Xbox-történelem hat részben
További Godmode cikkek
- Sorozat készül az elmúlt évek legötletesebb sci-fi játékából
- Elon Musk bevallotta, hogy egy csaló
- Vissza a gyerekkorunkba: akár már ma bemutathatják a következő Nintendót
- Garantáltan nem teszi zsebre az Acer új konzolját
- A Kárpátokban játszódik a The Witcher és a Cyberpunk 2077 egykori fejlesztőinek új játéka
Hatrészes, részenként negyven perc körüli játékidővel futó dokumentumfilm-sorozatot készített a Microsoft saját konzoljának, az Xboxnak a sztorijából Power-On címmel. A részeket bárki megnézheti a YouTube-on keresztül tök ingyen, ráadásul magyar felirat is van az angol nyelven szóló részekhez.
A dokuszéria az elmúlt húsz év történéseit öleli fel az első Xbox tervezésétől kezdve az Xbox 360 sikerén át az Xbox One televíziós fókuszának bukásáig. A részekben megszólalnak a konzolt fejlesztő mérnökcsapat tagjai, a cég különböző vezetői, játékfejlesztők, és meglepően őszintén beszélnek a csúcsokról és a mélységekről is.
Az ötödik epizód például az Xbox 360-tulajok által leginkább félt hibát, a piros LED-es hibát (angolul Red Ring of Death, vagyis a halál vörös gyűrűje) dolgozza fel. A piros LED-es hiba a konzolgeneráció első tagjainál volt gyakoribb, probléma volt a hűtéssel, így a játékgépek képesek voltak túlhevülni. A legrosszabb esetben javíthatatlan hibákat a gép elején található, alapból zöld színnel világító LED-ek vörösre váltása jelezte. A hibán sikerült a Microsoftnak javítania, viszont teljesen soha nem sikerült megoldani. Peter Moore, az Xbox korábbi elnöke szerint 1,15 milliárd dolláros problémát sikerült összehozniuk a rosszul megtervezett gépekkel és a javításokkal.
Szerintem kifejezetten érdekes még a második fejezet is, ami A Valentin-napi mészárlás címen fut a YouTube-on. Ebben főként a Microsoft és az Xbox vezetőségének tagjai szólalnak meg, akik arról mesélnek, hogyan döntötte el önkényesen az anyacég, hogy a játékgép mellé kötelező lesz csomagolni a Kinectet, hiába ellenezte ezt a konzolos csapat. (Annyira lett sikeres a Kinect egyébként, hogy 2017-ben ki is nyírta a terméket a Microsoft.)
Akit érdekel a többi epizód is, az ide kattintva megtalálja azokat.