Az amerikai választások és a németországi kormánykoalíció összeomlása után a németek 73 százaléka úgy véli, hogy Németországnak többet kellene az európai biztonságba fektetnie – derül ki a Körber-Stiftung megbízásából készült felmérésből.
A közvélemény-kutatást az amerikai elnökválasztás és a koalíció felbomlása után november 7-én és 8-án egy további felméréssel egészítették ki. A részt vevők 58 százaléka ellenzi, hogy Németország nemzetközi szinten vezető szerepet vállaljon, ha az Egyesült Államok visszavonulna ettől a szereptől.
Szeptemberben a válaszadók az ukrajnai háborút (45 százalék), a migrációt (31 százalék) és a közel-keleti háborút (17 százalék) jelölték meg Németország három legnagyobb külpolitikai kihívásaként.
Két és fél évvel az ukrajnai orosz offenzíva kezdete után a németek 57 százaléka még mindig Ukrajna katonai támogatása mellett áll. Ez az arány azonban az előző év 66 százalékos támogatottságához képest csökkent. Különösen alacsony az egyetértés Kelet-Németországban, ahol csak 40 százalék támogatja a további katonai segítségnyújtást.
A felmérésben részt vevők 47 százaléka szerint Ukrajnának mindaddig folytatnia kell a védekezést, amíg az Oroszország által megszállt összes területet vissza nem foglalja. Ezzel szemben 43 százalék úgy véli, hogy Ukrajnának át kellene adnia területének egy részét Oroszországnak, hogy véget vessenek a háborúnak.
Köszöntjük olvasóinkat!
Indul az Index keddi élő hírfolyama az orosz–ukrán háború eseményeiről. Az előző nap legfontosabb történései a következők voltak:
Tartsanak velünk ezúttal is!