Az ügyvivő bolgár kormány részlegesen felfüggesztette az orosz és a bolgár állampolgárok kölcsönös utazásairól szóló egyezmény hatályát, és
vízumkötelezettséget vezetett be a diplomáciai és szolgálati útlevéllel rendelkező orosz állampolgárok számára
– közölte szerdán a kabinet sajtóirodája.
Ezen orosz állampolgárok eddig a beutazást követő 180 napon belül 90 napig vízummentesen tartózkodhattak bolgár területen, ezt függesztették most fel.
Továbbá az orosz állampolgárok többé nem jogosultak az uniós beutazást megkönnyítő rendszer használatára, ehelyett hosszabb, drágább és nehezebb vízumkérelmezési eljárással kell szembesülniük. Az uniós beutazást kérelmező orosz állampolgárok esetében is az uniós vízumkódex általános szabályai érvényesek.
Bulgária már korábban korlátozta az orosz állampolgároknak kiadható turistavízumok számát, és 80 euróra emelte az illetéket – adta hírül az MTI.
Rakétatámadás érte a zaporizzsjai területet kedd este, amelynek legalább 7 áldozata volt.
A Pravda szerint Kirilo Timosenko, az ukrán elnöki hivatal vezetőhelyettese számolt be először a hírről. Azt mondta: az oroszok tüzérségi lövegekkel és MLRS-rakétavetőkkel lőtték a várost,
és ennek következtében legalább hét ember meghalt, további hét ember megsebesült.
Az amerikai kormányzat megvitatta az Oroszország atomfegyver-használatára adott lehetséges válaszlépéseket – mondta Joe Biden amerikai elnök a CNN-nek adott interjúban, írja a TASZSZ orosz állami hírügynökség.
Voltak erről megbeszélések, de a részletekbe nem megyek bele. Felelőtlenség lenne részemről arról beszélni, hogy mit tennénk vagy mit nem tennénk
– mondta Joe Biden.
Az amerikai elnök hozzátette, nem számít arra, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök taktikai atomfegyvereket vetne be az ukrajnai konfliktusban. Véleménye szerint ez a forgatókönyv „szörnyű végkifejlethez vezethet”.
Dmitrij Medvegyev, Oroszország Biztonsági Tanácsának helyettes vezetője néhány órával Biden nyilatkozata előtt azt mondta: az amerikai MLRS rakétarendszer Kijevbe szállítása felgyorsítja az orosz–ukrán konfliktus világháborúvá válását.
A leggyorsabb módja annak, hogy az ukrajnai konfliktust egy világháború visszafordíthatatlan következményévé fokozzák, ha a kijevi vezetést nagy hatótávolságú MLRS-szel látják el
– írta Telegram-csatornáján a helyettes vezető. Medvegyev azt tanácsolta a NATO vezetésének és az Egyesült Államok intézményeinek, hogy gondolkodjanak józanul, és mérjék fel a kockázatokat.
A nyugati márkák az orosz–ukrán háború kitörése után gyorsan döntöttek, hogy ne veszítsenek vásárlót a világ többi részén: inkább kivonulnak az orosz piacról. Vevőt pedig nem nagyon kell keresni az eladósorba került leányvállalatokra, szinte teljesen ismeretlen, harmadvonalbeli vállalkozók jelentkeznek be értük, irdatlan összegeket előrántva a mellényzsebükből.
Putyin Oroszországában szépen épül ki tehát az oligarcháknak egy új köre – mialatt egyre több régi motoros veszti életét felettébb gyanús körülmények között. Erről bővebben ebben a cikkünkben írtunk.
Köszöntjük olvasóinkat!
Indul az Index élő hírfolyama az orosz–ukrán háború eseményeiről. Keddi percről percre cikkünk ide kattintva érhető el.
Tartsanak velünk ma is!