A negyedik hullám és az újabb korlátozások elkerülése érdekében Jean Castex francia miniszterelnök megbeszélésekbe kezdett a koronavírus elleni oltás kötelezővé tételéről.
A kormányfő először az Államtanáccsal, az Alkotmánytanáccsal, valamint a közgyűlések és a pártok elnökeivel tervez konzultálni a kérdésről. A törvényjavaslat először még csak az egészségügyi dolgozókra vonatkozna, de később másokra is kiterjeszthetnék.
„Van fegyverünk a vírus ellen, ez pedig a vakcina. Működik, és bámulatos eredményeket mutat a delta-variáns ellen is” – mondta ezzel kapcsolatban Gabriel Attal kormányszóvivő.
Az idősotthoni dolgozóknak mindössze 57 százaléka kapta meg az oltás első dózisát, az egészségügyben dolgozóknál ez az arány 64 százalék. A Francia Kórházszövetség szerint ez nagyon kevés, ezért ők is az oltás kötelezővé tételét sürgetik. Következő lépésként a tanárok, óvónők, bölcsődei gondozók kötelező beoltását vetették fel.
Újabb rekordot döntött a napi koronavírus-fertőzöttek száma Dél-Koreában, közölték pénteken hivatalos források. A The Guardian beszámolója szerint az elmúlt 24 órában több mint 800 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak, ami az utóbbi hat hónap után rekordnak számít.
A koreai betegségmegelőzési és járványügyi ügynökség (KDCA) egészen pontosan 826 új esetről számolt be, szemben az előző napi 762 esettel. A fertőzöttek 81 százalékát a fővárosból, Szöulban azonosították. A dél-koreai kormány nemrég arról határozott, hogy ettől a hónaptól enyhít az korlátozó intézkedéseken a növekvő oltakozási kedv láttán, ám látva a súlyosbodó adatokat, a szigorításokat július 7-ig kitolta.
Dél-Koreában eddig összesen 158 549 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak, és 2024 ember halt meg.
Eléggé lesújtó hangú nyilatkozatot tett Strive Masiyiwa, az Afrikai Unió vakcinabeszerzési vezetője a fejlett világ országainak adakozási hajlandóságáról. E szerint – írja a The Guardian – az ENSZ égisze alatt zajló Covax-program – amely arról szól, hogy azoknak az országoknak is jusson vakcina, amelyek önállóan nem tudnak tárgyalni a gyártókkal – kulcsfontosságú információkat tart vissza, köztük azt, hogy a donorok nem teljesítik a kötelezettségvállalásaikat, európai gyárból pedig még egyetlen adag vakcinát sem küldtek Afrikának.