Ellopták Churchill leghíresebb portréját, nyolc hónapig nem tűnt fel senkinek
Nem tudják, mikor történt pontosan a bűncselekmény.
Nem tudják, mikor történt pontosan a bűncselekmény.
Az elit nagyobb házban lakik, drágább autóval jár, és még tovább is él? Úgy tűnik, de miért?
Hegedűs D. Géza drámát rendezett a Rózsavölgyi Szalonban.
Pedig sok fényes győzelmet és adósságot rendezett el. Híres vezérek viszontagságos kalandjai a champagne-nyal.
A mozikban az előzményeken, rebootokon és szuperhősfilmeken túl van még egy erős versenyző: a rengeteg életrajzi film. És megvan az oka, hogy miért szeretik őket ennyire.
A hadtörténelem egyik legkockázatosabb akciója volt a több százmilliárdos vagyon utaztatása. Ami aztán egy irodaház pincéjében pihent egészen a háború végéig.
Igazi Oscar-mágnes filmhez készült előzetes: Gary Oldman Winston Churchillt játssza A legsötétebb óra című háborús filmben.
Az íráson évtizedeken keresztül átsiklottak, a londoni Churchill Múzeum új igazgatója azonban felfedezte. Azóta előkerült belőle több példány.
Churchillt idegesítette, hogy a szovjetek ott maradnak Kelet-Európában. '45 júliusában támadott volna, a haditerv is elkészült, de az amerikaiak nem támogatták.
Előtte gáláns levélben írta le, miért. Körözést is kiadtak róla: görnyedt, láthatatlan bajusszal.
Száz éve gördült először a Little Willie, kemény 3 kilométer per órás sebességgel.
75 éve kezdődött a második világháború legendás összecsapása, az angliai légicsata. A mítosz szerint pár tucat hősies pilóta mentette meg Angliát. A történészek szerint ez nem igaz, a németeknek valójában esélyük sem volt a győzelemre.
A 100 éve kezdődött Gallipolii mészárlás egyetlen sikere a túlélők evakuálása volt. Felhőbe vesző zászlóalj, három nemzet születése és más legendák az első világháború legnagyobb pusztításáról.
70 éve kezdődött a jaltai konferencia, ami fél évszázadra meghatározta Magyarország sorsát is. De miért tartották a britek és az amerikaiak zseninek Sztálint?