2022 között összesen.
Így múlik hát el a világ dicsősége...
(Borítókép: Ash Donelon / Manchester United via Getty Images)