Szeretünk megosztani dolgokat, és ha url-t küldünk, akkor most már nemcsak a szöveges linkek jelennek meg az üzeneteinkben, hanem a hozzájuk tartozó képek is. Az Apple iMessage utolérte a Facebook Messengert.
Úgy fél órával ezelőtt hangzott el az a néhány mondat a cseten, hogy
Introducing Swift Playgrounds #WWDC16 pic.twitter.com/qa9uRIcL6F
— not Jony Ive (@JonyIveParody) June 13, 2016
Az elmúlt néhány percben azt akarják elmondani, miért lesz elképesztő újítás egy olyan oktatóalkalmazás, amiből tizenkettő egy tucat már amúgy is, de ráadásul karácsonyra társasjáték formában vettem meg a gyereknek.
A Swift Playgrounds jó szoftver lehet, ipaden taníthatjuk a gyereket játékosan programozni - de hogy ezzel ment el 10 perc az év legfontosabb Apple sajtótájékoztatóján, az valahol nagyon fura.
Kiadták iPadre a Swift Playgounds nevű appot, hogy a gyerekek ne csak játékokat nyomkodjanak, hanem tanuljanak meg kódolni is. Valódi szöveges kódról van szó, ezekkel lehet irányítani a játékban megjelenő rajzolt karaktereket.
Federighi kihangsúlyozta, hogy ők aztán nem építenek profilt senkiről, de azért vannak mindenféle anonimizált adatgyűjtő módszerek, amelyekkel az aktuálisan gyakori szavakat és témákat figyelni tudják, hogy jó ajánlatokat tudjanak tenni a júzereknek. Ez a differenciált privacy, és ez állítólag nagyon előremutató.
Ez csak úgy jött a semmiből, minden előzmény nélkül, eddig szó sem volt az iPadekről. Két böngészőablakot tehetünk egymás mellé. Taps.
Nyilván a most bejelentett dolgok nem feltétlenül a 35-nél idősebbeket célozzák, szóval tök jó lenne tudni, hogy van-e itt valaki, aki szerint a ma bejelentett dolgok fontosak és jók.
Matricák is vannak az üzenetküldőben - magyarázza az Apple szoftveres guruja, de úgy, mintha sírva üvöltené gondolatban hogy ez mind teljesen értelmetlen hülyeség.
Elképesztő, milyen mélységesen unalmas és kínos a mai este, de sokkal jobb lenne, ha mindig innánk, ha
Küldhetünk úgy is üzenetet, hogy először nem látszik a szöveg vagy a kép, hogy meglepetés legyen a tartalom. Csak arra kell nagyon figyelni, hogy biztosan jó helyre menjen ez a bizonyos "meglepetés".
Háromszor nagyobb szmájlik, meg gyorsan elérhető hüvelykujjak, meg automatikusan megjelenő weblap-előnézetek, hű-hű - kicsit szomorú azért, hogy kapaszkodik az Apple a Facebook és a Hangouts után ahhoz képest, hogy pár éve még mindenki az iMessage ingyenességét imádta.
Alaposan feltuningolták az üzenetküldőt, ezt rengetegen imádni fogják. Ujjainkkal írhatunk és rajzolhatunk, hatalmasra növelhetjük az emojikat, a szöveges üzenetekben automatikusan emojira változtathatunk bizonyos szavakat.
A demóban az ősz szakállú csávó akkora lelkesedéssel mondja, hogy mennyire élvezi ezt az egészet, mintha a színpadra lépés előtt kirúgták volna.
Az új iOS 10-ben a telefon felveszi és szöveggé alakítja a nem fogadott híváskor hagyott üzeneteket, és megjeleníti a képernyőt. Ez mondjuk értelmet ad valaminek, amit úgy öt éve senki sem használt - a hangpostának.
Szeretünk megosztani dolgokat, és ha url-t küldünk, akkor most már nemcsak a szöveges linkek jelennek meg az üzeneteinkben, hanem a hozzájuk tartozó képek is. Az Apple iMessage utolérte a Facebook Messengert.
Újabb ikont kapunk az Apple's shit mappába, Home néven. Ezzel tudjuk néhány érintéssel vezérelni a nem létező okosotthonunk eszközeit, a lámpákat, a mosógépet, a garázsnyitót.
