Ahogy mi is megírtuk, a hétvégén egyetemek versenyeztethették a saját építésű hipervonataikat a SpaceX Los Angeles-i telephelyén megépült két kilométernyi Hyperloop-tesztalagútban.
A feladat az volt, hogy olyan prototípust kellett fejleszteni, amely az 1,2 kilométeres tesztalagútban minél nagyobb sebességre tud felgyorsulni. A versenyt a Müncheni Műszaki Egyetem 30 fős csapata, a WARR Hyperloop nyerte egy 80 kilós szénszálas szerkezettel, amely az 50 kilowattos elektromos motorjával 324 kilométer per órás végsebességet ért el ezen a rövidke távon, majd a beleépített négy pneumatikus fékkel 5 másodperc alatt képes volt teljesen megállni.
A verseny után Elon Musk Instagramra posztolta a győztes csapat belső nézetes videóját, amelytől még a monitor előtt ülve se nehéz elszédülni:
Musk alagútfúró cége, a Boring Company múlt héten megkapta az engedélyt egy újabb, már 3 kilométer hosszú tesztalagút megépítésére, és ez már nem a saját magánterületükön, hanem köztéren fog futni, 13 méterrel a föld alatt.
A Boring Company nevű alagútfúrócég ötlete tavaly decemberben pattant ki Musk fejéből. Konkrétan úgy történt a dolog, hogy először dühből kiírta Twitteren, hogy "Megőrülök a forgalomtól. Fejleszteni fogok egy alagútfúró gépet, és elkezdek ásni", majd pár órával később, hogy "Ezt tényleg meg fogom csinálni" – és aztán tényleg megcsinálta .
Úgy tűnik, az alagutasdi végül összeér Musk egy korábbi nagy tervével, a Hyperloop nevű föld alatti vákuumos csővasúttal. Musk először még 2013 júniusában beszélt a Hyperloop ötletéről, de akkoriban azt mondta, a megvalósítást átengedi másoknak. Több cég bele is vágott a projektbe, mire Musk idén augusztusban bejelentette, mégis maga építi meg a szupervasutat.