Az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) terjedésének gyorsulásától, újabb járványhullámtól tart a német lakosság többsége egy pénteken ismertetett felmérés szerint.
A Die Welt című lap és az ARD országos köztelevízió megbízásából készített közvélemény-kutatás szerint a lakosság 62 százaléka tart attól, hogy a következő hetekben ismét jelentősen emelkedik a fertőződések száma.
Azt is kimutatták, hogy a németek majdnem kétharmada, 64 százaléka aggódik a SARS-CoV-2 fokozottan fertőzőképes új változatainak terjedése miatt.
Ugyanakkor az aktuális járványhelyzetet a lakosság többsége kedvezőnek ítéli. Ezt mutatja, hogy alig minden negyedik ember, a lakosság 27 százaléka tart attól, hogy elkapja a vírust vagy megfertőződik valaki a családjában. Ez ugyanúgy viszonylag alacsony arány, mint egy évvel korábban, a járvány első hullámának levonulása után, amikor a németek 28 százaléka tartott a fertőzéstől.
Németországban május eleje óta gyengül a vírus alfa nevű, korábban britnek is nevezett, B.1.1.7-es jelzésű változatának szétterjedése révén kibontakozott harmadik járványhullám, amely alacsonyabban tetőzött, mint a kevésbé veszélyesnek tartott vírusvariánsok által okozott második hullám.
A járvány enyhülése a korlátozások és szezonális időjárási hatások mellett az oltási kampánynak tulajdonítható.
Újabb rekordot döntött a napi koronavírus-fertőzöttek száma Dél-Koreában, közölték pénteken hivatalos források. A The Guardian beszámolója szerint az elmúlt 24 órában több mint 800 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak, ami az utóbbi hat hónap után rekordnak számít.
A koreai betegségmegelőzési és járványügyi ügynökség (KDCA) egészen pontosan 826 új esetről számolt be, szemben az előző napi 762 esettel. A fertőzöttek 81 százalékát a fővárosból, Szöulban azonosították. A dél-koreai kormány nemrég arról határozott, hogy ettől a hónaptól enyhít az korlátozó intézkedéseken a növekvő oltakozási kedv láttán, ám látva a súlyosbodó adatokat, a szigorításokat július 7-ig kitolta.
Dél-Koreában eddig összesen 158 549 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak, és 2024 ember halt meg.
Eléggé lesújtó hangú nyilatkozatot tett Strive Masiyiwa, az Afrikai Unió vakcinabeszerzési vezetője a fejlett világ országainak adakozási hajlandóságáról. E szerint – írja a The Guardian – az ENSZ égisze alatt zajló Covax-program – amely arról szól, hogy azoknak az országoknak is jusson vakcina, amelyek önállóan nem tudnak tárgyalni a gyártókkal – kulcsfontosságú információkat tart vissza, köztük azt, hogy a donorok nem teljesítik a kötelezettségvállalásaikat, európai gyárból pedig még egyetlen adag vakcinát sem küldtek Afrikának.