Hétfőtől változnak a határátlépés szabályai Szlovákiában − írja az Új Szó. Így már 100 kilométerről is lehet ingázni Szlovákiába a szomszédos országokból.
Ez azt jelenti, hogy nem kell karanténba vonulnia annak a Szlovákiában a határtól 100 kilométeren belül dolgozó személynek, akinek a szlovák határtól számított 100 kilométeren belül van átmeneti vagy állandó tartózkodási helye a szomszédos országban. Szükséges azonban felmutatniuk egy hét napnál nem régebbi negatív antigén- vagy PCR-tesztet.
Nem kell karanténba vonulniuk és tesztet felmutatniuk azoknak az uniós állampolgároknak és családtagjaiknak, akik Szlovákia területén keresztül egy másik uniós tagállamba utaznak, amennyiben tankoláson kívül sehol nem állnak meg, és nyolc órán belül elhagyják az ország területét.
Biztonságos az a több millió adag, koronavírus elleni AstraZeneca-vakcina, amelyet egy amerikai gyógyszergyárban állítottak elő, de az egyik tétel gyártási hibája után nem helyeztek forgalomba, hanem átadtak Mexikónak – közölte a mexikói egészségügyiminiszter-helyettes.
A Joe Biden amerikai elnök kormányával kötött megállapodás értelmében 2,7 millió dózist adhatnak be Mexikóban az AstraZeneca vakcinájából, hogy kisegítsék a latin-amerikai ország immunizálási kampányát az oltóanyag-szállítások világszerte gondot okozó késedelme közepette.
Ezeket az adagokat baltimore-i üzemben állították elő – mondta Hugo Lopez Gatell egészségügyiminiszter-helyettes. A termék biztonságos és jó minőségű, amint az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) és az illetékes mexikói hatóság is megállapította – hangsúlyozta a miniszterhelyettes.
A világon 145 289 885 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 3 083 440, a gyógyultaké 83 542 282 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint szombat reggeli adatai szerint.
Egy nappal korábban 144 408 954 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 3 069 570 volt.
A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek.
A hivatalos adatok szerint a SARS-CoV-2 vírus okozta Covid–19 betegség
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.
Folytathatják az oltást a Johnson & Johnson vállalat által kifejlesztett, koronavírus elleni vakcinával az Egyesült Államokban, miután a szövetségi egészségügyi tisztviselők helyi idő szerint péntek este feloldották az oltás használatának ideiglenes szüneteltetését – írja az amerikai sajtó.
Az elmúlt napokban az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC), valamint az Egyesült Államok élelmiszer- és gyógyszerfelügyeleti hivatalának (FDA) szakemberei átfogó vizsgálatot tartottak. Janet Woodcock, az FDA megbízott vezetője azt mondta: az után döntöttek az oltás szüneteltetésének feloldásáról, hogy az összes, rendelkezésre álló adatot áttekintették, és orvosi szakértőkkel konzultáltak.
Arra a következtetésre jutottunk, hogy a Janssen Covid–19-vakcinája ismert és lehetséges előnyei meghaladják az ismert és lehetséges kockázatokat a 18 éves vagy idősebb embereknél
– fogalmazott Woodcock. Az FDA vezetője hozzátette: ez az oltás továbbra is megfelel a biztonságra, hatékonyságra és minőségre vonatkozó előírásoknak.
Az Egyesült Államokban a múlt hét óta szüneteltették a Johnson & Johnson vakcinájának használatát, miután az azzal beoltott emberek milliói között akkor hat olyan eset volt, amikor vérrögképződés alakult ki. Mindannyian 48 év alatti nők voltak, és az egyikük meghalt. A vizsgálatok megállapították, hogy azóta, hét és fél millió oltás beadása után ez a szám 15-re nőtt, és az érintettek közül hárman vesztették életüket.
Köszöntjük kedves olvasóinkat!
Indul napi nemzetközi hírösszefoglalónk a koronavírus-járvány fejleményeiről a legfontosabb tudnivalókkal.