Donald Trump két hete még letagadta, hogy valaha is álnéven promózta volna magát újságíróknak. Az egyetlen talpon maradt republikánus elnökjelöltet múlt héten ugyan szembesítették egy 1991-es hangfelvétellel, amin a People magazin riporterének nyilatkozik John Millerként, de akkor letagadta, hogy ez ő lett volna. Szerdán Jimmy Kimmel műsorában mégis elismerte, hogy használta ezt és a John Barron neveket, írja a Guardian.
Nemrég került fel a Githubra, és máris a világ politikát követő programozóinak kedvence a TrumpScript programnyelv, amit a Rice University egyetem diákjai készítettek egy programozóversenyen. A nyelv a népszerű Python szkriptnyelv alapjaira épül, és igyekszik minden megnyilvánulásában Donald Trump viselkedését másolni. Mottója természetesen az, hogy tegyük újra naggyá a programozást, a hibaüzenetek pedig változatos Trump-idézetek.
Hillary Clinton külügyminiszterként megsértette a hivatali előírásokat azzal, hogy hivatalos levelezését is a privát Gmail fiókján, magánszerveren bonyolította a titkosított és védett belső levelezőrendszer helyett - ezzel a megállapítással zárult az ügyet az amerikai külügyi tárca belső vizsgálata, ami szerdán jutott el az amerikai sajtóhoz. Clintont ezért megrovásban részesítették.
Közös levélben tiltakozik az Egyesült Államok 600 legnevesebb írója Donald Trump ellen, aki szerintük az amerikai emberekben lévő legsötétebb és legerőszakosabb vonásokat akarja kihasználni arra, hogy magát elnökké választassa. Az aláírók között a leghíresebb talán Stephen King, de tiltakozik még Trump ellen több elismert író, mint Jennifer Egan, Tobias Wolff vagy Dave Eggert.
Arizona után Új-Mexikóban is erőszakba torkollott a Donald Trump kampányfellépése elleni tiltakozás. A republikánus jelöltséget óriási meglepetésre elhódító populista politikus szerdán harcias tüntetőkkel találta szemben magát Albuquerque-ben. A több száz tüntető áttörte a rendezvényt biztostó vaskorlátot, és a hangos skandálás miatt a show-t többször is félbe kellett szakítani, és a rendőrségnek is be kellett avatkoznia.
Nem csak a durcás magyar kormány mondogat oda nagy elánnal Bill Clintonnak, hanem Donald Trump is. A republikánus elnökjelölt ugyanis érzi, hogy - még mindig csak leendő - riválisát, Hillary Clintont a kampányban helyszíni tapasztalataink alapján elég nagypapás teljesítményt mutató volt elnökön keresztül is meg lehet fogni. Ezért Trump hétfőn posztolt is egy videót az Instagramjára, méghozzá a legalattomosabb, legsötétebb lejárató fajtából. Tessék:
A legnagyobb amerikai fegyverlobbista szervezet, az 5 millió tagot számláló National Rifle Association a támogatásáról biztosította Donald Trumpot, a republikánusok még nem hivatalos, de már biztosnak tekinthető elnökjelöltjét. Ez eddig még nem meglepő, a szabad fegyvertartás hagyományosan a republikánusok kedvenc témája.
Trump a szervezet gyűlésén tartott, nagy sikerű beszédében azt mondta, ha Hillary Clinton lesz az elnök, meg fogja semmisíteni az alkotmány második kiegészítését, ami a szabad fegyverbirtoklás jogát biztosítja az amerikaiaknak. A demokraták (szintén nem hivatalos, de nagyon valószínű) jelöltje ugyan ilyesmit sosem mondott, és valójában az elnöknek erre nem is lenne jogköre. Trump annyival indokolta a kijelentését, hogy "Az én véleményem szerint erre készül".
Hillary egyébként valóban kiállt - Obama elnökhöz hasonlóan - a fegyvertartás szigorítása mellett, de ez főként a brutális tűzerejű automata, sorozatlövő fegyverekre vonatkozik. Az ilyen fegyverek betiltása körül elég komoly vita van Amerikában az elmúlt évek sok áldozatot hozó lövöldözései miatt. A tiltás pártolói szerint az önvédelemhez való jog nem sérül, ha azt csak sima pisztollyal lehet gyakorolni, brutális katonai fegyverek helyett.
