A volt amerikai elnök nemrég a Wall Street Journalnek elmondta: úgy érzi, egyelőre nincs szüksége egy újabb oltásra a koronavírus ellen.
Úgy érzem, hogy jó formában vagyok ebből a szempontból nézve. Valószínűleg nem fogom beadatni
– mondta az elnök azzal kapcsolatban, hogy felveszi-e az újabb dózist.
Szinte az Egyesült Államok összes tagállamában jelen van már a mű-variáns, amelyről nemrég írtunk részletesebben.
A szakértők néhány, a műre jellemző sajátos mutáció miatt attól tartanak,
hogy a mutáns vírus rezisztens lehet a vakcinára is.
A feltételezést erősíteni látszik az, hogy Angliában és Belgiumban olyan emberek is meghaltak már a variáns által okozott betegségben, akik korábban mindkét oltást megkapták.
Anthony Fauci, az amerikai kormány orvosszakértője nemrég azt monda a műről, hogy a variáns egyelőre még nem jelent közvetlen veszélyt, mivel annál sokkal nagyobb gondot jelent most a delta-variáns az Egyesült Államok számára.
Figyelünk rá, mint minden hasonló variánsra, de egyelőre nem látjuk úgy, hogy közvetlen veszélyt jelentene
– mondta.
Hozzátette: még ha a variáns csökkenti is a vakcinák hatásosságát, az oltás akkor is ad valamilyen szintű védelmet ellenük.
A variánst a legújabb jelentések szerint már 46 országban kimutatták, szombaton például Dél-Koreában is megjelent.
A Moderna vakcinája hosszabb ideig nyújt védettséget, mint a Pfizeré – írja egy most megjelent, az mRNS-alapú vakcinákat összehasonlító tanulmányra hivatkozva a Financial Times.
A Journal of the American Medical Associationben megjelent tanulmány eredményei szerint a Moderna erősebb immunválaszt vált ki, a magasabb antitestszám pedig nagyobb védettséget biztosít a variánsokkal szemben – mondta el Deborah Steensels, a tanulmány egyik szerzője.
Az orosz hatóságok 18 780 új koronavírusos esetet jelentettek – írja a Guardian.
796 haláleset történt. A járvány kitörése óta összesen 186 407-en haltak meg a járványban.
Felfüggesztették azt a megállapodást, amely szerint Dél-Afrika Johnson & Johnson vakcinákat küldött volna Európába – írja a CNN.
A döntés Cyril Ramaphosa dél-afrikai elnök, Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke és Emmanuel Macron francia elnök kezdeményezésére született meg.
Az afrikai kontinensen élő egymilliárd ember mindössze három százaléka kapta meg mindkét oltását. A 447 milliós Európai Unióban ez az arány 57 százalék.
India jóváhagyta saját fejlesztésű vakcináját, ami a világon először a DNS kettős spirálját tartalmazza az immunrendszer megerősítésére a koronavírus ellen – írja a világ vezető tudományos folyóirata, a Nature.
A tudományos társadalom üdvözölte a hírt, és elmondták, hogy számos más DNS-alapú vakcina fejlesztése is már a finisben tart.
A ZyCoV-D nevű oltóanyagot injekció nélkül lehet a bőrbe juttatni, a klinikai vizsgálatokban 67 százalékos hatásosságot mutatott, és Indiában már e hónapban megkezdik a használatát.
Ha sikeresnek bizonyul, ez valóban a vakcinológia jövője, mivel könnyen előállítható
– mondja Shahid Jameel, az indiai Sonipatban található Ashoka Egyetem virológusa.
Bár a szérum hatásossága nem túl magas a többi oltóanyagéval összehasonlítva, de maga az, hogy működik a technológia, hatalmas előrelépést jelent.
A volt amerikai elnök nemrég a Wall Street Journalnek elmondta: úgy érzi, egyelőre nincs szüksége egy újabb oltásra a koronavírus ellen.
Úgy érzem, hogy jó formában vagyok ebből a szempontból nézve. Valószínűleg nem fogom beadatni
– mondta az elnök azzal kapcsolatban, hogy felveszi-e az újabb dózist.
Koronavírus-fertőzés miatt kórházba került Oscar De La Hoya tízszeres világbajnok bokszoló, akit saját állítása szerint korábban már beoltottak a vírus ellen.
Jelenleg kórházban kezelnek, de bízom benne, hogy még idén visszatérhetek a ringbe
– írta a sportoló a Twitteren.
Az Egyesült Királyság oltási tanácsadó testülete (JCVI) nem támogatja az egészséges 12–15 évesek oltását – írja a BBC.
A JCVI elmondása szerint ebben a csoportban olyan alacsony a vírus által okozott kockázat, hogy a vakcinák csupán elenyésző hatást érhetnek el.
Said Javid egészségügyi miniszter azt közölte, hogy a hivatalos döntést a közeljövőben meghozzák.
Országos kampányt indított a kubai kormány a 2 és 18 év közötti gyerekek beoltására a koronavírus ellen. Bár korábban Kína és Venezuela is bejelentette, hogy megkezdik a gyerekek vakcinázását, Kuba az első, ahol ez már meg is kezdődött, miközben a kommunista ország egészségügyi rendszere teljesítőképessége határához közelít az esetszámok emelkedése miatt.
Kubában saját fejlesztésű és gyártású Abdala és Soberana vakcinával oltják be először a 12 és 18 év közöttieket, majd szeptember közepétől a 2 és 11 év közötti gyerekeket. A szigetország iskolái gyakorlatilag 2020 tavasza óta zárva vannak, csak pár hétre nyitottak újra az előző tanév végén. Azóta minden diák televízión keresztül követhetett tanórákat, és hétfőtől, a kubai iskolakezdés napjától is egyelőre ez vár rájuk. A kormány döntése értelmében az oktatási intézményeket fokozatosan fogják újra megnyitni októberben és novemberben, ha a gyerekek is megkapják a védőoltást.
A 11 millió lakosú karibi szigetországban eddig 672 599 fertőzöttet regisztráltak, és 5538-an haltak bele a Covid–19-be.
A világon 219 755 461 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 4 552 580 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint szombat reggeli adatai szerint – írja az MTI.
A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. A hivatalos adatok szerint a SARS-CoV-2 vírus okozta Covid–19 nevű betegségnek
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.
Első alkalommal szedett halálos áldozatot az új típusú koronavírus delta-variánsa Új-Zélandon; szombaton 20 újabb fertőzöttet találtak Aucklandben, ahol a legújabb járványhullám felütötte a fejét – írja az MTI.
Az egészségügyi hatóságok tájékoztatása szerint az áldozat egy kilencvenes éveiben lévő nő, akinek krónikus betegségei is voltak. Új-Zélandon február közepe óta nem volt halálos áldozata a járványnak.
Minden halál arra emlékeztet, hogy milyen károkat okoz a Covid–19, ha bejut közösségünkbe
– fogalmazott közleményében Jacinda Ardern új-zélandi kormányfő.
Az idősebb új-zélandiak és a krónikus betegek vannak a legnagyobb veszélyben, és éppen ezért fontos eszközt jelentenek a lezárások a vírus feltartóztatásában
– hangoztatta a miniszterelnök.
Aucklandben augusztus közepe óta szigorú korlátozások vannak érvényben, amióta megjelent a városban a delta-variáns. A szigetország többi részén is arra kérték az embereket, hogy, ha lehet, maradjanak otthon. Az iskolák, kávézók, éttermek és a nyilvános helyek többsége is zárva van.