Óriásit megy a Facebookon a magyar fitneszbajnoknő mesterséges intelligencia vs. valóság posztja
Saját fotóival mutatta meg, miért nem szabad elhinni mindent, amit a közösségi oldalakon látunk.
Az utóbbi időben elárasztották a közösségi oldalakat azok a hamis felvételek, amelyeket a Remini nevű alkalmazás segítségével bárki elkészíthet. Hamis felvételek alatt a mesterséges intelligenciával generált stúdiófotókra gondolunk, amelyek a valódi külső idealizált, túlszépített és retusált változatát adják, az eredmény pedig olyan, mintha egy egész csapat, vagyis fodrász, sminkes és fotós venne kezelésbe minket. Ezek a felvételek a jelek szerint Németh Dorottya fitneszvilágbajnokhoz is eljutottak, aki a Facebook-oldalán fejtette ki véleményét a jelenségről.
A személyi edző már jó ideje azon dolgozik, hogy bejegyzéseivel erősítse az emberekben, hogy senki sem tökéletes, kendőzetlen valóságot szemléltető bejegyzései pedig nagyon népszerűek. Németh úgy döntött, ő is elkészíti fotóit az applikációval, ám a mesterséges intelligencia és a valóság közti különbség hangsúlyozására néhány szerkesztetlen felvételt is megosztott. Mint írja, arra szeretné felhívni a figyelmet, hogy senkinek nem szabad hasonlítania magát azokhoz a felhasználókhoz, akik tökéletesnek igyekeznek magukat beállítani.
„Szóval vannak ezek a képek, amik kezdik ellepni az Instát is, mintha az ismerősünk profi fotózáson vett volna részt, fodrásszal, sminkessel, stylisttal. Mint én, minden páratlan képen. (1.,3.,5.....)
Viszont nem hogy fotózáson nem jártam, anyakontyban, melegítőben, a kanapén ülve, pár gombnyomással és szelfi feltöltéssel készültek a »profi« képek.
Van ez az app, ami mesterséges intelligencia segítségével, a fényképeinket felhasználva megkreálja a szerinte »tökéletes« másunkat. Új testet kapunk, ami nyomokban sem tartalmazza az eredetit, még annak előnyös részeit sem, nemhogy az előnyteleneket. Dús hajkoronát, kifutó modelleket megszégyenítő végtagokat, kisimult, szimmetrikus arcot...
Pörgetjük a social mediát, ahol ömlenek ránk ezek a tartalmak, mi meg akaratlanul elkezdjük magunkat ezekhez hasonlítani. Már nem is olyan képekhez, amiken a másik ember van megszerkesztve, narancsbőrt lesatírozva, bőrtónust javítva, hanem egy mesterségesen generált, a valóságtól szinte teljesen eltérő avatarokhoz
– olvasható body pozitív élharcos posztjában.
A fitneszbajnok bejegyzése végén minden nőnek üzent.
„Szolgáljon ez a poszt emlékeztetőül, hogy eszedbe ne jusson magad ezekhez hasonlítani, miattuk rosszul érezni magad, utálni a kinézeted, életed! Szolgáljon emlékeztetőül minden nőnek: kicsinek és nagynak. Keménynek és puhának. XS-esnek és XXL-esnek. Striásnak, és narancsbőrösnek. Kereknek, és laposnak. Csíkosnak és fodrosnak. Fiatalnak és idősnek. Fáradtnak és kipihentnek. Magabiztosnak és bizonytalannak. Izmosnak és vékonynak. Husinak és nem husinak. Erősnek és esendőnek. Rendíthetetlennek és kiégettnek. EGY CSODA VAGY!”