Külön csavar a történetben, hogy a kilencvenes években maga Trump is az automata fegyverek betiltása, és a fegyvervásárlással járó ellenőrzési procedúra szigorítását támogatta.
A 22 éves Krystal Lake a munkahelyén, a Home Depot-ban a népszerű Donald Trump szlogent kritizáló sapkát viselt. Szerinte a "Make America Great Again" nem helytálló, mert Amerika sosem volt nagyszerű, mindig történtek benne borzasztó dolgok, és ha Trump lesz az elnök, nem is fog történni semmi jó, ugyanis a Republikánus elnökjelölt elutasító azokkal szemben, akik nem felelnek meg az ő ideális emberképének.
Az "America Was Never Great" feliratú sapkát viselő pénztárost a felháborodott vásárlók fotózták le és posztolták a közösségi oldalaikon. Lake-et és az üzletet is több támadás érte. Többek között halálosan is megfenyegették a hölgyet, de ő ezeket nem vette túl komolyan.
Tegnap este írtunk arról, hogy Barack Obama egyes számú szóvivője, Josh Earnest reagált a Lázár János csütörtöki kormányinfóján elhangzottakra, miszerint Barack Obama és az USA azért áll a bevándorlás pártján, hogy muszlimokkal töltsék fel Európát. Azóta felkerült Earnest sajtótájékoztatójáról a Fehér Ház Youtube-csatornájára a videó, amin már pontosan látható, milyen kérdésre mit reagál.
Donald Trump két felmérésben is megelőzte országosan a demokraták várható elnökjelöltjét, Hillary Clintont. A Rasmussennél 42-37-re vezetett a milliárdos, míg a Fox News polljában 45-42 volt az állás a republikánus jelölt javára.
Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón váratlanul kemény szavakkal szólt be Barack Obama amerikai elnöknek és még egy összeesküvés-elméletbe is belekeverte.
A nyugati parti Oregon államban tartottak kedden előválasztást, a republikánusoknál az egész csak formalitás volt, mivel Donald Trumpnak már elfogytak a kihívói; a Demokrata Pártban viszont továbbra is éles a verseny; és a pártelit támogatását élvező Hillary Clintont megint megverte a radikális baloldali Bernie Sanders. A vermonti szenátor a választók 53 százalékának támogatását szerezte meg, Hillary Clinton a voksok 47 százalékát kapta. Oregonban 74 kongresszusi küldött megnyerése volt a tét, így Sanders nem sokat tudott ledolgozni 250 küldöttnyi hátrányából
Clinton lényegében már bebiztosította a jelöltségét, azonban Sanders jelezte, hogy az utolsóként szavazó államokig maradni fog, az Indianában és Nyugat-Virginiában aratott győzelmeivel pedig kínos helyzetbe hozta a volt first ladyt. Clintonnak a matek miatt nem, de szimbolikus szempontból kellett már újabb győzelem, amit a másik keddi előválasztáson, Kentuckyban hajszállal sikerült is kiharcolnia: a 46,7 százalékát kapta, míg Bernie Sanders csak 46,3 százalékot kapott. A szoros eredmény azt jelenti, hogy az államban megszerezhető 55 küldöttből Clinton és Sanders 25-25-öt szerzett meg, ötről pedig a hivatalos végeredmény alapján döntenek majd.
Leülne tárgyalni Kim Dzsong-unnal Donald Trump amerikai elnökjelölt, írja a Reuters. Trump a phenjani atomprogram leállításáról beszélne a kommunista diktátorral. A Reutersnek adott interjújában arról is beszélt, hogy nem tetszik neki, amit Vlagyimir Putyin Ukrajnában művel és a párizsi klímaegyezményt is újratárgyalná.
