Számos külföldi cég szünetelteti a tevékenységét Oroszországban, illetve távozott is a szankciók miatt, amelyeket az ukrajnai invázió idézett elő. A japán vállalatok többségét is érintik a büntetőintézkedések, ám ezek hatása nem jelentős összességében – írja a Japan Today. Szakértők felhívják a figyelmet, hogy számos japán cégnek nem Oroszország a fő piac.
Csaknem 350 japán társaság működött februárban Oroszországban. A Toyota például szünetelteti tevékenységét Szentpétervárott. A Nissan és a Mitsubishi is evakuálta személyzetét, több száz más céghez hasonlóan.
Tokió csatlakozott más államokhoz az orosz bankok vagyonelemeinek befagyasztásában. Ugyanakkor az orosz–ukrán krízis miatt drasztikusan dráguló fontos nyersanyagok, termékek, legyen kőolaj, félvezetők vagy palládium, a japán cégeket is érzékenyen érintik.
Az orosz megszállók elrabolják az ukrán ellenállási mozgalom vezetőit – közölte a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács Dezinformáció Elleni Központja.
Március 11. óta az orosz csapatok olyan taktikát alkalmaznak, amely csak a terroristákra jellemző: elrabolják az ukrán ellenállási mozgalom vezetőit
– idézi a közleményt az Unian.
Az elmúlt napokban már elrabolták Jevhen Matvejevet, Dnyiprorudne polgármesterét, Ivan Fedorovot, Melitopol polgármesterét, Szerhij Prijmát, a melitopoli kerületi tanács elnökét, a melitopoli ukránbarát gyűlések társszervezőjét, Olga Hajmuszovát és a Zaporizzsja megyei regionális tanács alelnökét, Lejla Obrahimovot.
Ezeket az embereket egy dolog egyesíti, az Ukrajna iránti hűség. Nem voltak hajlandók együttműködni az ellenséggel
– tették hozzá a nyilatkozatban, melyben kiemelték: a cél az, hogy helyükre oroszbarát vezetőket ültessenek.
Jó reggelt! Köszöntjük kedves Olvasóinkat!
Az Index hétfőn is beszámol a legfontosabb fejleményekről az orosz–ukrán konfliktussal kapcsolatban. Vasárnapi hírfolyamunkat ide kattintva tudja visszaolvasni.
Tartsanak velünk!