Koronavírus: az EU megbízik Kínában
- Keményen beleszállt Elon Muskba a világ leghíresebb írója
- Megfulladnak egy indiai városban a szmogtól, veszélyes kategóriába sorolták a várost
- Dél-Korea durván lesújtott a Metára illegális adatok gyűjtése miatt
- Varga Mihály a magyar elnökség nagy sikeréről számolt be
- Észak-Korea rakétákat lőtt ki Japán irányába egy teszten
- Vasúti kalauzt késelt meg egy illegális bevándorló
- Rendkívül szoros lesz az idei amerikai választás
- Minden, amit az amerikai elnökválasztásról tudni kell, de eddig féltél megkérdezni
- Fico-párti nyugdíjasoknak öltöztek be egy osztály diákjai Szlovákiában, politikai botrány lett belőle
- A Fidesznek szigorú elvárásai vannak az Európai Bizottság jövendőbeli biztosaival szemben
Az uniós ügynökség vezetője az EP illetékes szakbizottsága előtt beszélt arról, hogyan kezeli az EU a járványt. Ammon elmondta, hogy a sürgősségi kezelőközpont jelenleg a 2-es szinten működik, a skála háromfokozatú. Európában jelenleg 25 beteget tartanak nyilván, közülük 21 uniós, kettő brit, kettő pedig orosz állampolgár. A 21 EU-s polgár közül nyolcan Európában kapták el a vírust: heten Németországban, egy beteg pedig Franciaországban.
Az igazgató közölte, hogy a koronavírussal kapcsolatos fejleményeket egy rendszeresen frissülő weboldalon teszik közzé, ahol nemcsak a közvéleményt, hanem az orvosokat is tájékoztatják. Az ECDC a tagállamokat is segíti, egységes protokollt dolgoztak ki az betegség azonosítására és a nyomon követésre. Megemlítette azt is, hogy öt olyan labor van az EU területén, amelyek más tagállamokból érkező mintákat is vizsgálnak.
A képviselők közül többen is bizalmatlanságukat fejezték ki Kínával kapcsolatban. Néhányan figyelmeztettek arra, hogy egy autoriter államról van szó, amely megfelelő ellenőrzés híján manipulálhatja az adatokat. Aurelia Beigneux, francia Le Pen-párti képviselő pedig felvetette, hogy szigorúbb szabályokat kellene alkalmazni Kínával szemben, és szóba jöhetne a schengeni térség, vagyis a tagállamok közötti szabad mozgás felfüggesztése is, valamint a bevándorlási politika megváltoztatása.
Válaszában Andrea Ammon azt mondta, nincs okunk kétségbe vonni a kínai adatok valódiságát. Úgy véli, a kínai intézkedések nagyon szigorúak, a Vuhanban tapasztalt hatékony fellépésre pedig álláspontja szerint nem biztos, hogy mindegyik európai ország képes lett volna.
Szóljon hozzá az EUrologus Facebook-oldalán !
Cikkek, esélyek, portrék, eredmények, térképek – minden egy helyen!
Ne maradjon le semmiről, kövesse az Indexen az amerikai elnökválasztás legfontosabb pillanatait és böngéssze a Fehér Ház blog tartalmait!
November 1-től folyamatosan frissülő hírfolyamunkban számolunk be minden fejleményről, a voksolás éjszakáját kiemelt figyelemmel kísérjük. A választás másnapján reggel hét órától élő videós műsorral jelentkezünk, interaktív térképeink segítségével pedig minden információt megtalál!