-
2020. augusztus 1., 08:44
A Stühmer alapítójának nagy szerepe volt abban, hogy a luxuscikknek számító csokoládé 150 évvel ezelőtt elindult a közszükségleti cikké válás útján. Aztán egy időre szinte eltűnt a márka, nemrég azonban egy korábban színészként is dolgozó vállalkozó újjáélesztette. A Stühmer-sztori.
-
Nem kell a trópusokra utaznunk, ha őserdőt akarunk látni. Szilvásvárad fölött egy kétszáz éve érintetlen bükkös áll, ahol a holt fa legalább olyan értékes, mint az élő. De mi köze Trianonnak a bükki fenyvesekhez?
-
Mátraházán, a sípályától nem messze bújik meg a 30 éve elhagyott síugrósánc, ahol egykor világcsúcstartó is ugrott a magyar menők mellett. A nekünk nagy, másoknak kicsi sánc utolsó versenye még négy-ötezer embert mozdított meg.
-
Valahol a Balaton-felvidéken egy több mint száz járműből álló magángyűjtemény lapul: egy Amerikába kivándorolt, majd onnan hazatért orvosprofesszor patikaállapotú kollekciója.
-
Gyöngyös a második világháborúig a hazai zsidóság egyik központja volt, de erre már csak a málló vakolatú épületcsoda emlékeztet. A gyöngyösiek csak úgy emlegették, hogy a világ legszebb bútorboltja.
-
Van egy kis falu Heves megyében, ahol szinte mindenki dinnyével foglalkozott, volt, hogy az emberek kétharmada nem aludt otthon, mert éppen dinnyézett valahol. Aztán egy fájdalmas fordulattal a többség átállt az uborkára. Mi történt Csányban?
-
A parádsasvári gyárban egykor sejkek adták egymásnak a kilincset, a gyár azonban nem élte túl a rendszerváltás utáni éveket. Kis cégekben él már csak tovább a 300 éves hagyomány. Másfél mázsa olvadt üveg mellett néztük a varázslatot.
-
Hogyan fér meg egymás mellett a vallás és a hardcore punk? A Tisztán a cél felé absztinens alapítójával, Gulabbal jártuk be a krishnacore-zenekar szülővárosát, Egert. „Az én városom”, 8. rész.
-
Háborús helyzetként emlékeznek a gárdisták 2011-es járőrözésére Gyöngyöspatán. A település mára az etnikai feszültségek szimbólumává nőtte ki magát. Felidézzük, mi vezetett ide.
-
Azért indult, hogy a diszkónak legyen konyhája, de később már Szlovákiában is terjeszkedett a gyöngyösi gyorsétterem. A Manhattan 27 éve állja a sarat.
-
Heves megyei bortúránkon találkoztunk purhabos Mária-szoborral, kihalt pincékkel, borkészítő iskolaigazgatóval és nagyon sok jó natúrborral.
-
Májusban majdnem bedőlt a 110 éves vízilabdaklub, de a kormány végül mentőövet nyújtott. Tavaly augusztusban is a fideszes polgármesterhez rohant segítségért a klub vezetője.
-
Az ostrom előtti évben fő- és jószágvesztésre ítélték, a pallos elől haladékot kapott, de később börtönbe került.
-
Tanyasi gyerekből lett NB I.-es futballista Bodolai István, aki sokszor inkább söprögetőt, mintsem kapust játszott a nyolcvanas években. Még 55 évesen is beállt egy meccsre, amikor nem volt kapus.
-
Egykoron állam volt az államban, szerepe csökkent, de a Mátraira még mindig nagy szükség van.
-
A NER kicsinyes politikai bosszúja termelte ki Heves megye egyik turisztikai nagyberuházását. Az egykor szebb napokat látott hevesi strand és a mellette lévő Vicán-tó 2,5 milliárdból újul meg. Ha egyszer elkészül. Elvileg mostanában kéne nyitnia, de ennek nyoma sincs.
-
Egy mátrai településen találtuk meg a magyar érbetegek Mekkáját. Magyarország első szén-dioxid-fürdőjében, a mátraderecskei mofettában jártunk.
-
A visnyói vaddisznósiratótól a borsodi dzsungel takarásában megbújó rejtett alagútig. Útiriport egy felhagyott hegyvidéki vasútvonal utóéletéről.
-
Várat építettek rá, de amikor annak a köveit széthordták, kiderült, milyen ritkaságszámba menő kincset rejt egy jellegtelennek tűnő apró hegy.
-
Apa hazaugrása az üzemi koszt elől, koporsó a Gárdonyi gimiben, életmentő névsorolvasás Okechukwuékkal, pucér segg az egerszalóki éjszakában és az ikonikus Szalmonella fagyizó. Az indexesek emlékei Heves megyéről.
-
A vasúti közlekedés elég szórakoztató, ha hobbiszinten űzi az ember. Megnéztük Nagyatád utolsó vonatjáratát.
-
Az ötven éve elhunyt Fekete István nem csupán a Tüskevár és a Vuk írója, az életmű jóval több, mint néhány ifjúsági regény. A kommunistákkal hadilábon állt, volt könyve, amit betiltottak.
-
A Mi Vidékünk sorozat következő megyéje: Heves. Turistáskodott már arra? Tesztelje, mire emlékszik! Nem járt még ott? Tudjon meg érdekességeket róla!
-
Folytatódik a Mi Vidékünk, következik Heves megye. Megkérdeztük a fővárosiakat, mit tudnak róla.
-
Főleg, mert azt még át se adták.
-
Bajnának fantasztikus birtokosai voltak, de nem csak a legendák miatt érdekes Magyarország talán legszebb klasszicista épületegyüttese.
-
Gárdonyi Géza könyvének melyik főszereplője lehetett az első ismert magyar Darwin-díjas?
-
A dél-alföldi Szegváron előkerült egy különleges fotóállomány, amitől felbolydult a falu. Szülőfaluja képeihez a szegvári Grecsó Krisztián írt novellát Indexnek.
-
A neszmélyi bor valaha olyan híres volt, mint a tokaji, de a borvidék csak lassan kezd magára találni. Megmutatjuk a terület legtöbbet ígérő pincészeteit a Hilltoptól a Currusig.
-
Egy magyar festőüzemben festik a legnagyobb autómárkák dizájnelemeit. Akár egyetlen alkatrész egyetlen színét is.