Tengernyi dolog szivárgott ki a Galaxy S25-ös mobilokról
További Cellanapló cikkek
- Derült égből villámcsapásként egy ultravékony telefont is leleplezett a Samsung
- Nincs több titkolózás: lerántotta a leplet mesteri tervéről a Samsung
- Pofátlanul jó telefon érkezett Magyarországra
- Még idén megérkezhet a Samsung első duplán hajlítható telefonja
- Emberszerű asszisztensen dolgozik az Apple
Bár a techvilág jelentős része még Apple-lázban ég, azért más gyártók sem lazsálnak. A napokban például a Samsung tartotta meg a 2024-es SDC-t, azaz Samsung Developer Conference-t, ahol az átlagfelhasználók számára nem sok érdekes infóval szolgáltak, a fejlesztők számára azonban már annál többel. Emellett sokáig úgy tűnt, hogy a vállalat itt leplezi majd le az Android 15-ös alapokra épülő One UI 7-es szoftververziót, erről azonban végül csak néhány szóban beszéltek. Azt viszont elárulták, hogy a megjelenés a Galaxy S25-ös mobilok érkezésével egy időben várható.
És ha már S25-ös mobilok – valamilyen okból kifolyólag az esemény után elárasztották az X-hez és Reddithez hasonló közösségi oldalakat az új Galaxy telefonokkal kapcsolatos szivárogtatások, így azokat most egy helyre gyűjtöttük, hogy kicsit összetettebb képet kapjon arról, mivel is készülhetnek a dél-koreaiak a 2025-ös évre. Fő szerepben természetesen most is a Galaxy S25, Galaxy S25+ és Galaxy S25 Ultra lesz; a jelenlegi információk alapján előbbi kettő kisebb, míg utóbbi jelentősebb változásokon esik majd át.
Kezdjük a két alapmodellel. A Galaxy S25 és Galaxy S25+ csak egy kisebb ráncfelvarrás lesz az elődökhöz képest. Minimálisan vékonyodik majd a kijelző körüli keret, hajszálnyit változik a hátlapi kamerasziget dizájnja, és természetesen frissül a hardver is. Úgy tűnik, hogy a Galaxy S23-as telefonokhoz hasonlóan most ismét mindenhol Snapdragon lapkával szerelik majd az alapmodelleket is; névlegesen a Snapdragon 8 Gen 4 for Galaxyval. Ez egyébként kifejezetten meglepő lépés annak fényében, hogy nemrégiben még arról lehetett olvasni, hogy a Samsung saját fejlesztésű Exynos 2500-as chipje mennyire erős lesz – könnyen megeshet azonban, hogy azt végül nem a S25-ös telefonokba szánják.
Vissza az alapokhoz
Teljesen más a helyzet azonban a Galaxy S25 Ultra esetében, ezt a készüléket ugyanis látszólag az alapoktól gondolta újra a Samsung. Marad a 6,8 hüvelykes csúcskategóriás óriáskijelző és az S-Pen támogatás is, a korábbi szögletes és robusztus felépítést azonban egy sokkal letisztultabb, lekerekített éleket használó dizájn váltja majd. A titánkeret oldalai ezzel szemben viszont egyenesek lesznek, a bennfentesek szerint a Galaxy S25 Ultra dizájnja leginkább az iPhone 16 Pro Maxra és a Google Pixel 9 Pro XL-re hasonlít majd ezen a téren.
Az ikonikussá vált hátlapi kameraelrendezés marad változatlan, ahogy a 200 megapixeles főszenzorhoz, a 10 megapixeles háromszoros telefotóhoz és az 50 megapixeles ötszörös telefotóhoz sem nyúl a Samsung. Frissítik azonban az ultranagy látószögű kamerát, a korábbi 12 helyett már 50 megapixeles képeket is lőhetünk majd az új szenzorral. Természetesen ebben a készülékben is a Snapdragon legújabb chipje fog ketyegni, aminek köszönhetően annak ellenére is nőhet a Galaxy S25 Ultra üzemideje, hogy annak fizikai mérete néhány milliméterrel csökkenhet az elődhöz képest, illetve hogy az továbbra is „csak” egy 5000 milliamperórás akkumulátort kap majd.
Januárban debütálhatnak
Azt, hogy pontosan mikor mutatja be a Galaxy S-széria legújabb tagjait a Samsung, egyelőre még nem tudni, az előző évek időpontjai alapján azonban lehet találgatni. Bennfentesek úgy vélik, hogy a 2025-ös Galaxy Unpackedet január 13-án, hétfőn rendezheti meg a Samsung – összehasonlításképp idén január 17-én rendezték meg a bemutatót. Ahogy említettük, a telefonok mellett itt debütálhat továbbá a One UI 7 is, ami elsősorban a Galaxy S25-ös készülékeken fog majd futni, még az év első felében megérkezhet majd azonban a Galaxy S24-es és Galaxy S23-as készülékekre is; beleértve ebbe a Z Fold5-ös és 6-os, valamint Z Flip5-ös és 6-os telefonokat is.