Hatalmas sikerrel rajtolt el az Amazon új online szerepjátéka
További Godmode cikkek
- Sorozat készül az elmúlt évek legötletesebb sci-fi játékából
- Elon Musk bevallotta, hogy egy csaló
- Vissza a gyerekkorunkba: akár már ma bemutathatják a következő Nintendót
- Garantáltan nem teszi zsebre az Acer új konzolját
- A Kárpátokban játszódik a The Witcher és a Cyberpunk 2077 egykori fejlesztőinek új játéka
A New Worlddel jelenleg 662 ezernél is többen játszanak a Steamen, az eddigi csúcs pedig 758 ezer volt, ami pár százezerrel marad el a Counter-Strike: Global Offensive rekordjától a SteamDB adatai alapján. Ha mindez nem lenne eléggé impresszív, a Twitchen előfordult, hogy közel 1 millió ember nézte egyszerre a játékkal kapcsolatos streameket, ami ugyancsak elképesztő eredménynek számít. A New World sikeréhez olyan közismert streamerek is hozzájárultak, mint Shroud és Fextralife, akik ugyancsak belevetették magukat a XVII. századi fiktív sziget kolonizálásába.
Az indulás sok játékos számára jelentett rázós élményt, akik egyszerűen nem tudtak csatlakozni a telített szerverekre. Az Amazon Games egy közleményben elismerte, hogy sokat kell várni arra, hogy valaki játékba kerüljön, de a csapat arra koncentrál, hogy a problémát megoldja, és mindenki a lehető leggyorsabban kezdhessen a New Worlddel játszani.
Az Amazon MMORPG-jében a játékosok maximum öt főből álló csapatba verődhetnek, és háromféle frakcióhoz csatlakozhatnak, miközben felfedezik az Amerikára hajazó szigetet, amely teli van szörnyekkel és más veszélyekkel. A cél megszerezni az uralmat, kolóniákat elfoglalni, küldetéseket teljesíteni és bejárni minden zugot. A frakciók természetesen nincsenek jó viszonyban, így a játékosok egymással is folyton háborúznak.
Miért gyárt egyáltalán videójátékokat az Amazon?
Az Amazon a legtöbb alkalommal filmekbe és sorozatokba fektet, ott van például a 2022-ben érkező A Gyűrűk Ura, mely a világ legdrágább tévészériája lesz, de a Prime Video olyan saját gyártású tartalmakkal is kecsegtette mostanában az előfizetőket, mint A kukkolók című fülledt dráma, valamint a Kilenc idegen, melynek sztárszereposztása egészen elképesztő volt.
Az Amazon Games alelnöke, Christoph Hartmann a The Verge-nek úgy fogalmazott, ha a modern szórakoztatóipar nagyágyúi akarnak lenni, akkor az óriáscég nem ignorálhatja a videójátékokat sem.
Attól, hogy valaki nagyszerű sprinteket fut, még nem lesz kiváló hegymászó. Ha egy ember vagy cég talál egy formulát, ami sikeresnek bizonyul, ezt próbálja ismételgetni. A kezdetek során az Amazon is valami hasonlóval kísérletezett, de rá kellett jönnünk, hogy a videójáték-készítés sokkal bonyolultabb dolog, mint amilyennek tűnik
– nyilatkozta a szakember.
A New World eredetileg 2020 tavaszán jelent volna meg, a játékot azonban először idén augusztusra, majd szeptember végére csúsztatták. A nyáron tartott zárt bétaidőszak alatt több mint 1 millió játékos vágott bele az online szerepjátékba, így a fejlesztés körüli nehézségek ellenére az érdeklődés már akkor hatalmas volt.
Az Amazon Games alelnöke a megjelenés előtt nem sokkal úgy fogalmazott, hogy ettől a játéktól várják, hogy felrakja őket a videójáték-ipar térképére.
Nagyon büszke vagyok a New Worldre, mert mindannyian elképesztően keményen dolgoztunk rajta, akkor is, amikor a sajtó nem volt túl kegyes hozzánk. Sokak fejében felvetődhet a kérdés, hogy mi értelme egyáltalán annak, hogy játékokat készítünk? Nagyon fontos projekt ez számunkra, ennyi a válasz.
Christoph Hartmann a The Verge-nek azt is elmondta:
A személyes célom, hogy legalább 2-3 tripla A-s játékot megalkossunk, amelyek folyamatosan érkező, új tartalmakkal várják játékosok millióit, és 10 évnél is tovább képesek a piacon maradni.
A New World szeptember 28-án jelent meg, kizárólag PC-re. Az Amazon MMO-szerepjátéka a Steamen 40 euróért megvásárolható.