A brazil válogatott sztárja, Neymar elégjó meccset játszott Peru ellen a Copa Americán: gólt fejelt, gólpasszt adott, és volt egy szenzációs csele is. Ami ennél is figyelemreméltóbb, az a válogatottbeli statisztikája
Spanyol bajnok, Spanyol Kupa-győztes, Bajnokok Ligája-győztes lett ebben a szezonban az FC Barcelona, 2009 után másodszor triplázott, azaz nyerte meg egy szezonban mindhárom sorozatot. Ezzel történelmi sikert ért el, az első klub lett, ami kétszer is meg tudta csinálni, hogy mindhárom címet besöpörje.
A Bajnokok Ligája-döntő statisztikáit böngészve arra bukkantunk, hogy a világbajnok olasz hátvéd, Andrea Barzagli hibátlanul passzolt, mind a 31 átadása a társához ment, leginkább Andrea Pirlót játszotta meg, nyolc labdát is adott neki. (Pirlo nem bírta ki könnyek nélkül a meccs végén.)
Luca Toni sosem öregszik meg, közel a negyvenhez (1977. május 26., 38 éves, hogy pontosak legyünk) is kirobbanó erőben futballozik, és ami még ennél is fontosabb, hihetetlen eredményesen. A Verona játékosaként ebben a szezonban 22 gólig jutott, így az interes Mauro Icardival holtversenyben megnyerte a gólkirályi címet.
Ez azért is óriási dolog, mert ilyen idős gólkirálya még sosem volt a Serie A-nak. Az eddigi korrekorder gólkirály a
Piacenzában
futballozó
Dario
Hübner volt, aki
35 évesen
24 gólt szerzett
a 2001–2002
-es
idényben.
Toni a hétvégén a Juventus ellen is betalált, 38 évesen és 5 naposan jutott el a 22 gólig. Carlos Tévezt is maga mögé utasította, az argentin húsz találatot jegyzett a Juventusban.
Toni 2013 óta a Hellas Verona csatára, de előtte megjárta a Bayern Münchent, a Juventust, kétszer a Fiorentinát.
Tavaly is húsz gólt ért el – ezzel Ciro Immobile mögött akkor a második lett –, de eddigi pályafutása során csak 2006-ban (31 gól) a Fiorentinában és 2008-ban (24 gól) a Bayern Münchenben volt ennyire eredményes.
Noha a válogatottban is fontos gólokat szerzett, mégsem sikerült ennyire eredményes pályát befutnia. 2004 és 2009 között 47 meccsen 16-szor lőtt gólt, aminél sokan – beleértve a magát őt is – többet vártak.
28-23-ra elveszítette a férfi kézilabda Bajnokok Ligája döntőt az MKB-MVM Veszprém. Következzenek a legfontosabb adatok, amikből kirajzolódik a miértre a válasz.
A debreceni Nagyerdei Stadion nem veszteséges, írja a mifocink.hu a DVSC válaszára hivatkozva, amely annak járt utána, hogy az idén a stadionba látogató kevés néző, mekkora bevételt jelent az üzemeltetőnek.
A Nagyerdei Stadion befogadóképessége 20340 fő, a nézőcsúcsot a tavalyi átadáskor, az Újpest ellen regisztrálták akkor 20 ezren voltak.
A 12,5 milliárd forintból megépülő Nagyerdei Stadion. Ahogy Kretz Tibor, az üzemeltetés vezetője elmondta: működésük első évében 23 labdarúgó mérkőzésen 155 211 néző jelent meg. Ez átlagosan 6748 nézőt jelentene meccsenként.
Az első 12 hónapban több olyan rendezvényünk is volt, amely nincs összefüggésben a futballal. Két teltházas, az arénában rendezett gálát szerveztünk meg
- mondta Kretz.
Az MKB-MVM Veszprém 31-27-re verte a német Kielt a kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjében, és a Barcelonával játszik vasárnap este hattól a fináléban.
A Kicker futballmagazin különszámot szentelt a Bayern München újabb, huszonötödik bajnoki címe után a klubnak, ezért különféle statisztikákat is belerakott.