Az Egyesült Államok volt elnöke és jó eséllyel leendő First Husbandje, Bill Clinton egy hétvégén tartott kampánybeszédében váratlanul Magyarországról (és a lengyelekről) kezdett el beszélni. Clinton május 13-án a College of New Jersey-ben kampányolt feleségének, a demokraták szinte-már-biztos elnökjelöltjének, Hillary Clintonnak, itt került szóba a szerinte putyinizálódó Magyarország:
Elnökké választása esetén nem számít "nagyon jó" viszonyra David Cameron brit miniszterelnökkel Donald Trump, az amerikai republikánus párt elnökjelölt-aspiránsa. Trump, aki az ITV brit kereskedelmi televízió hétfői politikai magazinműsorának nyilatkozott, Cameron őt elítélő decemberi nyilatkozatára utalt, írja az MTI.
Elnökké választása esetén Hillary Clinton a férjére, Bill Clinton volt amerikai elnökre bízná a gazdaság fellendítését, írja az MTI. A demokraták várható elnökjelöltje erről Kentuckyban beszélt egy vasárnapi kampányrendezvényen. Ebben a középnyugati szövetségi államban, illetve Oregonban kedden lesznek az előválasztások.
A politikus szerint Bill Clinton feladata lenne "az amerikai gazdaság újraélesztése".
Bill tudja, hogy mit kell csinálni, különösen az olyan vidékeken, ahol szénbányászatból élnek, vagy amelyek kimaradtak a fejlődésből az elmúlt években
- fogalmazott Hillary Clinton, aki a múlt héten a szénbányászatból élő és a szénbányák bezárásával küszködő Nyugat-Virginiában szenvedett nagy arányú vereséget vetélytársától, Bernie Sanders vermonti szenátortól.
Több mint százmillió dollárt áldozhat Donald Trump elnöki kampányára Sheldon Adelson Las Vegas-i kaszinómilliárdos a The New York Times értesülései szerint.
Adelson a republikánus politikusok kampányainak egyik legfontosabb finanszírozója, de a 100 millió feletti összeg még tőle is kiemelkedően magasnak számít. Főleg annak fényében, hogy másoktól megvonja a pénzeket, hogy inkább Trumpra költhessen.
A The Washington Post című lap azt állítja, hogy birtokába jutott egy 1991-ben készült hangfelvétel, amelyen bizonyos John Miller néven bemutatkozó, magát Donald Trump szóvivőjének mondó férfi Trump nőügyeiről beszél egy újságírónak. A Post ugyanakkor azt állítja, hogy az állítólagos szóvivő maga Donald Trump. A republikánusok várható elnökjelöltje viszont váltig cáfolja, hogy a magnószalagon megőrzött hang az övé volna, írja az MTI.
Már az amerikai titkosszolgálat is vizsgálódik az ügyben.
Május elejére biztos lett, hogy Donald Trump maradt az utolsó republikánus elnökjelölt az amerikai választáson. Nem ez volt az első, lehetetlennek tűnő vállalkozása az amerikai milliárdosnak, akinek sokan csak viccnek gondolták a jelölését, aztán ahogy telt az idő, úgy jöttek rá, hogy Trump nem tréfál, és bármilyen esélytelennek tartották, végigcsinálja.
Trump bő 30 éve már belekóstolt egy hasonlóan kemény projektbe: a mára a világ legnagyobb sportligájává növő NFL-t, a profi amerikaifutball-bajnokságot próbálta meg térdre kényszeríteni. Annak óriási égés lett a vége. Bővebben itt>>>
Donald Trump közel egy órán át tárgyalt az egyik legfontosabb republikánussal, Paul Ryan házelnökkel, aki egy hete jelezte, hogy még nem tudja támogatni a párt leendő elnökjelöltjét.
„Biztató volt, amit ma Donald Trumptól hallottam" – mondta az építőnek nevezett megbeszélés után tartott sajtótájékoztatón a házelnök. Azonban szerinte az egység kiépítése egy folyamat, ami nem egyik percről a másikra megy, hiszen minden idők egyik legmegosztóbb előválasztásán vannak túl.
Donald Trump, aki egyre biztosabb, hogy a republikánusok következő elnökjelöltje lesz, az eddigieknél visszafogottabban beszélt a muszlimokkal kapcsolatos terveiről. Volt honnan hátrébb lépni: Trump korábban otthon és külföldön is nagy felháborodást váltott ki azzal, hogy a párizsi terrortámadás után bejelentette, ideiglenesen megtiltaná a muszlimok beutazását az Egyesült Államokba.
