Ausztrál és amerikai kutatók több millió dollárt költenek arra, hogy visszahozzák az életbe a kihalt tasmán tigrist, másnéven az erszényesfarkast. Az utolsó ismert példány az 1930-as években pusztult el.
Ausztrál és amerikai kutatók éppen azon dolgoznak, hogy egy kihalt állatfajt – a Thylacinus cynocephalust – feltámasszanak.
A kutatás mögött álló csapat szerint őssejtek és génszerkesztési technológia segítségével visszahozhatják az életbe az állatfajt, és tíz éven belül vissza is telepíthetik őket a vadonba. Néhány kutató azonban szkeptikusabb, szerintük ez nem lehetséges – számolt be a BBC.
A Thylacinus cynocephalus, amelyet testfelépítése miatt erszényesfarkasnak, vagy a hátán található csíkok miatt tasmán tigrisnek is neveznek, egy erszényes ragadozó volt, és semmi köze sem volt a farkasokhoz vagy a tigrisekhez.
Az Ausztrál Nemzeti Film- és Hangarchívum (NFSA) jóvoltából látható egy digitálisan felújított felvételen a kihalt erszényesfarkas utolsó élő egyede:
Az utolsó, Benjamin néven ismert példány 1936. szeptember 7-én múlt ki a Hobarti Állatkertben, miután gondatlanságból kizárták a kifutójába, és a környékre jellemző szélsőséges időjárás miatt a napközbeni forróságot követő hajnali hidegben megfagyott.
A tasmán tigris feltámasztásának a gondolata nem új keletű: több mint két évtizede visszatérő téma Ausztráliában. 1999-ben Michael Archer paleontológus látott neki, hogy megpróbálják klónozni az állatot. Mintegy 57 millió dollárt költöttek a programra, amit 2005-ben „képzelgésnek” nyilvánítottak és leállítottak.