Az idei költségvetés sem bánt méltatlanul a magyar futballklubokkal, és az őszi nagy szabású tervek szerint a következő összegeket fizették/fizetik ki stadionrekonstrukcióra.
Az már korábban egyértelművé vált, Martin Ödegaard lett a spanyol futballbajnokság legfiatalabb futballistája. A norvég, a hétvégi, Getafe ellen bajnoki 57. percében váltotta Cristiano Ronaldót – talán ennek is meg volt a maga üzenete – és 16 évesen és 157 naposan rekordot döntött.
Két, illetve egy meccs lement már az NBA-főcsoportdöntőkből, az biztos, hogy a győztes az Atlanta Hawks, Cleveland Cavaliers, Golden State Warriors, Houston Rockets négyesből kerül ki. Nincsenek olyan klasszikus döntős csapatok, mint a Lakers, a Bulls vagy épp a Spurs, sőt, olyannyira nem klasszikus döntős csapatok alkotják idén a mezőnyt, hogy négyük között összesen 162 éves bajnokicím-hiány van.
A Sportintelligence.com a világ 12 legjobban eleresztett klubjának listáját hozta le, pontosabban annak a 12 klubnak a listáját, ahol a legjobban keresnek a sportolók.
Nem arról van szó, hogy ezek a csapatok fizetik a legmagasabb bért egy-egy játékosnak (bár ez valószínűleg korrelál), hanem arról, hogy átlagosan ezek a klubok fizetnek a legtöbbet.
Meglepő, hogy a 12 klub közé csak három baseball valamint egy profi kosárlabdacsapat kerülhetett be, a többi mind futballcsapat.
Az utolsó előtti (+előtti fordulót) játszották a magyar futballbajnokságban, ahol nagy forradalomra készülnek, ennek ellenére néhány csapat alanyi jogon szeretné kiharcolni a bentmaradást, jobban mondva, szeretné elkerülni az egyre fenyegetőbb kiesést.
Mivel nem nagyon van értelme aszerint megmutatni, hogy milyen sokan, vagy mennyire kevesen mentek ki a stadionokba (kevesen, átlagosan 2157 néző), ezért azt mutatjuk meg, hogy azok, akik végül kimentek meccsre, mely meccseket választották inkább.
Európa 53 országának bajnokságában összesen 692 csapat indult. Közülük öt – egy azeri, két moldáv és két görög – nem tudta befejezni az idényt. Akadnak olyan sorozatok, amelyek között magyar csapatok nevével is találkozhatunk. A horvát bajnok Dinamo Zagreb az egyetlen európai, amely veretlenül áll a bajnokságban, immár 33 hete, a litván Trakai már 10 forduló óta nem kapott ki. A Ferencváros 17 egymás utáni veretlen meccsel a Dinamo Zagreb, a Dinamo Kijev és a Partizan Beograd mögött a negyedik ebben a rangsorban.
De előbb a jöjjenek a győztesek.
Három topligás bajnokságban már eldőlt a bajnoki cím sorsa, kettőben pedig a bajnokesélyes nagyon közel jár célhoz. Angliában a Chelsea öt év után, ötödször lett bajnok. Németországban a Bayern sorozatban harmadszor, összesen 25-ödször nyerte meg a Bundesligát, Olaszországban pedig a Juventus egymás után negyedszer, története 31. bajnoki címét nyerte meg.
A Goal.com megvizsgálta, hogyan alakult az öt legnagyobb európai bajnokságban a labdabirtoklás, és az eredmény csak némileg meglepő:
A Bayern München általában 70 százalékban birtokolja a meccsein a labdát, amivel ők Európában a legek, őket a Barcelona 69 százalékkal követi.
A labdarúgás statisztikáival foglalkozó svájci intézet, a CIES legújabb kutatásában az öt nagy futballbajnokságban – az angol, a francia, a német, az olasz és a spanyol – pályára lépő játékosok átlagéletkorát vizsgálta. A tanulmány az akadémiák működésére próbált rávilágítani. Meglepő adat, hogy a Bajnokok Ligája döntőjébe jutásra két legesélyesebb, a Real Madrid (22,44), és a Barcelona (22,66) is befért a legjobb tíz csapat közé, és spanyol a legfiatalabb csapat is.
