Szlovákiában újabb módszerrel próbálkoznak tömegeket rávenni arra, hogy oltassák be magukat a koronavírus ellen, ezért elindítják a Covid-lottót – tájékoztat róla az Új Szó.
Az Index korábban beszámolt róla, hogy az Egyesült Államokban elindítják a Covid-lottót, akkor Ohio állam próbálkozott így szinten tartani az oltakozási kedvet egymillió dolláros (295 millió forintos) nyereményekkel.
A rendhagyó nyereményjátékot és annak részleteit Igor Matovič korábbi miniszterelnök, jelenlegi pénzügyminiszter ismertette, aki elmondta, hogy
a költségvetés maximum kétmillió eurót fog elkölteni erre hetente, a sorsoláson azok is részt vehetnek, akik már korábban beoltatták magukat, nem a nyereményjáték hatására.
A politikusnak az a terve, hogy a köztévében vasárnaponként sorsolnák ki a heti fődíj nyertesét, és mindennap este hétkor a napi nyerteseket. A kisorsoltak mellett pénzjutalmat kap mindenki, aki rábeszél egy másik embert az oltásra – ha 50 év alattit, akkor 30 eurót, ha 60 alattit, 60 eurót, ha még idősebbet, akkor 90-et.
A rábeszélt személy az oltásakor fogja bejelenteni, hogy ki győzte meg, és adnak neki egy kódot, amivel felvehető a jutalom.
A pénzügyminiszter megerősítette, hogy akár házastársak is rábeszélhetik egymást kölcsönösen, és pénzért beoltathatják magukat.
Újabb rekordot döntött a napi koronavírus-fertőzöttek száma Dél-Koreában, közölték pénteken hivatalos források. A The Guardian beszámolója szerint az elmúlt 24 órában több mint 800 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak, ami az utóbbi hat hónap után rekordnak számít.
A koreai betegségmegelőzési és járványügyi ügynökség (KDCA) egészen pontosan 826 új esetről számolt be, szemben az előző napi 762 esettel. A fertőzöttek 81 százalékát a fővárosból, Szöulban azonosították. A dél-koreai kormány nemrég arról határozott, hogy ettől a hónaptól enyhít az korlátozó intézkedéseken a növekvő oltakozási kedv láttán, ám látva a súlyosbodó adatokat, a szigorításokat július 7-ig kitolta.
Dél-Koreában eddig összesen 158 549 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak, és 2024 ember halt meg.
Eléggé lesújtó hangú nyilatkozatot tett Strive Masiyiwa, az Afrikai Unió vakcinabeszerzési vezetője a fejlett világ országainak adakozási hajlandóságáról. E szerint – írja a The Guardian – az ENSZ égisze alatt zajló Covax-program – amely arról szól, hogy azoknak az országoknak is jusson vakcina, amelyek önállóan nem tudnak tárgyalni a gyártókkal – kulcsfontosságú információkat tart vissza, köztük azt, hogy a donorok nem teljesítik a kötelezettségvállalásaikat, európai gyárból pedig még egyetlen adag vakcinát sem küldtek Afrikának.