FBI: kibertámadás érhette Trump és Harris kampányát
További Fehér ház cikkek
- Donald Trump ígéretével összhangban tömeges kitoloncolásra készülnek Chicagóban
- Beiktatták Donald Trumpot, óriási tömeg előtt írta alá első elnöki rendeleteit
- Donald Trumpot beiktatták, máris kihirdette első elnöki rendeletét
- Donald Trump kezében az összes lap, a nagy kérdés, hogy ki tudja-e mindet játszani
- Joe Biden utolsó hivatali napján is kegyelmeket osztogatott
Kamala Harris elnökválasztási kampánya azt közölte, hogy a Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) a múlt hónapban értesítette őket arról, hogy „külföldi szereplők befolyásolási műveletének célpontjaivá váltak” – fogalmazott ezzel kapcsolatban kedden a Reuters szerint egy kampánytisztviselő, majd kiemelte:
Erős kiberbiztonsági intézkedésekkel rendelkezünk, és nincs tudomásunk arról, hogy ezek a lépések megsértették volna a rendszereinket.
Az FBI nem reagált azonnal a megkeresésre, hétfőn annyit közöltek, hogy vizsgálatot folytatnak, miután a republikánus Donald Trump elnökválasztási kampánya azt közölte, hekkertámadások történtek ellenük.
A Trump-kampány Iránt hibáztatta, és rámutatott a Microsoft pénteki jelentésére, amely szerint iráni kormányhoz kötődő hekkerek júniusban megpróbáltak betörni az amerikai elnökválasztási kampány egyik „magas rangú tisztviselőjének” fiókjába.
Az iráni kormány tagadta, hogy feltörték volna a Trump-kampányt. Ahogy azt korábban megírtuk, a Trump-adminisztráció nem szolgáltatott konkrét bizonyítékot Irán érintettségére, de az állítás nem sokkal azután hangzott el, hogy a Microsoft kiadott egy jelentést, amelyben részletezte: külföldi ügynökök megpróbáltak beavatkozni a 2024-es amerikai választásokba.
A jelentés idézett egy esetet, amely szerint júniusban egy iráni katonai hírszerző egység „spear phishing e-mailt küldött egy elnökválasztási kampány magas rangú tisztviselőjének egy korábbi vezető tanácsadó kompromittált e-mail-fiókjáról”.
Két, az ügyet ismerő személy szerint a Biden–Harris-kampány is célpontja volt a feltételezett iráni kibernetikai behatolásnak, amely után az FBI nyomoz. Az emberek névtelenséget kérve beszéltek erről, mert nem voltak felhatalmazva arra, hogy a nyomozás részleteiről információkkal szolgáljanak.