Úristen, de olcsó jót tenni egy csomó gyerekkel!
A színházak támogatása alapvetően az állam feladata lenne, pláne, ha még csak nem is szórakoztatásról, hanem vitathatatlanul közérdekű tevékenységről van szó, de mivel a jelenlegi kormányzat sem kimondottan kultúrabarát - különösen, ha független színházakról van szó -, egyre többen keresnek más utakat.
Most például a Káva Kulturális Műhely hirdetett közösségi finanszírozási akciót. A Káva már húsz éve foglalkozik azzal, hogy színházi és drámapedagógiai módszerekkel gondolkodtassa el a közönséget a társadalomnak fontos kérdésekről, demokráciáról, hatalomról, emberi felelősségről, öregkorról, és mindenről, amivel egy ember várhatóan tényleg találkozik az élete során. A közönsége pedig jórészt iskolásokból, gimnazistákból áll, nem ritkán hátrányos helyzetű területeken. (Legutóbb ebben a cikkünkben írtunk egy egyutcás, lecsúszott faluban zajló kezdeményezésükről, azelőtt írtunk egy hatalomról és felelősségvállalásról szóló bemutatójukról, és meg is nézhető nálunk egy dokumentumfilm, ami egy régebbi munkájukról szól.)
A gyűjtés lényege is az lenne, hogy újabb és újabb osztályok juthassanak el a sajátos, a közönség közreműködésével zajló színházi foglalkozásaikra, ráadásul azt írják, borzasztóan kevés pénz is elég ehhez: már 2000 forintból kijön négy gyerek belépője, 7500-ból egy kis, 15 ezerből meg egy nagy osztály juthat el hozzájuk.Részletek erre.