Győr és környéke. Miután Borkai Zsolt a jövőben Győr polgármestere és a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke szeretne maradni, a Fidesz az országgyűélési képviselőválasztáson Simon Róbert Balázst indítja, aki 2006 óta alpolgármestere a városnak. Az Összefogás színeiben az MSZP-s Fábián György száll szembe vele, aki újságíró, korábban a Kisalföld főszerkesztő-helyettese volt, televíziózott és több civil kezdeményezést is indított. A Jobbik jelöltje "az Egyesült Királyságból hazatért" Fodor Roland, az LMP-é pedig Madarász Zsuzsanna tanár.
Percről percre a választási kampány hírei, a választási eredmények az Indexen. Minket olvasson, ha mindent tudni akar arról, milyen lesz az új parlament.
Ennek nyilvánosságáért kardoskodik most a Demokratikus Koalíció. Kerék-Bárczy Szabolcs belvárosi jelölt ma tartott is egy sajtótájékoztatót, ahol elmondta, az őszödi ügy „egy fertőző métely”, amelyről ki kell derülnie az igazságnak, ezért a Belügyminisztériumnak vágatlanul és kitakarások nélkül kell nyilvánosságra hoznia a kiszivárogtatásról készült 2009. decemberi jelentést.
Arról, hogy a DK elnökének, bizonyos Gyurcsány Ferencnek mi volt a szerepe, sajnos nem beszélt, de bevallom, én már így is össze vagyok zavarodva.
Egy szimpatizánsunk meghívására Visontán jártam. A háznál nyolc kiskutya született, öt már új otthonra lelt és ennek a háromnak is megvan a szerető gazdija.
Akkor már nem kell sokat várnia, cikkünk összesítése szerint hamarosan az összes párt előjön a magáéval (kivéve a KDNP, mely csak pár soros ajnlást fűz majd a Gazda által jegyzett dokumentumhoz)
A Fidesz álmodozó fiatalok kíséretében dobta be azt az új ígéretét, miszerint 50 ezer lépésenként "színvonalas és olcsó" turistaházakat épít minden turistaútra. Ez tényleg egy hiánypótló intézkedés lenne, már csak abban reménykedem, hogy nem Lázár János, hanem a Miniszterelnök Úr lépteivel mérik ki a távot!
Kirúgták azt az embert a katolikus gyületkezetből, aki kiszivárogtatta, ki is a bohóc az Összefogást támadó "civil" kampány plakátjain. Fenyegetésekkel tarkított, szövevényes ügy, melynek hátterében klerikális Darth Vadereként sejlik fel Ágh Péter szombathelyi fidelitasos jelölt befolyásos apja.
Gyurcsány Ferenc délután ötkor esedékes érdi fellépése ugyanis csak félig lesz sajtónyilvános, és külön interjú készítésére sem lesz lehetőség. Gyurcsány egyébként a PM-es Dorosz Dávidot fogja hypeolni Bajnaihoz átnyergelt egykori tanácsadója, Szigetvári Viktor oldalán.
Polgármestert választanak a Baranya megyei Piskón vasárnap. Három független jelölt indul: Orsós Margit alpolgármester, Kolompár Péter helyi képviselő és Ignác Ferenc Viktor. Azért kellett kiírni új választást, mert a korábbi polgármestert jogerősen elítélték egy büntetőügyben. (MTI)
Pedig muszáj, mert TÉNYLEG nincs. És azt sem tudták megmondani, mikor lesz. Közben viszont az ajánlásokat már egy hete gyűjtik a képviselőjelöltjeiknek.
Kattintson, olvasgasson pártprogramokat, hogy felelősen tudjon dönteni!
Stbstbstb. Egy steril, de korrekt kortesbeszédet behúzhatunk Orbán neve mellé a mai napra.
Hiszen kevesebben haltak meg közlekedési balesetben - mondja Orbán, érezhető iróniával idézve saját szlogenjét. Ennek ellenére a közigazgatási dolgozók óriási tapsviharban törnek ki.