Jöhetnek kosarasok bárhonnan is a világból, egy dolog változatlan marad az NBA-ben: negyven éve ugyanolyan hatékonysággal dobják a büntetőket az amerikai kosárlabda-bajnokságban.
A 2009 őrült év volt az úszásban, akkor zárult le a mindössze két évig tartó szuperdresszkorszak. A római világbajnokságon sorra születtek a világrekordok, előfordult, hogy egy nap kétszer is átírták a csúcsokat.
Sporttörténelmi sikert hozott 1990. június 8-a. Az olaszországi világbajnokság egyik legnagyobb meglepetését hozta, hogy Kamerun 1-0-ra legyőzte Argentínát, amely nem mellesleg a világbajnoki címvédőként utazott az európai tornára.
Éppen 124 éves az első csere, ami futballmeccsen történt. A nemzetközi szövetség egészen az 1954-es vb-selejtezőkig nem engedélyezte a futballmeccseken a cseréket, így ha valaki megsérült, akkor a szenvedő csapat kevesebb játékossal volt kénytelen befejezni a meccset. Mégis akad egy kivétel, amely – természetesen az európai futball bölcsőjében – Nagy-Britanniában történt. Sam Gillam így került be a labdarúgás történelemkönyvébe.
A Bajnokok Ligája szerdai két visszavágóján a vendégek nem tudtak előnyt szerezni az első meccsen. A Milan otthon kapott ki a Tottenhamtől, a Valencia 1-1-ről indul a Schalke ellen Gelsenkirchenben.
Kedden két meccsel folytatódik a Bajnokok Ligája: a nyolcaddöntő visszavágóin a Barcelona 1-2-ről, a Sahtar 3-2-es előnnyel várja a folytatást. Az Arsenal sem győzni jár a Nou Campba, míg a Sahtar még sosem esett ki európai kupából, amikor megnyerte az első meccset idegenben.
Érdekes összeállítást közölt az El Mundo Deportivo sportnapilap. A barcelonai sportújság rangsorba vette Európai topbajnokságainak csapatait és összeszámolták a bajnokságban, a hazai és a nemzetközi kupákban szerzett gólok számát. A táblázat szerint a Barcelona a legjobb 34 meccsen lőtt 97 góljával, ami 2,85-ös gólátlagnak felel meg. A katalánokat a PSV, majd az Arsenal követi. A Real Madrid csak a negyedik a sorban, a BL-címvédő Inter pedig csak a 20. helyen áll.
Szerdán több mint 60 barátságos mérkőzést rendeztek, melyeken számos rekord szültetett. Az angolok 3-1-re győzték le Egyiptomot, 0-1-es hátrányból fordítva. Ez volt Anglia 882. nemzetközi mérkőzése és az 500. győzelme.
A francia futballbajnokság 20. fordulójának rangadóján a listavezető Bordeaux és a Marseille nem bírt egymással, az 1-1 azt jelenti, hogy az OM 1977. októbere, vagyis 25 bajnoki meccs óta nem tudja idegenben legyőzni ellenfelét. Ez a leghosszabb ilyen széria a francia futballbajnokságban.
Nagyon megy a Milannak a Manchester United ellen, eddig négyszer kerültek szembe a BEK, illetve később a BL egyenes kieséses szakaszában. Mindig a Milan jutott tovább, ráadásul ezekben az években mindig a döntőig jutott az olasz csapat. A Real Madrid még sosem győzte le a Lyont, három pár – Olympiakosz-Bordeaux, Internazionale-Chelsea, CSZKA Moszkva-Sevilla – először játszik egymással az európai kupákban. Pénteken sorsolták a BL nyolcaddöntőit.
December 4-én rendezik a dél-afrikai vb sorsolását. A 2010-es világbajnokság selejtezői majdnem több mint két évvel ezelőtt, 2007. augusztus 25-én kezdődtek. 853 meccs után alakult ki a 32 fős mezőny. A hajtás alatt érdekes adatok a vb-selejtezőről.
Sorra vesszük a labdarúgó-világbajnoki selejtezőket és ezek eredményeit. Európában csoportonként, majd után a többi zónát is. A második csoportból Svájc és pótselejtezővel Görögország is továbbjutott