Kezdünk bealudni az unalomtól.
Most ez az amúgy kedves Apple-dolgozó hölgy próbálta tapsolásra és rappelésre bírni a megjelenteket, és hát képzeljék, nem sikerült. Az Apple Music továbbra is egy nagy katyvasz, de legalább gazdagabbak lettünk egy kiváló mém-alapanyaggal.
A zenelejátszást irányító gombok lesznek a legkönnyebben elérhetők az app felületén, átláthatóbb lesz az egész. Amikor megnyitjuk az a Musicot, a saját könyvtárunkat látjuk először.
Beépítették a dalszövegek lejátszását, ajánlanak nekünk zenéket. Magyarán kezdik utolérni a Spotify-t. Ez is valami.
A Térkép biztosan, mert Magyarországon nem túl hasznos annak, aki az autón kívül mással is közlekedik. Most teljesen megújítja az appot az Apple, kereshetünk benne helyeket, nézhetjük a forgalmat. De a legfontosabb talán az, hogy kinyitják a térképet a fejlesztők előtt, hogy írjanak rá kiterjesztéseket. Így akár a térképből is lehet majd taxit vagy Ubert rendelni.
Vagy még régebben, a fene sem emlékszik már, hogy mióta tudja a Google Fotók zenés videóvá alakítani az egy helszínen készült képeinket és felvételeinket.
És most már az iPhone is tudja. Kiválogatja nekünk a képeket helyszín és szereplők alapján, és akár hasonló eseményeket is felajánl.
Eddie Cue szerint az új Maps (vagyis a térképes app, tudják, ami olyan sok vicces dolgot dobott a bevezetéskor) proaktívabb, okosabb és egyszerűbben kezelhető lesz. Most már például a forgalmat is mutatja, bezoomol, ha valami bonyolultabb kereszteződés jön, és felhívja a figyelmet az utazást befolyásoló eseményekre.
A külső fejlesztők előtt is kinyílnak a Maps kapui, vagyis más appok is hozzáférnek, így tudunk asztalt foglalni egy alkalmazásból, rendelhetünk egy Ubert (a világ kevésbé begyepesedett részén), és még értékelhetjük is a helyet az új Maps segítségével.
Arcfelismerés lesz, ott helyben az eszközön, tehát az iPhone kiválogatja nekünk, hogy kik láthatók a képeken. Ehhez nem használja a felhőt, nem tölti fel az adatokat a felhőbe. Ezt nyilvánvalóan azért alakították így, mert a Facebook hasonló funkcióját Európában igencsak ekézték.
Siri néha válaszol majd az iMessage-ben kapott üzeneteinkre. Ha kérdezik, hol vagyunk, felajánlja a pontos GPS-lokációnkat. Ha valaki egy ismerősünk elérhetőségeit kéri, Siri felajánlja azt is. Ha valaki egy időpontot egyeztet, Siri lementi a naptárba, és a többi, és a többi. Ezek mondjuk tényleg tudnak segíteni.
hogy az új iOS-ben egy csomó tök jó új lehetőség lesz widgeteket használni - persze az Apple Pencil óta már nem igazán érdekel senkit, mit mondott vagy nem mondott Steve Jobs.
Végre ők is használhatják a Sirit. Ez volt az egyik legtöbbet emlegetett pletyka. Több nyelven ért, lehet vele appokba üzenetet küldeni, például Slackbe, vagy WeChatbe, követi a futásainkat, intézi az utalásainkat. Federighi nem győzi sorolni, hogy mi mindenre lesz használható a Siri.
hogy az Apple külön módot talált ki arra, amikor csak el akarjuk olvasni a lezárt képernyőn megjelent értesítéseket. A Raise to Wake nevű mód lényege, hogy az ujjlenyomat-olvasó használata nélkül, pusztán a telefon felemelésével is bekapcsolhatjuk a továbbra is lezárt képernyőt. Az értesítéseket a szokásos módon kezelhetjük, végigsimítjuk az érdekesebbet, esetleg 3d touch-csal segítünk rajta.
Az Apple megint csavart egyet a widgeteken, oldalra lapozva láthatjuk a fontos tartalmakat.
Elég volt a szöveges értesítésekból! Az Ubertől akár térképet, az ismerőseinktől fotókat is kaphatunk az értesítésekben.