- Tech
- Godmode
- days gone
- zombi
- világvége
- film
- videójáték
- adaptáció
- walking dead
- motor
- sam witwer
- botrány
- casting
- playstation
- pc
- nyilatkozat
Film készül az elmúlt évek legpörgősebb zombis játékából
További Godmode cikkek
- Vissza a gyerekkorunkba: akár már ma bemutathatják a következő Nintendót
- Garantáltan nem teszi zsebre az Acer új konzolját
- A Kárpátokban játszódik a The Witcher és a Cyberpunk 2077 egykori fejlesztőinek új játéka
- Imádjuk utálni a Marvel új videójátékát
- Megborultak a rajongók: nő lesz az új The Witcher főszereplője
A 2019 áprilisában PlayStation 4-re, majd két évvel később PC-re is kiadott Days Gone valahogy elsikkadt a nagy Sony-címek forgatagában, és közel sem vert akkora hullámokat, mint az egy évvel korábban megjelent Marvel's Spider-Man és a God of War. Ennek ellenére a gamerek a mai napig rejtett kincsként emlegetik a Bend Studio által fejlesztett alkotást, melyet a legegyszerűbben úgy tudnánk jellemezni, mintha a World War Z és a Sons of Anarchy keresztezése lenne. Vájt fülűeknek a Daryl Dixon-szimulátor is mondhat valamit.
A Days Gone története két évvel játszódik azt követően, hogy egy világjárvány végigsöpört az emberiségen, és rengeteg szerencsétlenből lett az állkapcsát csattogtató élőhalott. Ebben a nem túl barátságos környezetben bújunk Deacon St. John bőrdzsekijébe, és vagány motoron igyekszünk túlélni egyik napot a másik után. A Sam Witwer által játszott törvényen kívülinek van azért személyes tragédiája is, a nejét keresi, aki vélhetően meghalt, de Deacon St. Johnban azért ott pislákol még a remény.
A Bend Studio játéka jó sokáig készült, 2015-től négy éven keresztül heggesztették a Days Gone-t. A nyílt világú játékban nemcsak a folyamatos kraftolás jelent a játékosoknak kihívást, hanem az is, hogy a motorunkból elég sűrűn kifogy a benzin, így izzadunk rendesen, hogy nehogy akkor álljon le alattunk a gép, amikor épp egy 100+ fős zombihorda lohol a nyakunkban. A fegyverek mellett a mocit is lehet a Days Gone-ban fejleszteni, ami pluszváltozatosságot csempész az adrenalindús videójátékba.
A kritikusok nem szerették túlzottan a Days Gone-t, bár azzal mindenki egyetértett, hogy a korábban a Star Wars: The Force Unleashed 1 és 2-ben fénykardozó Sam Witwer nagyszerű volt Deaconként. Épp ezért meglepő, hogy a frissen bejelentett Days Gone-filmben nem rá, hanem az Outlander című sorozatból ismert Sam Heughanra bízták a kemény motoros karakterét.
A döntés, miszerint filmet csinálnak a Days Gone-ból, kicsit visszás. A játék jól teljesített a pénztáraknál, de mégse engedte a Sony, hogy második rész készüljön belőle. Arra viszont méltónak találták a Days Gone-t, hogy a vászonra adaptálják. Mindehhez valószínűleg köze van annak is, hogy a Tom Holland főszereplésével készített Uncharted közel 402 millió dollárt hozott világszerte, de ettől még erősen furcsálljuk a hírt.
A Days Gone-film kapcsán nem mindenki elégedett, köztük a videójáték rendezői, Jeff Ross és John Garvin sem, akik nagy egyetértésben így fogalmaztak:
Abszolút nevetséges, hogy nem Sam Witwer lesz a főszereplő. Megvan a fizikuma, a kinézete hozzá, és baromi jól tud játszani.
A filmes verziótól azt várjuk, hogy a játékhoz hasonlóan feszült, pörgős, helyenként vérfagyasztó lesz. Ha az Unchartedből indulunk ki, még az is lehet, hogy nem szúrják el.