Digitális diktatúra: Kína tényleg mindenkit megfigyel?
Mítosz vagy valóság az állampolgárokat rangsoroló pontrendszer? A totális társadalmi ellenőrzésről Salát Gergely Kína-szakértőt kérdeztük.
Mítosz vagy valóság az állampolgárokat rangsoroló pontrendszer? A totális társadalmi ellenőrzésről Salát Gergely Kína-szakértőt kérdeztük.
Radics Kornéliával, az Országos Meteorológiai Szolgálat elnökével beszélgettünk.
Ez is kiderül a CEU big datáról szóló rendezvényén, amit most itt az Indexen is élő videóban követhet.
A CEU előadásán többek között erre keresik a választ a big data szakértői.
A világ leggyűlöltebb vállalatát megvásároló Bayer előadta, hogyan venné fel a harcot a klímaváltozás ellen GMO növényekkel és a mezőgazdaság digitalizálásával.
A modern ökológusok már inkább tűnnek hálózatkutatóknak, szoftverfejlesztőknek és adatbázismágusoknak, mint régi vágású biológusoknak. De az élővilág valós összetettségét a legmodernebb számítási eljárások nélkül lehetetlenség megfogni.
Idénymunkásra jó ideig szükség lesz még, de a gabonatáblákra hamarosan egyáltalán nem kell majd emberi munkaerő, viszont egyre egészségesebb alapanyagot fogunk termeszteni, egyre átláthatóbb módon.
A spórolást segíti a mesterséges intelligencia, ám ehhez előbb az kell, hogy habzsoljuk az áramot.
Akkor segítsen nekünk feltérképezni, hogyan használják fel az adatait a pártok a facebookos kampányhirdetésekhez!
A Trump-kampány digitális guruit gyors egymásutánban két botrány is érte, de az egyikben Zuckerbergék az igazi hunyók. Mi ez a világraszóló felhajtás a Cambridge Analytica körül?
A Facebooknak meg a Netflixnek adatelemző Starschema a Portfoliontól kap tőkét a bővítéshez.
A korábbi késések alapján gépi intelligenciával megtippelik, mennyi késés várható.
Az IBM adattudósa szerint a klímakutatás mindig big datára épült, csak korábban nem így hívták. Az időjárási adatok a boltok átrendezését is segítik.
Az IBM gigaközpontot avatott Münchenben a Dolgok Internetének, ahol minden szál Watson kezében fut össze. Ön szeretné, hogy az autója magától fizesse ki a tankolást?
Sőt a brexit is. Hogyan? Hát sok tudománnyal, még több adattal, jó kapcsolatokkal, meg egy kis önfényezéssel. A Cambridge Analytica rövid története.
Az adat az új olaj, és ezt a budapesti Starschema időben ismerte fel. Olyan ügyfeleknek dolgozik, mint a Facebook, az Apple vagy a Disney. Az adatbányászás jól fizető szakma, de nehéz.
Bigdata-képzés indult az egyetemen magyar-német együttműködésben, mert kevés a szakember. Valódi céges projekteken dolgozhatnak majd a hallgatók.
Nem lesz négy rendszámadatbázis, fellendül az mezőgazdaság, és pontosabb adataink lesznek mindenről, ha megszületik a nemzeti adatstratégia.
Ez a megelőzésre épülő okosegészségügy célja. A digitális életmódfejlesztésben még a magyar fejlesztőknek is van esélye befutni.
Évente száz felcsúti stadiont lehetne építeni a pénzből, amit itthon ellopnak közbeszerzéseken. Az uniós pénzeket nyúlják le a legpofátlanabbul, de az EU-nak még így is jobban megéri, mint ha átpártolnánk az oroszokhoz. Tóth István János közgazdásszal a korrupcióról beszélgettünk.
40 év szennyese került nyilvánosságra, ilyen mértékű szivárogtatásra még sohasem volt példa.
Meglepő ötlet az okosotthonok világából: ha elég sok adatot gyűjtünk, a legegyszerűbb eszközök is segíthenek egészségesebb életet élni.
Több százezer eurós befektetéssel fejlesztette ki a magyar Konetik a nyomkövetőjét, amivel szép grafikonokat és táblázatokat kapunk az autónk működéséről.
Egyetlen pontszámba sűrítenék mindenkiről, hogy milyen állampolgár. Piaci reform vagy totális megfigyelés a kormány nagyszabású projektje?
Az amerikai törvényhozás megint nekiveselkedik annak, amit az internet népe már párszor megakadályozott: az állami online kémkedést legalizálná, hekker- és terrorveszélyre hivatkozva.
Amerikai kutatók MI-vel elemzik a dzsihádisták katonai stratégiáját.
Egy kutatás szerint a számítógép pontosabban ítéli meg a személyiségünket, mint a barátaink.
A Bank of England is beszáll a bigdata-elemzésbe, így próbálnak naprakészebbek lenni.