- Korlátozzák a turizmust a világ egyik legnépszerűbb utazási célpontjánál
- Az utolsó kórház is bezárta kapuját a Gázai övezet északi részén
- Az Egyesült Államoknak adja ki Montenegró Do Kvont, a dél-koreai „kriptokirályt”
- Észtország haditengerészeti műveletet indított, de a NATO sem lacafacázik
- 18+Videón, ahogy agyba-főbe vernek, rugdosnak egy megbilincselt rabot
- Szlovákia megfenyegette Ukrajnát, megtorolják, ha nem jön gáz
- 2025-től munkaszüneti nappá nyilvánítják december 24-ét a lengyelek
- Ismét berágtak a horvátok Magyarországra, több szomszédos országgal is tárgyalnak
- Megtalálták Vlagyimir Putyin gyenge pontját, itt csaphat oda neki a Nyugat
- Földrengés veszélyére figyelmeztetnek Fukusima közelében
Az RTL, melyet az adó a leginkább sújt, tavaly októberben jelezte az Európai Bizottságnak, hogy szerintük a magyar kormány intézkedése diszkriminatív. Brüsszel egyelőre az RTL-nek ad igazat.
„A Bizottságot különösen az aggasztja, hogy a 0%-tól 50%-ig terjedő progresszív adókulcs szelektív előnyt – és ezáltal tisztességtelen versenyelőnyt – biztosíthat bizonyos vállalkozásoknak” – írta a brüsszeli testület a döntés bejelentésekor.
Addig is megtiltották az adó alkalmazását!
„A Bizottság ezért értékelésének lezárultáig egy külön határozatban (úgynevezett felfüggesztő rendelkezés formájában) megtiltotta Magyarországnak a progresszív adókulcs alkalmazását – írták a nyilatkozatban.
Brüsszel szerint az adókulcsok progresszív jellege (0–50%) az uniós állami támogatási szabályoknak ellentmondva szelektív előnyt biztosít egyes médiavállalatoknak, azaz diszkriminatív.
A Bizottság szerint a magyar hatóságok mindeddig nem nyújtottak be megfelelő objektív indokot az adó alkalmazásának mikéntjére.
Újságírói kérdésre a Bizottság deles sajtótájékoztatóján, Ricardo Cardoso, versenyjoggal foglalkozó szóvivő közölte, üdvözlik, hogy a magyar kormány jelezte szándékát a törvény módosítására, de szeretnék látni a módosított törvényt, mielőtt bármiről döntenek.
„Üdvözöljük a magyar kormány által küldött jelzéseket arra vonatkozóan, hogy módosítanák a törvényt, de ennek nem ismerjük a mértékét. Amint elfogadja a módosításokat a parlament, megvizsgáljuk azokat” – közölte Margrethe Vestager versenyjogi EU-biztos szóvivője.
Hozzátette ugyanakkor, hogy a vizsgálatra így is, úgy is szükség van, hogy megállapítsák, az esetleges törvénytelen állami támogatás nem torzította-e már így is a piacot.
A magyar kormány már korábban is Brüsszelre hivatkozott a reklámadó módosításának kényszerét magyarázva. Az, hogy a Bizottság nem várta meg míg a magyar parlament valóban módosítja a törvényt, azt sejteti, hogy Brüsszelben nem igazán hisznek a kormánynak.