Elmúlt 8 év: szűk esztendők Budapesten
Az elmúlt ciklusban befékeztek a kormány által támogatott fővárosi beruházások, államosítás viszont volt elég sok. Az elmúlt nyolc év a főváros-kormány viszonyban.
Az elmúlt ciklusban befékeztek a kormány által támogatott fővárosi beruházások, államosítás viszont volt elég sok. Az elmúlt nyolc év a főváros-kormány viszonyban.
Nagyot fordult a világ a magyar filmmel 2010 óta. Bemutatjuk, hogyan hozta el a Saul fia és a Kincsem a feltámadást.
Nyolc év kormányzás, történelmi lehetőségek. Hogy élt ezzel a lehetőséggel az Orbán-kormány. Válságok, kudarcok és eredmények.
Ha valamihez, akkor az oktatásügyhöz alaposan hozzányúlt az Orbán-kormány 2010 óta. Más kérdés, hogy milyen eredménnyel. Összegzés.
2010 óta tudományos rendszerváltás volt Magyarországon, egyelőre van egy "jó király", de a jövő bizonytalan, és az állam nem tartotta be, hogy többet költ majd kutatásokra.
Az Orbán-rendszer elhülyíti a tömegeket, nem törődik az emberek harmadával, klientúrát épít, mégis leválthatatlannak tűnik. Hogy lehet ez?
A lakosság és a cégek is összeszedték magukat az elmúlt négy évben: maradt pénz fogyasztani és beruházni is. Csakhogy közben a régió szinte mindenben elhúz mellettünk.
A Bors mellett két megyei napilap is Orbán Viktor kedvenc filmbiztosáé lehet. A kormánypárti befolyás így már csak 3 megyei lapra nem terjedne ki.
Orbán Viktor szerint a keleti nyitás a magyar gazdaság négy alappillérének egyike, és a kormány keményen dolgozik rajta, hogy kínai pénz virágoztassa fel az országot. De mégis mit adtak nekünk a kínaiak, és mi igaz a kormányzati sikerpropagandából?
Mi van, ha a miniszterelnöknek igaza van? Ha kiépített rendszere tényleg Ausztria szintjére röpít minket, ha Magyarország a jó úton halad? Lehet, hogy valójában a kritikusai tévednek? Orbán az ázsiai mintákhoz vonzódva faragja a magyar sikertörténetet, de valami fontosat mégis elfelejt.