A fővárosban az országos átlag fölött vannak a részvételi adatok - ez egyébként nem újdonság, korábbi választásokon is hasonló volt a helyzet. 17.30-ig 59,28 százalék volt az országos részvétel, ez alatt a tizennyolc budapesti választókerület közül csak három volt: a 6. választókerület, ami a VIII. kerületet jelenti. Itt az ötven százalékot sem érte el a részvétel. Ez jó jel lehet Vas Imre fideszes jelöltnek és nagyon rossz Pál Tibor Kormányváltás-jelöltnek. Alig 55 százalék fölött volt a részvétel az 5. választókerületben (VI. és VII. kerület), ami a baloldali Oláh Lajos esélyeit csökkenti. A 9. választókerületben 58 százalékos részvétel mellett Kőbánya harcol Kispest ellen. Itt a fideszes jelölt, György István kőbányai volt polgármester indult a baloldali Burány Sándor ellen, aki korábban négyszer nyert kispesti mandátumot.
Percről percre a választási kampány hírei, a választási eredmények az Indexen. Minket olvasson, ha mindent tudni akar arról, milyen lesz az új parlament.
És hogy mekkora hisztéria lett belőle? Csak mert most azt írja Mesterházy a heti jegyzetében, hogy asszongya:
A történelem ott fogja emlegetni a nevét [Orbánét], ahol a magyarokra törő Haynauét és Windisch-Grätzét.
A teljes szöveg itt>>>
Ötszörös kenu világbajnok, 2010 óta pedig a Fidesz színeiben országgyűlési képviselő. Nem akárkit vert meg, Botka Lászlót, aki viszont a polgármester-választáson visszavágott a Fidesznek. Most kitértek egymás elől, a a baloldal Szabó Sándort indítja ellene. Bohács viszont egy igazi nagyágyút is bevont a kampányába.
Ha lúd legyen kövér, ha kampánybusz, legyen kampánybusz, nem holmi kisbusz. Tóth Csaba, a zuglói baloldali jelölt, Papcsák ellenfele, különben minden tekintetben méltó vetélytársához. Egyrészt ugyanazt a bugyuta gyűlöletkampányt nyomják egymás ellen, másrészt itt van ez a 2010-es interjú vele.
Vagyis ott volt, csak.
A Békés megyei önkormányzat március 15-i ünnepségén, amit egy Doboz nevű községben tartottak – az utolsó helyek egyike volt, ahol, még az ezredforduló után is, állt a vörös csillagos szobor – részt vett a Bajnai-kormány egy volt minisztere, most is baloldali képviselőjelölt. Innen átadjuk a szót a Kormányváltók egy másik jelöltjének.
Mégpedig ha jól értem, akkor az oroszok oldalán. Egy Krímből kinyúló kéz jól bemutat a Nyugatnak. Baráth Zsolt különben Jász-Nagykun-Szolnok 1. számú választókerületében indul (Szolnok városa), ahol olyan nagyágyúkkal kell megküzdenie, mint a szocialista volt honvédelmi államtitkár Iváncsik Imre vagy a fideszes Bene Ildikó.
ott szem nem marad szárazon.
hogy a PM-es Szabó Tímea nem azért emlékezik meg 1848-ról, mert politikus, hanem mert csak úgy eszébe jut minden felhajtás nélkül megemlékezni.
A mai napon semmi sem történt Novák Előddel.
Fábián György, a kormányváltás jelöltje Győr 01 választókerületében indul, ahol a fideszes Simon Balázs lesz a legnagyobb ellenfele. Fábián hat, többé-kevésbé konkrét ígérettel jelentkezik. Konkrétnak nem neveznénk a pontokat, kedvencünk az 5-ös.
A Medgyessy-kormány idején volt szóvivő, most a Vasárnapi Hírek főszerkesztője. Ma jegyzetében orbánputyinozott egyet.
Mondjuk, elég rövid futam lesz, már ami a szociáldemokratákat illeti.
Ha elkezdett gyanakodni, talán nem biztos, hogy Vona, Orbán, Mesterházy és Szél Bernadett is ugyanazt értette szabadságon, akkor önnek jó a szimata! A szabadság ugyanis már 1848-ban is kettős jelentéssel bírt, az egyik jelentése az egyén autonómiája, a másik pedig a politikai közösség (a nemzet) önrendelkezése. A kétféle jelentés biztosít teret arra, hogy mindenki a saját politikáját magyarázza bele ebbe a valóban különleges történelmi eseménybe.
