Koronavírus: az EU megbízik Kínában
- Hogyan maradt Omán a béke szigete a zűrzavaros Közel-Keleten?
- Donald Trump azt állítja, hogy légitámadásokat rendelt el az Iszlám Állam egyik vezére ellen
- Kétezer éves adócsalási ügyre derített fényt egy most megfejtett papirusz
- Halálos baleset történt Colchesterben, gépkocsival ütköztek egy épületnek
- Az olasz bíróságok ismét nemet mondtak a migránsok kihelyezésére albániai táborokba
- Célba vették a fővárost a kongói lázadók, egyre több a halott
- A világ egyre jobban emlékeztet arra az időszakra, amelyben Hitler hatalomra jutott
- Börtönt kapott, mert csak terhes kínai nőket utaztatott
- Robert Fico szerint az ukrán hírszerzés akarja megbuktatni a szlovák kormányt
- Folytatódtak a tiltakozások Szerbiában, három hidat zártak le Újvidéken a tüntetők
Az uniós ügynökség vezetője az EP illetékes szakbizottsága előtt beszélt arról, hogyan kezeli az EU a járványt. Ammon elmondta, hogy a sürgősségi kezelőközpont jelenleg a 2-es szinten működik, a skála háromfokozatú. Európában jelenleg 25 beteget tartanak nyilván, közülük 21 uniós, kettő brit, kettő pedig orosz állampolgár. A 21 EU-s polgár közül nyolcan Európában kapták el a vírust: heten Németországban, egy beteg pedig Franciaországban.
Az igazgató közölte, hogy a koronavírussal kapcsolatos fejleményeket egy rendszeresen frissülő weboldalon teszik közzé, ahol nemcsak a közvéleményt, hanem az orvosokat is tájékoztatják. Az ECDC a tagállamokat is segíti, egységes protokollt dolgoztak ki az betegség azonosítására és a nyomon követésre. Megemlítette azt is, hogy öt olyan labor van az EU területén, amelyek más tagállamokból érkező mintákat is vizsgálnak.
A képviselők közül többen is bizalmatlanságukat fejezték ki Kínával kapcsolatban. Néhányan figyelmeztettek arra, hogy egy autoriter államról van szó, amely megfelelő ellenőrzés híján manipulálhatja az adatokat. Aurelia Beigneux, francia Le Pen-párti képviselő pedig felvetette, hogy szigorúbb szabályokat kellene alkalmazni Kínával szemben, és szóba jöhetne a schengeni térség, vagyis a tagállamok közötti szabad mozgás felfüggesztése is, valamint a bevándorlási politika megváltoztatása.
Válaszában Andrea Ammon azt mondta, nincs okunk kétségbe vonni a kínai adatok valódiságát. Úgy véli, a kínai intézkedések nagyon szigorúak, a Vuhanban tapasztalt hatékony fellépésre pedig álláspontja szerint nem biztos, hogy mindegyik európai ország képes lett volna.
Szóljon hozzá az EUrologus Facebook-oldalán !