Senki sem vállalta fel az eszközt, amely dupla krátert hozott létre.
A NASA keringő szondája, a Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) június 23-án megtalálta a március elején lezuhant titokzatos rakéta helyét a Hold túlsó oldalán. A korábbi kalkulációk azt valószínűsítették, hogy a Hertzsprung-kráter 570 kilométer átmérőjű medencéje lesz a becsapódás helyszíne – az LRO most igazolta, hogy jól számoltak.
A szonda felvételein egy különös dupla kráter látható, egy 18 méter átmérőjű keleti és egy 16 méteres nyugati.
A dupla kráterre nem számítottunk, arra utal, hogy a rakéta testének mindkét végén nagy tömeg volt. Egy elhasznált rakéta esetében a tömegközéppont az a vég, ahol a motor van, a többi nagyjából egy üres üzemanyagtartály. A rakéta eredete továbbra is ismeretlen, de a dupla kráter segíthet az azonosításban
– mutatott rá Mark Robinson, az Arizonai Egyetem munkatársa és az LRO kameráit kezelő csoport vezetője.
Az elszabadult rakétáról korábban azt gondolták, hogy a SpaceX 2015 februárjában fellőtt Falcon–9 hordozórakétájának felső fokozata. Később arra jutottak, hogy valószínűbb, hogy a 2014 októberében elindított kínai Csang'o-5–T1 hordozórakétája, a Hosszú Menetelés 3C az. Kína tagadta, hogy az övék lenne, az űrszemetet azóta sem vállalta magára senki.
Az amerikai Apollo-program Saturn V rakétáinak legfelső fokozatai ugyancsak a Holdba csapódtak. Ezek az ütközések teljesen szándékosan voltak és tudományos célt szolgáltak. A Saturn V becsapódások szimpla és valamivel nagyobb krátereket hagytak. Ezek 35 méter átmérőjűek voltak, míg a most felfedezett dupla kráter együttes legnagyobb szélessége 29 méter.