Kreml: Oroszország visszautasítja, hogy beavatkozna az amerikai elnökválasztásba
További Fehér ház cikkek
- Kiderült, ki lesz Donald Trump kabinetfőnöke
- Donald Trump győzelme felkavarta Európát, máris megy a nagy helyezkedés
- Joe Biden: Tudom, ez nehéz időszak, fáj nektek
- Orbán Viktor telefonon beszélt Donald Trumppal: Nagy terveink vannak
- Ezek vezettek Donald Trump történelmi visszatéréséhez: 4+1 pontban az amerikai elnökválasztásról
A szóvivő szerint az elnökválasztás közeledtével sok hasonló állásfoglalásra számít még amerikai részről, hiszen szerinte Oroszország és az államfője elég fontos tényezők ahhoz, hogy az amerikai pártok, a demokraták és a republikánusok is megpróbáljanak ebből politikai hasznot húzni a kampányaikban.
Minél többször használják fel Oroszországot és elnökét a belpolitikai céljaikra, annál nagyobb, sőt, helyrehozhatatlan károkat okoznak ezzel a kétoldalú kapcsolatokban.
Dmitrij Peszkov felhívta a figyelmet, „az amerikai hírszerzők az aktuális belpolitikai trendnek megfelelően ellenségképet keresnek, és továbbra sincs jobb ötletük annál, mint hogy Oroszországot próbálják ellenségként felmutatni az amerikai embereknek”.
A Venezuelában vasárnap megtartott elnökválasztással kapcsolatban – amelynek eredményét csalásra hivatkozva nem fogadja el az ellenzék, és a tiltakozó megmozdulásoknak már halálos áldozata is van – a Kreml szóvivője azt mondta:
az ország politikai ellenzékének el kellene fogadnia, kudarcot vallott, és gratulálnia kellene Nicolás Maduro elnöknek a győzelméhez, egyes országoknak pedig nem kellene az alkalmat keresniük arra, hogy feszültségkeltéssel aláássák az ország stabilitását.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, harmadszor is újraválasztották az országa vezetésére Nicolas Maduro venezuelai elnököt. Az elnök a voksok 51 százalékát tudhatta magáénak a szavazatok 80 százalékos feldolgozottságánál. Ellenzéki ellenfele, Edmundo Gonzalez Urrutia a voksok 44,2 százalékát szerezte meg.
Illetve érdemes azt is felidézni, áprilisban Antony Blinken amerikai külügyminiszter szerint az Egyesült Államok bizonyítékot talált arra, hogy Kína megpróbálja „befolyásolni” a közelgő amerikai választásokat – „és vitathatóan beavatkozik” az eseményekbe –, annak ellenére, hogy Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke korábban kötelezettséget vállalt arra, hogy nem tesz ilyet.
A Biden-kormányzat kifejezte aggodalmát Oroszország kínai támogatása miatt is, az amerikai külügyminiszter állást foglalt az amerikai egyetemi kampuszokon az elmúlt napokban kitört palesztinbarát tüntetésekről is.