Eddig hány külföldi személy regisztrált Magyarországon oltásra, közülük hányan kapták meg az oltást?
Pontos szám még nem áll rendelkezésre, de jövő héten már igen.
Lehetővé teszik-e, hogy az érintettek az első AstraZeneca után második dózisként már ne AstraZenecát, hanem más nyugati vakcinát kapjanak?
Ez színtiszta orvosi kérdés, minden rendelkezésre áll, amit az orvosok mondanak. Az AstraZeneca egyébként az egyik legbiztonságosabb oltás.
3,7 millió második oltást kapott személy után 8193 ember betegedett meg, hét nappal az oltás után ennél is kevesebben. Közülük összesen 524-en haltak meg, hét napon túli oltással 455-en.
Próbálkoznak a Sinopharm befeketítésével, pedig a legtöbb labor is azt állapította meg, hogy a kínai oltóanyag is hatásos védelmet nyújt a koronavírussal szemben.
Bármelyik oltóanyagból beoltathatja magát, csupán időpontot kell hozzá foglalni.
A magyar társadalom mintegy 54 százalékát sikerült beoltani, így a közösségi immunitás közelében van Magyarország. Akár 60-70 százalék körül lehet a védettség aránya az országban a fertőzésen átesettek és a beoltottak számának köszönhetően – mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Úgy látszik, sikerült letörni a járvány harmadik hullámát. A fertőzések száma és a halálozás száma rendkívül alacsony.
Ennek oka, hogy Magyarország jobban áll az oltásokkal, mint Európában bárki más – mondta Gulyás Gergely.
Ez az utolsó online Kormányinfó – jelentette be Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő.
315 az új fertőzöttek száma, 80-nál kevesebben vannak lélegeztetőgépen a friss járványügyi adatok szerint.
Egyre növekszik azok száma, akiknek negatív lett az antitestszinttesztjük a Sinopharm-vakcina beadása után, zömük hatvan év feletti.
Hét tagállamban már működik az uniós védettségi igazolvány rendszere, amelyről nemrég született megállapodás. Magyarországon az okmány egyelőre még csak a tesztelési fázisban van.