Ha szolgálni kívánok valakit, azokat kívánom szolgálni, kiknek szolgájuk nincsen: a védteleneket. Akiknek sem a darutollas úri világban, sem az egyenlők közt egyenlőbbek világában nem jutott jó szó.
A megemlékezés a Duna televízión lesz látható.
A victory-jel 1990-ben már nem volt szokatlan magyar politikustól, de Szigeti Tamás fotóriporter az államfő halála után elmesélte, mit mondott Göncz Árpád a hivatalos beiktatási ceremónia után az őt ünneplő embereknek.
A BKK már jelezte, hogy rendkívüli járatot és nagyobb buszokat indít az Óbudai temetőhöz.
Mécs mellett a volt államfőt Várszegi Asztrik pannonhalmi főapát búcsúztatja, és közreműködik három művész, Koncz Zsuzsa, Bródy János és Bálint András is.
Ha szolgálni kívánok valakit, azokat kívánom szolgálni, kiknek szolgájuk nincsen: a védteleneket. Akiknek sem a darutollas úri világban, sem az egyenlők közt egyenlőbbek világában nem jutott jó szó.
Göncz Árpád a végakaratában úgy rendelkezett, hogy ne legyen állami temetése. Kifejezetten nem akarta, hogy a szertartáson beszédet mondjanak a kormány és az Országgyűlés jelenlegi vezetői vagy Áder János jelenlegi köztársasági elnök. Ennek ellenére magánemberként részt vesz a szertartáson a jelenlegi államfő és a felesége, illetve Orbán Viktor miniszterelnök is.
Csütörtökön először úgy volt , hogy Göncz egykori rabtársa, Mécs Imre mégsem mond beszédet. A család kérésére ugyanis eleinte nem volt hajlandó változtatni a beszéd tartalmát, amely "égető nemzeti problémákat" is érintett volna. Később kiderült, hogy Mécs mégis elmond egy személyes hangvételű beszédet.
Délután három órakor helyezik végső nyugalomra az Óbudai temető 16-os parcellájánál Göncz Árpád volt köztársasági elnököt. Az életének 94. évében október 6-án elhunyt volt államfőt várhatóan rengetegen búcsúztatják : rokonai, barátai és tisztelői mellett számos ország egykori és volt vezetője is személyesen eljön a temetésre. A szokásoktól eltérően nem a Fiumei úti nemzeti sírkertben, hanem Óbudán Bibó István, Litván György és Vásárhelyi Miklós közelébe. Nem lesz katonai tiszteletadás és díszsortűz, ami egyébként járna Göncznek mint a hadsereg egykori főparancsnokának.