Hajnalban légicsapást mért az ukrán hadsereg az Oroszországban található Alekszinszkij vegyi üzemre. A gyárban lőszer- és lőporgyártással is foglalkoznak – írja az Unian.
Mint írták, hajnali 3 órakor a Tulszki régió lakói a vegyi üzem elleni támadásról, a robbanásokról és a repülőgépek mozgásáról kezdtek írni a közösségi oldalakon.
„Az ukrán hadsereg átfogóan támadja azokat az Oroszország területén lévő objektumokat, amelyek részt vesznek az ukrajnai háborúban. A fegyverraktárak, katonai repülőterek és az orosz katonai-ipari komplexum részét képező vállalatok felszámolása csökkenti Oroszország azon képességét, hogy folytathassa a háborút” – mondta az ukrán hadsereg egy jól értesült forrása.
A támadás következtében tűz ütött ki. Az ukrán hadsereg 13 drónnal támadta meg a vegyi üzemet, amely a támadás következtében kigyulladt, majd a vegyi anyagok meggyulladását követően narancssárgán füstölt. A gyár leállt, a személyzetet evakuálták.
Köszöntjük olvasóinkat!
Indul az Index szombati élő hírfolyama az orosz–ukrán háború eseményeiről. Az előző nap legfontosabb történései a következők voltak:
Tartsanak velünk ezúttal is!