Néhány évvel ezelőtt a Google felvásárolta a Lauch Toys nevű céget, amely a Toontastic alkalmazásokat készítette. Ezek olyan appok, amelyeket a gyerekek kitalálhattak maguknak történeteket és le is tudták rajzolni az előre megadott figurákkal. Most az alkalmazás egy fontos frissítésen esett át, már 3D figurákat is tehetnek rajzfilmjeikbe a gyerekek.
A Spotifyon elképesztő mennyiségű zene van, mégis belefuthatunk abba, hogy egyik kedvenc számunk nincs meg, vagy éppen régiónkban nem játszható le. Mert vannak például olyan zenék, amelyeket le lehet játszani például az Egyesült Államokban, de itthon nem.
Karácsony környékén mindenkinek több ideje van filmeket nézni, a Netflix forgalma is megnövekszik ilyenkor. A több ezer film közül azonban nem könnyű kiválasztani, mi legyen az esti program. Olyan ez, mintha minden nap elmennénk a világ legnagyobb videótékájába, és próbálnánk eligazodni a rengeteg jobbnál jobb film között.
Szerencsére van néhány trükk, amely segít a választásban, amelyekkel jobbá tehetjük az élményt. A Mentalfloss gyűjtötte össze ezeket, persze főleg az amerikai nézők számára, de néhány trükk itthon is működik.
Sokan használják a zenestreamelő szolgáltatásokat, de még a legszűkebb környezetemben is találkozom olyannal, aki nem tudja, mi az a Spotify, a Deezer, a Google Music és az Apple Music. Ezek olyan alkalmazások, amikkel havidíjért korlátlan mennyiségű zenét hallgathatunk.
Az Egyesült Államokban sportot űznek abból, hogy ki milyen karácsonyi világítást tesz a házára. Ez itthon is kezd elterjedni, mint sok más amerikai szokás. Egyre többen díszítik a házaikat fényekkel, ablakaik elé rénszarvasokat pakolnak és létrás Mikulást a kémény közelébe.
Több mint egymilliárd felhasználója van a WhatsAppnak, ez a Facebook Messenger után a második legelterjedtebb csetelős hálózat. Most segítünk, hogy még ügyesebben tudjon csevegni rajta.
Megvettük a fát, az ajándékokat, mostanra biztosan elegünk lett az év végi őrületből. Ha pedig még ajándékok után koslatunk valamelyik pláza elviselhetetlen tömegében, pláne elegünk van. Ha szeretnénk végre ráhangolódni az ünnepre, a mobil ebben is hasznunkra lehet.
Karácsonykor tetőzik a könyvpiac, hosszú évek tapasztalata, hogy ilyenkor veszik az emberek a legtöbb könyvet. Ez nem feltétlenül jár azzal, hogy ilyenkor is olvasnak a legtöbbet, de feltételezhetünk némi fellendülést a karácsonyi időszakban. Végül is a téli szünet, hideg, sötét esték kedveznek annak, hogy egy forró kakaóval leheveredjünk a kanapéra és elolvassuk az ajándékba kapott könyvet.
Ha eddig nem használt pénzköltést nyomon követő appot, akkor itt az ideje feltelepíteni egyet, és innentől folyamatosan felírni benne, hogy mire mennyi pénz ment el.
A telefoncsere nyűggel jár, mert nehezen mondunk le a használat évei alatt összegyűlt híváslistákról, üzenetekről. Az adatok átmozgatására sokféle megoldás létezik, ezeket fogjuk most megmutatni.
A tabletek azért is jó eszközök, mert remekül lehet rajtuk képregényt olvasni – lehet, hogy sokan felhördülnek most, de talán még jobb is, mint papíron. A tableten ugyanis ki lehet nagyítani egy-egy jelenetet, hogy minden apró részletet élvezhessünk.
Főzős- és receptgyűjtős alkalmazásból kismilliót találunk az alkalmazásboltokban, vannak közösségi appok, híres séfek receptcsodái, főzős magazinok gyűjteményei. A gond ezekkel, hogy mindegyikben külön kell gyűjteni a recepteket, szinte lehetetlen az átjárás.
A projektmenedzsment egy szörnyű munkahelyi kifejezés, de ha úgy tekintünk rá, hogy csupán a tennivalóinkat akarjuk összegyűjteni egy felületen, akkor akár a családi életben is megtaláljuk a helyét. Több embertől hallottuk, hogy az Indexben munkaszervezésre használt Trellót (Android, iOS) otthon is beveti néha, amikor valami komolyabb feladat áll előtte.
Ma mutatják be a Star Wars legújabb részét. Akik nem az első napon (héten) szeretnék megnézni, azok rettegve nyithatják meg reggelente a Facebookot és kedvenc híroldalaikat, nehogy véletlenül belefussanak valami olyan hírbe, ami elárulja, mi történik a filmben. Bemutatjuk, hogyan lehet ezt elkerülni.
– ilyesmivel is várnak minket a szeretett rokonok karácsonykor, nem csak bejglivel. Az együtt töltött idő jól kihasználható, hogy rendbe tegyük a számítógépeket, de valljuk be őszintén, ez senkinek sem hiányzik. Éppen ezért először azt mutatjuk meg, hogyan lehet elkerülni a karácsonyi kockulást.
A szinesztézia olyan mentális jelenség, amelynél az ember az egyik érzékszerv által keltett benyomáshoz egy másik érzetet aktivál. Például amikor hangokat társítunk formákhoz vagy színekhez.
Mindenki kedvenc természettudósa és dokumentumfilmese, David Attenborough remek karácsonyi ajándékkal lepte meg rajongóit a BBC-vel karöltve. Kiadtak egy alkalmazást, a Story of Life-ot amelyben több mint ezer csodálatos videót gyűjtöttek össze a természetről.