Joe Biden alelnök nem kételkedik benne, hogy Hillary Clinton megnyeri a demokrata elnökjelöltséget, és a végén ő lesz a következő amerikai elnök, írta a Politico. Donald Trumpot ugyan jócskán alulbecsülték, de szerinte így is felül fog kerekedni a demokrata politikus.
Biden maga is tervezte, hogy elindul a demokrata elnökjelöltségért, de tavaly októberben, miután fia, Beau Biden meghalt, bejelentette, hogy nem száll be a versengésbe. Ezt most is jó döntésnek tartja, de azért azt elejtette, hogy szerinte
ő maga lett volna a legjobb elnök.
A papírforma igazolódott a keddi előválasztásokon: Nyugat-Virginiában és Nebraska államban a republikánusoknál az egyedüliként állva maradt jelölt, Donald Trump győzött, míg a demokratáknál Nyugat-Virginiában Bernie Sanders vermonti szenátor győzött. Ez utóbbi még nem végeredmény, de a Politico szerint 61 százalékos feldolgozottsági aránynál 51-36-ra vezet Hillary Clintonnal szemben.
Donald Trump eddig leginkább saját vagyonából költött elnökjelöltségi kampányára, de most azt nyilatkozta, hogy akár másfél milliárd dollárra is szüksége lehet a győzelemhez a november 8-i elnökválasztáson, ezt pedig már inkább támogatóktól gyűjtené be, számolt be a New York Times.
Nincs meg Hillary Clinton volt külügyminisztériumi informatikai alkalmazottjának levelezése a volt first lady miniszterségének idejéről,számolt be az ABC News . Az amerikai igazságügyi minisztérium még március elején jelentette be, hogy mentességet biztosított Bryan Paglianónak.
A Donald Trumpot támogató Sarah Palin volt alelnökjelölt és alaszkai kormányzó keményen nekiment Paul Ryan házelnöknek, aki csütörtökön arról beszélt, hogy egyelőre nem tudja támogatni a milliárdost. Palin szerint Ryan kijelentései is bizonyítják, hogy nem érti meg a választókat, és ezért hamarosan annak az Eric Cantornak a sorsára fog jutni, aki a republikánusok befolyásos képviselőházi frakcióvezetőjeként 2014-ben meglepetésre kikapott virginiai körzetében az előválasztások alatt.
A héten a republikánus elnökjelöltséget bebiztosító Donald Trump továbbra is felhasználja a Rolling Stones dalait kampányeseményein, bár a zenekar szerdán közleményben kérte, hogy ne tegye ezt. Trump csütörtök esti rendezvényén is elhangzott a You Can't Always Get What You Want című Stones-szám.
Trump rendszerint egy-egy Stones-világsláger ritmusára vonul fel a kampányrendezvények színpadára, a brit zenekar szerint viszont sosem adtak engedélyt, hogy Trump kampányában a dalaikat játssza.
A New York-i milliárdos az amerikai CNBC tévécsatornának elmondta, hogy joguk van a dalok használatára. „Sok számot használunk fel, megvannak a jogok, mindig megvásárolom őket" – mondta. A CNBC kérdésére azt is elmondta, hogy se neki, se a stábjának nincs semmi gondja az együttessel. „Szeretem Mick Jaggert, szeretem a dalaikat" – mondta.
Paul Ryan republikánus házelnök azt mondta, egyelőre nem tudja támogatni Donald Trumpot, a párt leendő elnökjelöltjét. „Még nem tartok ott. Remélem, és szeretném, ha már megtehetném" – mondta a CNN-nek.
Ryan korábban azt mondta, támogatni fogja a párt elnökjelöltjét, de most úgy látja, hogy van még mit tenni, mielőtt a republikánus párt összezárhatna. Szerinte sok republikánus olyan vezéralakot szeretne látni, aki az ő értékeiket képviseli.
- habosíthatnám fel azt a hírt, hogy George és George W. Bush közös nyilatkozatban jelentette ki a Guardian-nek, egyikük sem kíván semmilyen formában sem beszállni az elnökválasztási kampányba, és véleményt sem akarnak nyilvánítani.