Pedig 1848-at azért tartják - teljes joggal - történelmünk egyik legcsodálatosabb eseményének, mert vezető alakjai képesek voltak egy programba gyúrni a szabadság két vonulatát. Itt van például Kossuth Lajos, aki az örökváltsággal kapcsolatos vitában így foglalta össze politikai követeléseit:
"Szabadság s alkotmányos jog minden magyarnak; nemzeti jólét, mely a szabadság gyökeréből hajtson; közös teherviselés különbség nélkül, s az alkotmányos szabadság közös élvezete, azon organikus formák kifejtése s a népképviselet kellékeihez idomítás által, melynek köszönhetjük, hogy él magyar, áll még Buda".
Ez már mindennek a legalja, a Híradó fele azzal telt el, hogy azt elemezték, miért mondák le ilyen későn az ellenzéki tüntetést. Szemléltető példaként ILYEN képeket dobtak be (kredit: Szupercella).
Akkor ebben a cikkben találja meg a mai nap történéseinek összefoglalóját. Rontom az üzletet, de előre szólok, hogy semmi érdekes nem történt.
akkor a hiperaktív kampányt folytató Kerék-Bárczy Szebolcs biztos odamegy. Miután négy (!) kerületre kiterjedő válaszókörzetéből az V. és a IX. kerület önkormányzati újságai nem keresték meg, hogy a szokásnak megfelelően kérjenek tőle képviselőlt-jelölti portrét, ezért maga kereste meg az adófizetők pénzéből működő lapokat, hogy valamelyik számban helyezzék el bemutatkozóját. Ferencvárosból négy napja nem válaszoltak, most a Citynek írt. A levelet itt olvashatja.
Hiszen a mai nap a következő dolgokat kellett megtekintenie:
Tilki Attila vásárosnaményi fideszes jelölttel együtt támasztja a lapokat.
A slam-poetry az új flashmob, ami nem is lenne feltétlenül rossz, viszont a kifejezést minden rímbe szedett szövegre elkezdték használni, ami viszont feltétlenül rossz. Kránitz László például most véletlenül sem egy verset, hanem egy slamet kapott. Erre a linkre kattintva lehet elolvasni!
A Jobbik Ifjúsági tagozata büszkén írja, hogy "kezd darabjaira hullani a nyugati sajtó által sugárzott Jobbik-ellenes propaganda", mivel Deák téri megemlékezést százával fotózták a külföldi turisták, akik közben "a magyar hagyományokról és történelemről kérdezgették a résztvevőket" Több jobbikos szeánsz szemtanújaként állíthatom, hogy a japán turisták valóban szájtátva fényképezik a rengeteg zászlót, de hát arrafelé Bobb Sapp is szupersztárnak számít. Az európaiak viszont - Biztos a nyugati propaganda miatt! - egyből dekódolják, hogy itt egy fasiszta megmozdulásról van szó.
A mai napról engem eddig egyedül ez a kép fogott meg. A fideszes Bene Ildikó a 200 lakosú Hunyadfalván ünepelte a a március 15-ét.
Szabó Tímea a Klubrádióban azt mondta, hogy 10-ből 8 embernek el kell mennie szavazni, hogy le lehessen váltani a kormányt. Azt nem mondta, de biztos úgy gondolta, hogy ezeknek a szavazóknak nem a Fideszt, nem a Jobbikot és nem az LMP-t kell választaniuk.
Az ünnepségen Répás Zsuzsanna, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkára beszélt, méghozzá arról, hogy a "a kormány mindig a kárpátaljai magyarság mögött áll, legyen szó bármilyen sértésről, atrocitásról"
Vona kiscicái és főzőműsora után van még valaki, aki meglepődik ezen a fejleményen? A kamuflázzsal való ellenpontozás egyértelműen a Face Hunterért kiált!
Mert Gaúdi-Nagy Tamás szerint nincs is ilyenkor jobb egy kiadós zászlólevételnél. A kék színre allergiás jobbikos képviselő ma Tápióbicskén kapta le az uniós zászlót a polgármesteri hivatal homlokzatáról.
nem más, mint Szűcs Lajos vecsési fideszes jelölt, aki azt is kiposztolja, hogy a gyáli újságban őt mutogatják. Én csak gratulálni tudok az újabb fontos médiamegjelenéshez!
Kovács József, a Fidesz gyulai jelöltje, aki pénteken Dobozon, ma pedig Gyulán szóról szóra ugyanazt a beszédet mondta el. Aki pedig ezt észrevette, nem más, mint ellenfele, Bod Tamás.
Minden magyar jobbikos, csak még nem tud róla
A szerkesztőségbe jövet készítettem ma egy több kerületet átfogó reprezentatív felmérést, mely során 137 ember megfigyelésére volt lehetőségem. Közülük 24 viselt kokárdát. Azaz az emberek 17,5 százaléka emlékezett meg március 15-ről, de akár azt is mondhatnám, honfitársaink 82,5 százaléka nem tűzte ki magára a nemzeti színeket.