Nyáron jelent meg az Instagram legnagyobb kihívója, a fényképeinket virtuális festményekké varázsoló Prisma (Android, iOS). Ebben nemcsak a fényekkel és a színekkel tudunk játszani, mint az Instagramon, a Prisma ugyanis mélytanuló algoritmusokkal elemzi a fotónk felépítését, és ezt figyelembe véve illeszti rá a különböző művészeti stílusoknak megfelelő szűrőket.
Van, amikor csak öt percünk van játszani, vagy tíz, de nem tudunk órákat tölteni a gép előtt. Erre tökéletesek a mobilos játékok. Most nem az unalomig ismert Angry Birdsöt és társait szeretnénk bemutatni, hanem a kevésbé ismert, de annál jobb logikai játékokat. Amelyek nem csak ötletesek, de nagyon szépek is.
Egyik kedvencem a Monument Valley (iOS, Android), amely optikai illúziókra épülő játék, a tárgyakat kell úgy manipulálni, hogy eljussunk a célig, vagyis a következő pályáig. Közben egy történetbe csöppenünk, de az csak a háttérben fut, inkább keretként öleli körül a feladatokat.
A Bicolor (iOS) még ennél is egyszerűbb, minimalista puzzle. Nevéből adódóan két színünk van, az egyiken számok láthatóak. Az adott színnel annyit léphetünk, amekkora számot látunk rajta és a cél, hogy csak az egyik szín maradjon. Az első néhány pálya még nagyon könnyű, de egy idő után igencsak el kell gondolkodni, hogy megoldjuk a feladatot.
Imádjuk a matricákat a csevegőappokban, és a kínálatban a cukiskodó kisállatoktól a hollywoodi kasszasikerekre utaló képekig minden megtalálunk. A Bitmoji azonban sokkal magasabb szintre emeli a matricázást azzal, hogy a rajzolt képmásunkat illeszti bele a képekbe. (Android, iOS)
A Lastpass jelszómenedzser nemrég - részben - magyar kézbe került, amikor megvette a LogMeIn. A jelszavainkat oda-vissza szinkronizálni tudjuk a számítógépünk és a mobilunk között. (Android, iOS)
A karácsonyi szünet előtti utolsó napokat sokan még tanulással töltik, és bizony a kémia ritkán tartozik a gyerekek kedvencei közé. Pedig lehet, hogy a rossz megközelítés miatt nem találják meg a diákok a tantárgy szépségeit.
A cím nem egy buta vicc, hanem a Fing egy app neve – és jó eszköz ahhoz, hogy a szeretteinek egy kis digitális törődést is tudjon adni az ünnepek alatt. A következő néhány app abban segít, hogy könnyebben be tudja állítani a meglátogatott rokonok wifijét, otthoni hálózatát. Az egyik legjobb hálózati appot pedig tényleg úgy hívják, ahogy ( Android, iOS).
A kisebb gyerekeket sok mindenre rá lehet venni azzal a hazugsággal hogy a Mikulás mindent lát. Ha szkeptikusak lennének, segítségünkre lehet egy alkalmazás (iOS, Android), amellyel hamis telefonhívásokat állíthatunk be, mint ha azok a Mikulástól érkeztek volna.
A téli szünetben több időnk van pihenni, játszani. Akik nem játszanak mobilon, azok is tudják, hogy az alkalmazásboltok tele vannak játékokkal. És nemcsak a néhány perces szórakozásokról beszélünk, hanem összetett, órákon át játszhatókról is. Sok olyan régi kedvencet írtak át mobilra, amiről kevesen tudnak.
A karácsonyi bevásárlás az átlagosnál több autózással jár, és ebben a nagy rohanásban igazán nem kellemes begyűjteni a közterületesek mikuláscsomagját, benne jó pár ezer forintos büntetéssel. A mobilos parkolás sokféleképpen megoldható, de az egyik legegyszerűbb módja a Simple mobilalkalmazás (Android, iOS, Windows), amivel ezen kívül könyveket, mozijegyet, pályamatricát vehetünk, de akár taxit vagy ételt is rendelhetünk.
A Netflix végre lehetővé tette, hogy az előfizetők tabletre és mobilra letöltsenek filmeket és sorozatokat, hogy azokat offline is meg tudják nézni. Megmutatjuk, hogyan tudja letölteni magának a kedvenc filmjeit.
Lehet papírfecnire is írni bevásárlólistát, tökéletesen megfelel az is, ha egyedül intézzünk a bevásárlást. De ha közösen ötletelünk, hogy mit kellene venni a karácsonyi menühöz, akkor jól jöhet egy olyan alkalmazás, amelybe mindenki bele tudja írni, mit kell megvenni a boltban.
Még 24 napot kell kibírni karácsonyig, és ezt az ajándék után rohangálós időszakot csak a kisebb-nagyobb ajándékokkal teli adventi naptárakkal lehet túlélni. A nappalok is egyre rövidebbek, egészen a december 21-re eső téli napfordulóig. Mivel a letölthető csokit még nem találták fel, mi inkább tartalmat kínálunk ezekre a zord napokra: olyan appokat ajánlunk – minden nap egyet-egyet – amelyek az ünnepek alatt is kimondottan hasznosak lehetnek.
Közhely, hogy az ügyintézés kész rémálom, az állami hivatalokba már az időpontfoglalás is felér egy kínzással. Pedig egyáltalán nem kellene, hogy ez így legyen. Mutatunk egy oldalt, a soronkivul.club-ot, amellyel rengeteg időt és még több frusztrációt spórolhat meg, ha kormányablakban akad dolga, és szeretne időpontot foglalni.