Számítottam rá, hogy sokan leszünk, hogy igenis kíváncsiak a térségben élők az ország helyzetére. De arra azért mégsem gondoltam, hogy annyian leszünk, hogy a színpadon kell helyet teremtenünk 40 embernek, és hogy mivel a színházterem színültig telik egy külön helyiségben kivetítőn is nézik majd a dr. Kövér László házelnök gondolataira kíváncsi lakosok azt a két és fél órásra sikerült lakossági fórumot, amit szerdán este tartottunk Kalocsán
- újságolja Font Sándor.
Percről percre a választási kampány hírei, a választási eredmények az Indexen. Minket olvasson, ha mindent tudni akar arról, milyen lesz az új parlament.
Pesterzsébet és Kispest. Földesi Gyula (Fidesz) 2006 óta a Fővárosi Közgyűlés tagja, 2010 óta pedig parlamenti képviselő is. Hiller Isván MSZP-s volt oktatási miniszter indul ellene, ő 2002 óta eddig 3-szor lett képviselő, 2010-ben listáról, korábban egyéniből. A Jobbik a parlamenti hivatalvbezetőjét küldi a küzdelembe, az LMP-s jelöltről pedig nem sok infót találtunk.
Szentlőrinc és Szentimre. A Fidesz jelöltje Kucsák László, aki 2010 óta képviselő, Facebook-borítóképén egy gitárral pózól egy színpadon. Az Összefogás Kunhalmi Ágnest indítja ellene. Ő az MSZP vehemens oktatáspolitikusa, eddig nem volt képviselő. A Jobbik jelöltje egy volt tűzoltó, a párt helyi alelnöke, az LMP-s indulóról nem sokat találtunk.
Rákosmente. A korménypártok jelöltje Dunai Mónika magyar-francia szakos általános és középiskolai tanár, aki az elmúlt négy évben önkormányzati képviselő volt. Az Összefogás részéról Lukoczi Károly lesz az ellenfele, őt az MSZP delegálta, eddig kerületi képviselő volt. A jobbikos Szilágyi György 2010 óta ül a parlamentben, főként sportügyekben aktívkodik. Az LMP-s Kassai Dániel a párt helyi elnöke volt eddig.
Szentmihály és Cinkota. A Fidesz jelöltje a gazdaságszabályozási államtitkár, Szatmáry Kristóf, akinek a hobbija a családfakutatás és a régi térképek gyűjtése. Legfőbb ellenfele az LMP-ből kiszakadt PM jelöltje és fő stratégája, Karácsony Gergely volt közvéleménykutató lesz. A Jobbik és az LMP is lokálpatriótákkal próbálkozik.
Rékospalota és Újpalota. A fideszes jelölt, László Tamás 2006-ban listáról, 2010-ben már egyéniből került a parlamentbe, a lakásügyi albizottság elnöke volt. Az Összefogás egy kerületi és fővárosi önkormányzati képviselőt indít, Móricz Esztert, aki "lakóhelye képviselete mellett a sikeres hazai gyógyszergyártást szeretné előmozdítani". A Jobbik eddigi képviselőjét, az orvos Gyenes Gézát, az LMP pedig szintén egyik parlamenti képviselőjét, Szilágyi Lászlót indítja. Ő legutóbb még Tatabányán próbálkozott.
Ez lényegében Újpest. A parlamentbe csak 2010-ben bekerült fideszes Hollósi Antal Gábor az egykori KISZ-es, majd az MSZP-kormányok idején több miniszteri posztot is betöltő Kiss Péter mérkőzik majd meg egymással, A Jobbik jelöltje Pajor Tibor, aki az önéletrajza szerint két filmetűdöt is csinált Újpestről. Az LMP jelöltje Rákosi Judit, aki azt írja magáról: "tudok harcolni, tudok szeretni, majd megbékélni.
Óbuda egy része és Békásmegyer. A Fidesz-KDNP egy volt újságírót, a pártszövetség nőszervezetének budapesti vezetőjét, Menczer Erzsébetet indítja. Ő 2010 óra parlamenti képviselő, akkor csak a második körben szerzett mandtumot. Legnagyobb ellenfele Kiss László óbudai tanár lesz, őt az MSZP delegálta az Összefogásba. Itt indul még a jobbikos Z. Kárpát Dániel, aki a kampányban a Jobbik gazdaságpolitikai vonalát vitte, Csillaghegyen, azaz ő is helyben él. Az LMP jelöltje egy fiatal nő, Száraz Dorottya 27 éves, sokáig Olaszországban élt, és onnan hazatérve érezte, hogy nem mehetnek tovább úgy a dolgok, ahogy tapasztalta, ezért lett jelölt.
