- Tech
- Godmode
- videójáték
- warner bros
- rocksteady studios
- batman arkham
- spin-off
- képregény
- dc
- adaptáció
- harley quinn
- öngyilkos osztag
- bukás
- kirúgások
- hír
Akkorát bukott ez az új videójáték, hogy most mindenkit kirúgnak miatta
További Godmode cikkek
- Mindent megváltoztat egy új PlayStation-frissítés
- Mindent egy lapra tett fel az új Life Is Strange, de sokan inkább visszapörgetnék az idő kerekét
- ByeAlex extrém karrierváltásba kezdett, erre senki sem számított
- Ez a kisvárosi horror olyan sokkoló, mintha Stephen King agyából pattant volna ki
- Ennél jobb hírt nem is kaphattak volna a Harry Potter-rajongók
Azokat az érdemeket, amelyeket a Rocksteady Studios magáénak tudhat a videójátékiparon belül, egyszerűen képtelenség elvitatni, a csapat a 2009-ben megjelent Batman: Arkham Asylummal újraértelmezte azt, amit a szuperhősös játékokról gondoltunk, majd a folytatások, a két évvel később kiadott Arkham City, na és a 2015-ös Arkham Knight (az Originst ugyebár nem ők csinálták, hanem a WB Games Montréal) folytatták, és járatták csúcsra a megkezdett sorozatot. Az Arkham-játékok a mai napig alapkőnek számítanak, többek között a Marvel’s Spider-Man is ezeknek a nyílt világára és harcrendszerére építkezett, még akkor is, ha az Insomniac Games nyilván nem vallja be mindezt.
Nagy elvárásokat támasztottak a gamerek az úgyszintén a Rocksteady berkeiből érkező Suicide Squad: Kill the Justice League felé. Elvégre ki ne akarná kinyírni Supermant, Batmant és az Igazság Ligája köpenyes bohócait, miközben olyan ikonikus gonoszok bőrébe bújhat, mint a Margot Robbie kaotikus alakítása miatt felkapottá vált Harley Quinn, Deadshot, Captain Boomerang, esetleg King Shark? A fejlesztőcsapatnak sikerült a lehetetlen, földbe állították a Suicide Squadot, amellyel Steamen a legerősebb pillanataiban is maximum olyan 13 ezren játszottak, jelenleg meg alig napi 90 ember nyüstöli a játékot.
Hogy vajon miért bukott meg ilyen csúnyán a Suicide Squad, az jó kérdés. Vélhetően a Warner arra kényszerítette a Rocksteadyt, hogy a mai trendeknek megfelelően csináljanak egy live service, azaz folyamatosan frissített, erős multiplayeres aspektussal rendelkező képregényadaptációt, amelynek azért hellyel-közzel a sztorija is rendben van. A végeredmény iszonyatosan lelketlen lett, a boss fightok rémesen egyhangúak és unalmasak, de a kisebb mobok irtása közben is el lehetett aludni.
Mindez ahhoz vezetett, hogy bár a Warner Bros. nem merte közzétenni az eladási adatokat, mégis kiderült, az óriáscég 200 millió dollárt bukott a játékon. És ahogy számítani lehetett rá, most a dolgozókon verik le a megsemmisítő eredményeket.
Az Eurogamer járt utána a részleteknek, akik kiderítették, a legnagyobb csapást a Rocksteady minőségellenőrzésért felelős QA-részlege szenvedte el, a 33 munkatársuk közül mindössze 15-en maradhattak. Az ok? Átszervezés a Suicide Squad eredménytelensége miatt.
A QA-részleg kisöprése további minőségbeli romlást hozhat magával, a Rocksteadynél dolgozók úgy nyilatkoztak az Eurogamernek, hogy nemcsak kezdő, hanem veterán szakemberektől is megvált a cég, mindez a megmaradt dolgozókra extra feladatokat ró majd. Ráadásul – ahogy közösségi médiás posztokból kiderült – más Rocksteady-dolgozókat is elbocsátottak, ergo nagyon benne van a levegőben a cég teljes és totális összeomlása.
A január 30-án megjelent Suicide Squad-játékot mi sem szerettük, azt írtuk róla, hogy legfejlebb mazochistáknak ajánlott, és a véleményünkön az azóta kiadott DLC-k sem javítottak, de egy picit sem.