A miniszterelnök fontos kulisszatitkot is elárul az idegenrendészeti ügyekkel foglalkozó, közmunkásokat foglalkoztató központ Szabolcsi létrehozásáról:
- Oszt mondd, Sándor, hol épüljön a közigazgatási központ
- Hát Naményben
És ezzel le is zajlott a Czomba minisztere úrral való szakmai előkészítés.
A felkonferáló hölgy, remegő hanggal jelenti be Tilki Attila polgármestert, képviselőjelöltet, a szoszédos térség jelenlegi képviselőjét, aki elmondja, hogy 300 embernek ad irodai munkát a KAFIR. És ez a kormány, a Miniszterelnök Úr érdeme, ezért:
Legfontosabb dolgunk a köszönet.
Orbán Viktor tegnap Komáromban egy termoszt ásott el a folyóparton, ma már Vásárosnaményben adja át az új közigazgatási adatfeldolgozó központot (szép mozaikszóval: "KAFIR"). Hogy-hogynem, ott van a város polgármestere, fideszes képviselőjelölt Tilki Attila is.
Hétfőn is dübörögnek az átadások, megtekintések. Soltvadkerten például Varga Mihály és Font Sándor közösen vágják el a prémiuk kategóriás szalagot a Materiál Plastik Kft. prémium kategóriás műanyag csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó prémium kategóriás üzeménél. (kormany.hu)
Kiss Csaba Gyula 2010 óta vezette a Duna-parti települést. Őszig nem lesz új választás.
Vasárnap Századvég igazgatójának nagyon fájhatott még a szombat este, mert ezt a csodálatos elemzést bírta letenni amúgyis rendkívül szórakoztató blogjára. Én most csak a konklúziót idézném:
S. Gáborok, Őszöd Ferencek, Tutyimutyi Attilák, Harmetgyenge Gordonok, Jávor Gergelyek, Bokros-csomagok (F. Gábor, K. Gábor, B. Lajos) NEKTEK NEM SIKERÜLHET
Mivé lenne a kampány politikai gondolkodók nélkül?
Önök értik, mi az üzenet?
Mert egy agrárpolitikai szakértő igen: " látszik, hogy városipuhány vagy: nem tudod, hogy disznóhús áfája 5%, és ezért morgolódik a csirke, akinek viszont még mindig 27"
A Horn-kormány három volt tagja is egyéni képviselői mandátumért indul a választáson (közülük ketten végigcsinálták a négy évet). A Bajnai-kabinetnek öten voltak tagjai, az első Gyurcsány-kormánynak négyen, a másodiknak szintén négyen – átfedések persze vannak, Kiss Péter például a Horn-éra első évét leszámítva minden kormányban miniszter volt, a másik véglet Varga Zoltán, aki csak a Bajnai-kabinetben vállalt kormányzati szerepet, és csak egy évig (miniszterként szintén csak egy éve van Burány Sándornak is, ám ő évekig volt pénzügyi államtitkár is). Hárman-hárman indulnak Budapesten és Pest megyében, hárman Kelet-Magyarországon és csak egyikük a Dunántúlon, ketten DK-sak, nyolcan MSZP-sek.
Tiszaújvárosban már biztosan: ott már sikerült kellő támogatást összeszednie a Magyar Cselekvők Pártja jelöltjének, Bancsó Zsoltnak.
Négy év után ismét felbukkant a magyar politikában Seres Mária: miután 2010-ben a Civil Mozgalommal majdnem összeszedték az állami támogatást is jelentő 1 százalékot (45 863 szavazattal 0,89 százalékot értek el), most az SMS (Seres Mária Szövetségesei) színeiben Nógrád megyében indul, a salgótarjáni egyéni mandátum a célja. A szervezetnek még egy nyilvántartásba vett jelöltje van, Dunaújvárosban Hermann Henrik indulhat.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei 3-as számú, kisvárdai választókerületben indulna egyéni képviselői helyért Farkas Bertalan. Az első magyar űrhajós a Zöldek Pártja jelöltjeként indul, ha összeszedi a kellő számú ajánlást – ez eddig már négy embernek sikerült abban a választókerületben (a fideszes Seszták Miklós, a baloldali Összefogás által indított Legény Zsolt, a jobbikos Földi István és a JESZ-jelölt Gyüre Lajos).
