Pofátlanul másolja a Pokémont az év első slágerjátéka
További Godmode cikkek
- Vissza a gyerekkorunkba: akár már ma bemutathatják a következő Nintendót
- Garantáltan nem teszi zsebre az Acer új konzolját
- A Kárpátokban játszódik a The Witcher és a Cyberpunk 2077 egykori fejlesztőinek új játéka
- Imádjuk utálni a Marvel új videójátékát
- Megborultak a rajongók: nő lesz az új The Witcher főszereplője
Jó hírünk van azoknak, akik titkon mindig is arra vágytak, hogy vállról indítható rakétával lövöldözzenek Pikacsura, mert jött egy új videójáték, amiben pont ezt lehet megtenni. A Palworldről van szó, amely január 19-én vált elérhetővé korai hozzáférésben PC-re és Xbox-konzolokra, és hatalmasat tarolt. Cikkünk írásának pillanatában már a 6 millió értékesített példányt is bőven átlépte a japán Pocket Pair nevű cég fejlesztése, amely halmozza a rekordokat, a Valve online platformján, a Steamen jelenleg a Dota 2-t és a Counter-Strike 2-t utcahosszal megelőzve a legnépszerűbb játék.
A Palworld egy kicsit olyan, mintha az elmúlt évek sikercímeit gyúrták volna egybe, egy Ark-szerű túlélős játék ez, amelyben bázist kell építenünk, odafigyelve arra, hogy ne haljon éhen-szomjan a karakterünk. Mindemellett ott vannak a Pokémon-utánzat kis szörnyecskék, a Palek, akikre meglehetősen morbid módon puskával kell vadásznunk, mielőtt pokélabdába zárnánk őket. De a legnagyobb csavar az egészben? A pokémonokra tényleg pofátlanul hajazó lényecskéknek is lehetnek fegyvereik. A lövési rendszer egyébként semmi különös, pont úgy, mint a Fortnite-ban, illetve a készítők látványosan inspirálódtak a Legends of Zelda: Breath of the Wildból a felfedezési rendszer tekintetében, hogy komplex déjá vu érje a gamereket.
Akár egy beteg Pokémon-paródiának is fel lehet fogni a Palworldöt, ám annak ellenére, hogy a Steamen leadott 55 ezer vélemény nagy része pozitív, akadnak olyanok is, akik irgalmatlanul felhúzták magukat a látottakon. A készítő Pocket Pair vezérigazgatója, Takuro Mizobe arról adott hírt X-en, hogy halálos fenyegetések, lekicsinylő e-mailek lepték el a postafiókjukat.
Ráadásképp szárnyra kapott a vád, hogy a Palworld szörnyecskéit mesterséges intelligencia használatával hozhatták létre, és azért hajaznak annyira a Pokémonokra a Palek, mert az MI mindig hozott anyagokból dolgozik, semmi újat nem tesz hozzá a végeredményhez, csak remixel.
Mindezt a CEO nem tagadta, és a készítőkről köztudott, hogy bátran kísérleteznek az MI-vel, és nyíltan állnak hozzá, de egyelőre semmi nyoma annak, hogy igénybe vették volna ezt a trükköt is a fejlesztésnél. Főleg, hogy a Steam bevezette, hogy a játékkészítőknek kötelező jelezniük, ha mesterséges intelligencia is besegített egy-egy új alkotásnál.
A Pokémon jogait birtokló Nintendo eddig nem tett jogi lépéseket a Palworld miatt. Elképzelhető, hogy nem is történik ilyen irányú lépés az óriáscég részéről, elvégre nem ez az első Pokémon-nyúlás a videójátékos piacon. Időről időre felbukkannak ezek a szemtelen másolatok, és bár az elején nagy lángon égnek, idővel mind elhalnak. Nem olyan régen így járt a Temtem nevű MMORPG, amelyet ugyancsak Steamen tettek közzé early accessben, a kezdeti hype ellenére azonban hamvába halt, nem kap további frissítéseket. Hogy a Palworlddel hasonló történik-e, idő kérdése, de nem lenne annyira meglepő fejlemény.