Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEM- Kultúr
- Cinematrix
- ukrán-orosz konfliktus
- netflix
- izrael
- akció
- sorozat
- tévé
- streaming
- forgatás
- bejelentés
- magyarország
- hír
Félnek a háborútól, Ukrajna helyett Magyarországon forgatják a Netflix sikersorozatát
További Cinematrix cikkek
- Ismét eltolták a Batman II-t
- Adrien Brody étkezési zavarokkal és PTSD-vel küzdött az egyik legismertebb szerepe után
- Matt Damon és Zendaya is ott lesz Christopher Nolan Odüsszeiájában
- Johnny Depp lánya sem menti meg a sírból visszarángatott vámpírfilmet
- James Gunn a véres és kimerült Supermanhez hasonlította Amerikát
Csak még egy utolsó küldetés – egy csomó akciósorozat kezdődik ezzel a felkiáltással, majd a főszereplő egy olyan konfliktus kellős közepén találja magát, amely hosszú évadokig elhúzódik. Ilyen a világ nagy részén a Netflixen látható izraeli produkció, a Fauda is, amely a Palesztina és Izrael közti konfliktust dolgozza fel, befogadható, mégis realista módon.
A sorozat főszereplője az a Lior Raz, akit a Netflix nézői a Hit & Run című sorozatban is láthattak, a színész-producer személyes, az Izraeli Védelmi Erőknél eltöltött ideje szolgált inspirációként. A sorozat megalkotásában ráadásul Avi Issacharoff is közreműködött. Róla azt kell tudni, hogy az izraeli–palesztin konfliktus ismert szakértője.
A Fauda az elmúlt években számos televíziós díjat kapott, a New York Times a legjobb nemzetközi tévészériák közé sorolta 2017-es listáján, és a legtöbb kritikus azért dicsérte a Netflix által terjesztett sikersorozatot, mert könyörtelen őszinteséggel bemutatta, hogy az egymással harcoló felek közül egyikről sem lehet egyértelműen megmondani, hogy ki végső soron a gonoszabb. Az izraelieknek és a palesztinoknak is vannak rettenetesen szemét és szimpatikusabb húzásaik a sorozatban, így egyik kutya, másik eb.
Az Algemeiner számolt be róla elsőként, hogy a Fauda negyedik évados forgatását Ukrajna helyett a produkció hirtelen átrakta Magyarországra, mégpedig az ukrán-orosz feszültség miatt. A gyártók tartanak attól, hogy kitörhet a háború, a stáb és a szereplők biztonsága pedig mindennél fontosabb számukra.
A forgatás egy része Izraelben zajlott, ezeknek a jeleneteknek a felvételeit nemrég fejezték be. Az új epizódokban az izraeli beépített egység egy Hebollah-csoportot próbál Libanonban lekapcsolni, és a történet szerint a terroristák túszokat visznek magukkal Brüsszelbe. Mivel a belga fővárosban költségesek lennének a munkálatok, ezért a készítők úgy tervezték, hogy Kijevben forgatják le ezeket a Brüsszelben játszódó jeleneteket.
A helyzet viszont elég feszült, így az ukrán nagyváros helyére ugrik be Budapest, ahol a stáb dolgozik majd. Erről az egyik producer is nyilatkozott.
Az Ukrajnában uralkodó bizonytalanság és a szűkös időbeosztásunk miatt a készítők és a stáb úgy érezte, hogy a legjobb, ha másik országban forgatunk inkább. Magyarországra esett a választásunk, több budapesti helyszínen forognak majd a kamerák március közepétől
– nyilatkozta Danna Stern, a Yes Studios vezetője.
A Fauda negyedik évada 10 részből áll, az új évad 2022 közepén debütál Izraelben, nem sokkal később pedig nemzetközileg a Netflix is műsorára tűzi a kőkemény akciósorozat folytatását.