Az egész ország összefogására szükség lesz, hogy kiderüljön, mi az.
A háború miatt nem biztos az ukrán művészek jelenléte az Ördögkatlan Fesztiválon.
2021. december 10., 06:20
Hatszáz órán keresztül készítették a filmet.
Hogyan változott a berendezés, a világítás vagy a fűtés az évtizedek során? Milyen szerep jutott a rádiónak és a TV-készüléknek, és milyen volt egy tipikus vasárnapi ebéd a 60-as években? Az elmúlt évtizedekben lezajlott jelentős mértékű modernizációnak és technológiai fejlődésnek köszönhetően sokat változott a hozzáállásunk bizonyos társadalmi jelenségekhez. Képeken mutatjuk az elmúlt 100 év történetét!
Ahhoz, hogy az ember igazán jóllakjon, nem árt, ha főz is valamit. Irány a konyha!
Arcokat, utcarészeket kellene felismerni a régi Budapesten.
A FŐFOTÓ archívumának kalandos útja a cég bezárásától az élelmes gyűjtőn át a levéltárig. Megvettük, átnéztük, eladtuk. Év végére beszkenneljük. Addig is most megmutatunk pár megigéző reklámfotót.
Palatinus József a lehető legkülönlegesebb fotós hobbit választotta, ami a hatvanas-hetvenes években elérhető volt: térhatású képeket készített.
Hetvenéves a MÉH. Archív fotókat felhasználó összeállításunkból kiderül, hány tonna hajat, csontot gyűjtöttek évente, hogy lett a pesti szemétből bankjegy és évi 1,5 tonna ezüst.
A nagyközönség eddig nem ismerte a képeit, de közel hat évtizeden át több amatőr fotókör vezetője és tanára volt. Kriss Géza legjobb utcai fotói az Indexen.
Ha minden jól megy, lassan visszatérünk a lakásainkból az irodába. A véletlen rendezte így, de a karanténkorszak végén egy lakásból készült sorozatot szeretnénk megmutatni. A helyszín: Budapest, Práter utca 34. Az év felfedezése a Fortepanon.
1968-ban moszkvai kottából játszottak a Che Guevara imitátorok, a pacifista dzsembori után azonban megindultak a szovjet tankok. Világifjúsági Találkozó, Fortepan, nagykép.
Oké, a múzeumot pótolni nem lehet, de a Fortepan esetében nem ilyen egyértelmű a helyzet. Nézzék meg az elmúlt száz évben mivel ütötték el az időt az előttünk élő generációk, ha otthon voltak.
Nádasdy Ádám száz képet választott a Fortepanról, és mindegyikhez megírta az adott kor szubjektív történelmét. Ezekből válogattunk.
Fél évszázad elteltével újra ingyenes a parkolás a járvány miatt. Az első parkolóóráktól sokat vártak, hosszabb távon mégsem oldottak meg semmit.
A felvidéki Vayszada Károly a szovjet hadifogság után került vissza Fülekre és Losoncra, ahol a propaganda fotókkal ellentétben az utca mindennapjait fotózta: padon pletykázó asszonyokat, vállán fonott kosarat cipelő öregembert, cigire stikában rágyújtó gyerekeket. A várost mi most egy ott felnövő felvidéki szemén keresztül mutatjuk be.