Európa biztonsági környezete változik, ezért az Európai Unió és tagországai fokozni fogják védelmi erőfeszítéseiket – jelentette ki az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője Brüsszelben, a tagországok védelmi minisztereinek tanácskozását megelőzően, kedden.
Borrell az MTI tudósítása szerint az ukrán hadsereg uniós kiképzési programjának létrehozásával kapcsolatban azt mondta: „nagy erőfeszítés lesz az ukrán hadsereg kapacitásainak megújítása, növelése, javítása”, a képzési központoknak azonban „kevesebb mint három hónap múlva” meg kell kezdeniük a munkát.
A program keretében mintegy 15 ezer ukrán katona kap képzést különböző uniós tagállamokban – mondta.
Ez a program áll majd az Ukrajnának nyújtott katonai támogatásunk középpontjában
– tette hozzá az uniós diplomácia vezetője.
Rishi Sunak szerint Oroszországnak „ki kell vonulnia Ukrajnából és véget kell vetni ennek a barbár háborúnak” − írta meg a Sky News.
Rishi Sunak a G20 csoport csúcstalálkozóján azt mondta, hogy Oroszországnak
ki kell vonulnia Ukrajnából és véget kell vetnie ennek a barbár háborúnak.
A brit miniszterelnök Vlagyimir Putyin orosz elnök távollétét is bírálta.
Ahogy fogalmazott,
figyelemre méltó, hogy Putyin nem érezte úgy, hogy csatlakozhatna hozzánk. Talán ha eljött volna, akkor tovább haladhatnánk a dolgok rendezésében.
Vlagyimir Putyin orosz elnök aláírta azt a rendeletet, amely lehetővé teszi, hogy külföldi állampolgárok is szolgálhassanak az orosz hadseregben – jelentette a TASZSZ orosz állami hírügynökség.
November 4-én az orosz államfő arról beszélt, hogy Oroszország 318 ezer állampolgárt sorozott be a részleges katonai mozgósítás elrendelése után. Hozzátette, hogy közülük mintegy 49 ezren már Ukrajnában harcolnak.
A mozgósítás bejelentése után Oroszország a súlyos bűncselekmények miatt elítélt állampolgárok besorozását is engedélyezte.
Köszöntjük olvasóinkat!
Indul az Index élő hírfolyama az orosz–ukrán háború eseményeiről. Hétfői percről percre cikkünk ide kattintva érhető el.
Tartsanak velünk ma is!