Két év múlva itt a világvége, írja a Science magazin
Ne vásároljunk már tartós fogyasztási cikkeket?
Ne vásároljunk már tartós fogyasztási cikkeket?
Vagy eljátssza, hogy ő is hím.
Hatalmas áttörés a fúziós energia kutatásában.
Egyik legismertebb regénye az 1986-ban megjelent Az orvosdoktor.
Szintén nagy áttörés volt 2020-ban a magnetárok, vagyis neutroncsillagok és a gyors rádiókitörések közötti összefüggés felismerése.
A Harvard kutatói szerint csak az intenzív osztályok fejlesztése, vagy a vakcina javíthat a helyzeten.
Még nem menthetetlen, de gyökeres változásra van szükség: magyar részvétellel vették számba az emberi természetpusztítást.
Atomki's repeated experiment confirms the discovery of what seems to be a new boson, the Hungarian scientists may very well be on their way to a Nobel Prize.
Exclusive report: Our colleague had the opportunity to photograph the final surgical separation of Bangladeshi conjoined twins Rabeya and Rukaya.
Climate change brings new challenges to Central Europe as disease-carrying tropical insects find suitable habitats where they couldn't survive before.
How a Hungarian research team in Ecuador works to make predictions based on climate models more accurate.
Viktor Orbán nominated a close friend, Miklós Maróth to lead the former research network of the Hungarian Academy of Sciences. But who is he?
Research network to be supervised by new body with increased government influence, and financial framework will shift towards project-based funding.
Parliament passed law giving research network of the Hungarian Academy of Sciences to a new institute under increased government influence.
Az emlékek kialakulásában fontos szerepet játszó idegpályáról írtak az egyik legrangosabb lapban.
60 évig tartott a kutatás, ami erre jutott.
A kémia, a fizika és a biológia egy tantárgyba való összevonása nem ördögtől való elképzelés. Ha az új NAT-tal nálunk is bevezetnék, szinte garantált a tanárok tiltakozása. Mi köze a természettudományos érettséginek az uborkasalátához és a János vitézhez?
Figyelő-listázás, kínai orvoslás magyar egyetemeken, megfélemlített oktatók, kitömött intézetek – csak néhány az érintett témák közül.
Van, ahol 100 méter vastagon, ráadásul szinte rögtön a felszín alatt, kék-feketévé téve a tájat.
Az egyik legrangosabb tudományos folyóiratban Barabási Albert-László hálózatkutató szedi ízekre a CEU elleni kormányzati támadást.
A klímaváltozás miatt magasabbra emelkedhet a tengerek szintje, mint azt eddig vélték.
A CRISPR/Cas9 lenyomta az ebolavakcinát, a New Horizons űrszondát, és az agyi nyirokcsomókat is.
Két kutatócsoport megnézte az amerikai őslakosok dns-ét, és ellentétes következtetést vontak le.