Ilyen béna váltást még tanítani sem lehet

2013.12.09. 10:40 Módosítva: 2013.12.09. 10:41

Kína biatlonban egyelőre még nem tartozik a vezető nemzetek közé, de úgy tűnik saját és társaik képességeivel sincsenek tisztában az ottani versenyzők. A hétvégi hochfielzeni világkupában a váltásról is megfeledkeztek.

A 4x7,5 kilométeres férfi váltóban Kína a papírformának megfelelően az utolsók között haladt, a csapat második embere, Lon Reng, ahogy kell, rendesen kihajtotta magát. Annyira, hogy még méltatlankodni sem nagyon volt ereje. Hiába ért be, váltótársa, Hszüece Li (Xuezhi Li) sehol sem volt. Reng vagy tizenöt másodpercig zihált, mire egyáltalán betalált a pályára a harmadik ember. A biatlon összetett sportág, de a váltás olyan eleme, amihez nem kell különlegesen sokat gyakorolni, főleg, ha már a versenytársak a közelben sincsenek.

A kínai biatlonváltó bénázása

A kínai csapatnak eleve volt közel perces hátránya a lengyelekkel szemben, de Li bénázása miatt minden esélyük elszállt, hogy esetleg felzárkózzanak. Végül a 24. helyen végeztek, a futamot megnyerő norvégoktól 8 perc 20 másodpercet kaptak.