Észtországban ötször többen haltak bele az idei év első felében a koronavírus okozta betegség szövődményeibe, mint tavaly egész évben – idézte az észt egészségmegőrzési intézet vezetőjét az MTI. Piret Viiklepa az ERR hírportálnak nyilatkozva elmondta: tavaly egész évben 203 ember halt meg Covid–19 betegségben, míg az idei év első felében 1020. Megjegyezte, hogy a halál pontos okának meghatározása időbe telik.
Viiklepa szerint tavaly a fertőzöttek száma is alacsonyabb volt, az első haláleseteket márciusban regisztrálták, és a nyár folyamán gyakorlatilag nem voltak a koronavírus-fertőzéssel összefüggésbe hozható halálesetek. Idén júniusban viszont 22 ember halt meg, áprilisban pedig 237.
Az 1,3 milliós balti köztársaságban az elmúlt 24 órában 287 új koronavírusos esetet regisztráltak, az elvégzett tesztek 6,8 százaléka bizonyult pozitívnak. Az új fertőzöttek 83 százaléka nem volt beoltva. A baltimore-i Johns Hopkins Egyetem összesítése szerint a járvány kezdete óta 137 514 ember kapta el a vírust, és 1279-en haltak bele az általa okozott betegség szövődményeibe.
Az észt egészségügyi hatóságok egy héttel ezelőtt, augusztus 11-én hirdettek rendkívüli veszélyhelyzetet és vezettek be korlátozásokat a koronavírus rohamos terjedése miatt.
A Szilícium-völgy technológiai óriásai, a Google, a Microsoft és az Apple egyre inkább a hibrid munkavégzést részesítik előnyben a teljes távmunka vagy teljes irodai munka helyett – írja a Pénzcentrum a Guardian cikke alapján.
A Chartered Management Institute (CMI) felmérése szerint a munkáltatók fele szeretne teljesen visszatérni az irodai munkavégzéshez, ám mintegy 48 százalékuk fél attól, hogy a rugalmasság teljes hiánya felmondásokkal járna. A helyzetre a hibrid munkavégzés jelenthet megoldást, vagyis például az, ha a munkavállalónak
hetente két nap irodai munkát és három nap távmunkát írnának elő.
A szakértők felhívták a figyelmet arra, hogy a hibrid munkavégzés – a munka és a magánélet egyensúlyát megtartva – hozzájárulhat ahhoz, hogy a dolgozó eredményesebb munkát végezzen. Mindeközben arra is figyelmeztettek, hogy 18 hónapnyi távmunka után a dolgozók jelentős része szorong az irodába való visszatéréstől, az ő esetükben rugalmassággal és kommunikációval érdemes csökkenteni a feszültséget.
Magyarországon egyébként már egy szabályozással is biztosították, hogy távmunkában is lehessen dolgozni. Az erről szóló kormányrendelet július 3-án lépett érvénybe. E szerint ha a felek írásban megállapodnak, illetve az adott munkakör lehetővé teszi, a munkavállaló bizonyos napokon végezhet távmunkát.
Jó reggelt!
Indul az Index napi hírösszefoglalója, amelyben beszámolunk a koronavírus-világjárvány fejleményeiről, ismertetjük a legfontosabb tudnivalókat.