A kormánytagok fele szerezhet egyéni mandátumot április 6-án. Fazekas Sándor agrárminiszter Karcagon indul, az eddigi karcagi képviselő, Varga Mihály a budapesti 4. számú választókerületben (II. és III. kerület), Navracsics Tibor Veszprémben, míg Hende Csaba Szombathelyen. Szintén egyéni képviselő lehet Lázár János miniszterelnökségi államtitkár, aki Hódmezővásárhelyen indul.
A Fidesz-KDNP pártszövetség az első, amelynek a választási iroda regisztrálta az országos listáját. Az első helyen Orbán Viktor áll, akit Semjén Zsolt és Kövér László követ, utóbbiról most az is megtudhatja, aki eddig nem tudta, hogy Csaba is. A pártnak a 106-ból már 98 egyéni jelöltjét is nyilvántartásba vették.
A belvárosi mandátumért induló V. kerületi polgármester nyomába az Egyenlítő blog munkatársa szegődött az elmúlt napokban. A történet egy autóváltással kezdődött, Audi A3-sa szervizelése idején Audi A6-ost használt. Az autóváltásnak híre ment, szerint azért, mert a napokban egy fotós kezdte követni, aki magán- és munkaprogramjairól is próbált képeket készíteni.
Az egykori SZDSZ-elnök most a DK-jelöltjeként indul szokott helyén, a szigetszentmiklósi választókerületben. Dunavarsányi lakossági fórumán dicsőséges időkről nosztalgiázott, azon tépelődött, hogyan szólítsa meg a fideszeseket, és tanácsot adott jobboldaliaknak április 6-ra.
Az MDF utódszervezete, a JESZ felélesztette az elődszervezetet, most előd és utód együtt indul 2014-ben. Adócsökkentést, abból 40%-os béremelést ígérnek. A párt az ajánlásgyűjtés első hetében hét egyéni jelöltet nevezett meg, abból négyet vettek nyilvántartásba (Hajdúszoboszlón, Vecsésen, Kisvárdán és Nagykanizsán), egyet elutasítottak (Keszthelyen), kettő elbírálásra vár.
Lázár János szerint február 26-án nehéz napjuk lesz a közműszolgáltatóknak, tárgyalja, miként lehet valóban non-profittá tenni a közműszolgáltatásokat, hogyan kaphatnak újabb segítséget a fogyasztók. A politikus, aki a hódmezővásárhelyi egyéni mandátumért indul, a választókerületében, Székkutason beszélt erről.
Péntek este nyilvánosságra hozott honlapján az Alkotmányvédelmi Hivatal két, az őszödi beszéd kiszivárogtatásával kapcsolatos, anonimizált, rövidített nemzetbiztonsági jelentést. Eszerint MSZP-s politikustól került Fideszhez a hangfelvétel, és a kiszivárogtatásról Gyurcsány Ferenccel is egyeztettek. Még pénteken Bajnai Gordon, majd másnap Gyurcsány is arról beszélt, hogy a rövidített jelentésekből több lényeges elemet – Bajnai szerint fideszeseknek kedvezőtlen részleteket – töröltek. Az MSZP elnöke, Mesterházy Attila szintén Fidesz-trükkről beszélt.
Lévai Anikó is gyűjti a támogatást a Fidesznek, a XII. kerületben, Fónagy János egyéni jelöltségéhez kért támogatást, többek között az Index egy olvasójától is.
Február 12-én lett végleges az Összefogás listája, a jelöltek kicsivel kevesebb, mint egyötöde nő.
Hadházy Ákos, a trafikmutyit kirobbantó ex-fideszes önkormányzati képviselő a szekszárdi egyéni mandátumért az LMP színeiben indul. Azt mondta, nem egy süllyedő hajót, hanem magabiztosan haladó atommeghajtású rombolót hagyott ott, amikor az LMP jelöltjévé vált.