A KÖKI választókerület: egy nagyobb rész Kőbánya (X. kerület) és egy kisebb rész Kispest (XIX. kerület) alkotja, inkább baloldali beállítottságú. Két erős versenyző, a főleg kispesti kötődésű Burány Sándor volt munkaügyi miniszter és többszörös államtitkár indul a kőbányai kötődésű György István volt kerületi polgármester és jelenlegi budapesti főpolgármester-helyettes ellen. Mindketten képviselők, György 2010-ben egyéni mandátummal került először a parlamentbe, Burány 1994 óta tagja az országgyűlésnek, 2010-ben először listáról jutott be. Az LMP önkormányzati képviselőt, a Jobbik egy kerületi pártelnököt indít.
Papcsák Ferenc 2002-ben még a szabolcsi Baktalórántházán szerzett egyéni mandátumot, majd négy év kihagyás után 2010-ben már zuglói jelöltként került vissza a parlamentbe, és polgármesterré is megválasztották négy éve. A választókerületet Zugló nagy része alkotja, ez korábban két, jellemzően baloldali többségű körzet volt. A baloldali Tóth Csaba önkormányzati és 2010 ősze óta parlamenti képviselő, Vas megyéből költözött át a fővárosba, zavaros tagfelvételi akciók kapcsán lett ismert. Az LMP a kerületi pártelnököt, a Jobbik az EP-képviselő Kovács Bélát indítja. Korábbi bejelentése szerint ett indulna a parlamentbe kerülésért az áfabotrányt kirobbantó Horváth András volt NAV-dolgozó is.
A baloldal legbiztosabb bázisa, a XIII. kerület nagy része alkotja, itt 1990-ben SZDSZ-es, 1994 óta MSZP-s győztes van. Hiszékeny Dezső alpolgármester a szocialisták jelöltje, fideszes kihívója négy éve Szanyi Tibor ellenfele volt a kerület déli részén, majd listáról szerzett parlamenti mandátumot 2011-ben. Az LMP egy VII. kerületi önkormányzati képviselőt (a 2010-es parlamenti választáson Fónagy János ellenfele volt, és a második körben 40 százalékot kapott), a Jobbik a helyi pártelnököt indítja.
Mr. Rogán, honnan volt a pénz?
Az Együtt-PM számításai szerint Rogánnak a bevallott jövedelméből a ház és az autók fenntartása után még egy krumplilevesre se futná, nemhogy Louis Vuitton táskákra. Columbo hadnagy is csak a fejét vakarja, hogy ma vajon hány négyzetméterrel lesz nagyobb Rogán lakása.
A VIII. és a IX. kerületek nagy, nem belvárosi részéből álló választókerület. Billegő körzet, egyes elődkerületeiben baloldali és jobboldali győztesek is voltak. A fideszes Vas Imre 2010-ben egy IX-XX. kerületi egyéni mandátumot szerzett, azt, amit az előző két választáson az Összefogás jelöltje, Pál Tibor nyert meg. Az LMP önkormányzati képviselőt, a Jobbik a 2010-ben egyik legfiatalabb képviselőként megválasztott Dúró Dórát indítja.
A főváros VI. és VII. kerülete alkotja a választókörzetet, utóbbi kerület inkább baloldali, előbbiben vegyesen alakultak az eredmények az elmúlt hat választáson. A Fidesz jelöltje 2010-ben a VII. kerületben szerzett egyéni mandátumot, a baloldali Oláh Lajos államtitkár volt, Hajdú-Bihar megyéből igazolt a fővárosba, listás mandátummal tagja a parlamentnek. Az LMP a 2010-es választáson legeredményesebb egyéni jelöltjét indítja, a Jobbik jelöltje az ELTE bölcsészkarán volt HÖK-alelnök a botrányos gólyalistázás idején.
Karcagról a fővárosba, egy valószínűleg nyerhető körzetbe (a II. kerület nagy részéből és a III. kerület nyugati részéből állóba) igazolt Varga Mihály volt pénzügy-, mostani gazdasági miniszter, aki 1990 óta képviselő, 1998 óta egyéni mandátummal. Szelényi Zsuzsa egykori Fidesz-tag, 1990-1994 között parlamenti képviselő is volt. A Jobbik jelöltje önkormányzati képviselő, az LMP-é művészetkritikus.
A II. kerület déli részéből és a XII. kerületből álló választókerület, a jobboldal egyik legbiztosabb bázisa. Fónagy János 1998 óta képviselő, 2010-ben szerzett egyéni mandátumot, még egy pesti körzetben, az lenne meglepetés, ha nem ismételne. Bauer Tamás 1994-2002 között SZDSZ-es képviselő volt, a Jobbik jelöltje ELTE-s HÖK-elnökként kezdte a közéleti szereplését, az LMP jelöltje 2012-ben az egyik esélyes volt Kaufer Virág megüresedett parlamenti helyére (végül Szél Bernadett kapta a mandátumot).
A XI. kerület nagy része alkotja, lakótelep és polgári városrész egyaránt található a választókerületben. Az indulók közül Simicskó István és Józsa István is XI. kerületi ősharcos, Simicskó 2010-ben egyéniben nyert, előtte 3 ciklusban listán, Józsa a kerület lakótelepes, nyugati részén volt befutó egyéniben 2002-ben és 2006-ban, négy éve listáról került be. Az LMP a IX. kerületből hozta át Csárdi Antalt, aki 2010-ben a párt átlagánál sokkal jobb eredményt ért el, a jobbikos Novák Előd (most listáról képviselő) a közeli Budaörsön lakik.
Erős jobboldali körzet, amiben Rogán Antal 2010 után másodjára szerezhet egyéni mandátumot (1998 óta képviselő, korábban országos és budapesti listákról). Ellenfelei közül Hegedüs Lorántné és Schiffer András szintén képviselők, mindketten országos listáról kerültbe be 2010-ben, Kerék-Bárczy Szabolcs a rendszerváltás után a miniszterelnök kabinetfőnökének titkára volt, majd az MDF frakciója mellett dolgozott.
ac ibolya kék
a rózsca piros
a reccí rezsí
szavazz rámh
teh hüje gecí
és még a Jobbik is megelőzi a Fideszt a Kisalföld.hu online szavazásán. 12.45-ös adatok szerint 5781-en adták el a szavazatukat, az állás:
Este hétig lehet szavazni; gondolom, az összes párt mozgósítja online katonáit, hogy megszezze a presztízsgyőzelmet.
Debrecen egy része és a várostól északra és keletre eső környék. Az újrázni készülő fideszes Tasó László 2002 óta parlamenti képviselő: először területi listáról jutott be, majd kétszer egyéniben is nyert. Nem mondhatni, hogy az Összefogás egy nagyágyút indít vele szemben: az MSZP-s Pallás György először indul parlamenti választáson - két évtizeden át egy szakközépiskola igazgatója volt, egyetemen és főiskolán is oktat. Nála több tapasztalata van a kispártok jelöltjeinek is. a jobbikos Ágoston Tibor a párt Hajdú-Bihar megyei alelnöke, aki 2010-ben polgármesterjelöltként indult, az LMP-s Majoros Imre pedig már 2010-ben is volt jelölt.
Semmiképp sem szavazna Orbánra? Gyűlöli az új alkotmányt? Megveti a paksi paktumot? Ezekről mesélne a gyerekeinek este, lefekvés előtt?
Akkor ezt a videót Önnek találták ki, egyébként nem ajánljuk a megtekintését, mert fáj.
a jelöltállítási rendszer pedig sokkal átláthatóbb, ellenőrizhetőbb, törvényesebb és a jelölők számára demokratikusabb, mint eddig volt. Mondta Lázár János. (MTI)
Erre fel Szegeden Németh Lászlóné a helyi fideszes jelölttel az oldalán gyorsan átadta az 5-ös főút egy kilométernyi felújított szegedi szakaszát (MTI).
A beidézett Szilvásy György volt titokminiszter ironikusan megköszönte, hogy részt vehet "a Fidesz újabb kampányeseményén", és nyilvános ülést kezdeményezett. A Fidesz ezt nem tartotta jó ötletnek, úgyhogy nem is lett nyilvános. (MTI)
Van egy olyan alapelv, hogy kisgyerekkel és cuki kiskutyával mindent el lehet adni, de a fideszes Tiba Istvánnak még ezt is sikerült nagyon furcsán félreértelmeznie. A cuki kisgyerek sírósan néz Mesterházyra, tehát még a saját hívei sem támogatják a baloldali miniszterelnök-jelöltet. Szép!
akkor olvasgassa a KatPol Blog összeállítását, ahol az indiai kommunistáktól kezdve a szélsőcionistákon át a drákói kapitalistákig minden izgalmas politikai pártot megtalál!
Magyar András, a kormányváltó összefogás dunaújvárosi jelöltje posztolt verset a Facebookon. A löszön-löszön rímpárért külön gratulálunk!
A kommentekben pedig egy lappangó feszültség nyomaira bukkantunk. „Sitting Bull” néven kommentelt valaki egy „konkrét ügyet” említve. Súlyos titkok lehetnek a háttérben, mert Szabó Tímea személyesen válaszolt a vádakra: bocsánatot kér, és azt bizonygatja, hogy foglalkozott az „üggyel”. De mi lehetett ez?
Hat napja nem tudjuk, miért módosította Rogán Antal egymás után ötször is a vagyonnyilatkozatát!
Amúgy erre a vonatra tegnap már Selmeczi Gabriella is jegyet váltott.
Ez azért még legyintésnek is kevés, nemhogy ökölcsapásnak.