Kim Dzsongnam gyilkosai nyomában
Kik takarítanak ki egy halálos idegméreggel való támadás után a reptéren? Hogy élnek a gyanúsítottak rokonai? Fotókon a Kim Dzsongnam-gyilkosság utóélete.
Kapcsolódó cikkünk a rejtélyes gyilkosság részleteivel:
Az észak-koreai diktátor féltestvéréhez, Kim Dzsongnamhoz két ismeretlen nő lépett a Kuala Lumpur-i repülőtéren, és idegmérget kentek az arcába. A 45 éves férfi nem sokkal később meghalt. A képen az egyik gyanúsítottat (azóta már vádlott), a 28 éves vietnami Doan Thi Huongot kísérik a rendőrök a bíróságra. (Összes cikkünket itt olvashatja)
(Fotó: Fazry Ismail / MTI / EPA)Kim Dzsongnamot a feltételezések szerint azért ölethette meg Kim Dzsongun, mert féltette tőle a hatalmát. Észak-Korea viszont hivatalosan azt sem ismeri el, hogy egyáltalán a diktátor rokona halt meg. A képen a két gyilkos, a 28 éves vietnami Doan Thi Huong, és a 25 éves indonéz Siti Aishah. A hatóságok vádat emeltek ellenük, ők azt állítják, nem tudták, hogy ölnek. (Fotó:
Mohd Rasfan / AFP)
A vallomásuk szerint idegenek kérték tőlük, hogy egy kandi kamerás műsor kedvéért kenjenek folyadékot egy bizonyos férfi arcába, ők pedig ártatlan tréfának hitték a dolgot. Mindketten elhagyták szülőföldjüket, és évek óta Malájziában éltek. (Fotó:
Handout / AFP)
Kim Dzsongnam 2012 óta Makaóban élt, a repülőtéren is az oda tartó járatra várt. A képen a szepangi bíróság épülete az ügy miatti érdeklődés középpontjában, március 1-én. (Fotó:
Rahman Roslan / Getty Images Hungary)
Ezt a reptéri biztonsági kamerás felvételt a Fuji TV szerezte meg és tette közzé. Szürke öltönyben az áldozat, amint a hatósági emberektől segítséget kér. Dzsongnamot nem ölte meg azonnal a VX ideggáz, még percekig teljesen magánál volt. (Fotó:
Handout / AFP)
Takarítók dolgoznak február 26-án a reptéren. Az első napokban nem lehetett tudni, mi ölte meg a férfit, úgyhogy sokáig nem is célzottan tiszították meg az épületet. (Fotó:
Rahman Roslan / Getty Images Hungary)
A nagyvilági életet élő Kim Dzsongnamra régóta nem tekintettek úgy, mint aki vezetni tudná az országot, de 2001-ben vesztette el végleg Észak-Korea bizalmát, amikor hamis útlevéllel akart bejutni Japánba. A repteret végül február 26-án, csaknem két héttel a gyilkosság után a maláj helyszínelők, a tűzoltók és az atomenenergia-engedélyezési bizottság munkatársai vizsgálták át és tisztították meg, amikor kiderült, milyen vegyi anyagról van szó. (Fotó:
Rahman Roslan / Getty Images Hungary)
Tűzoltók a reptéri eligazításon február 26-án. (Fotó:
Rahman Roslan / Getty Images Hungary)
Rendőrök vigyázzák a Kuala Lumpur-i kórház igazságügyi részlegét február 15-én. Ide szállították Kim Dzsongnam holttestét. Észak-Korea még nem adott DNS-mintát a kétséget kizáró azonosításhoz, de Malájzia már hivatalosan is azonosítottnak véli a holttestet. (Fotó:
Rahman Roslan / Getty Images Hungary)
Az ügy gyanúsítottjai közül négynek a fényképe egy február 19-én bemutatott montázson. Ők mint észak-koreaiak, és feltehetően már Phenjanban vannak. Rajtuk kívül keresnek még három észak-koreait, közülük egyikük a nagykövetség munkatársa, és a malájziai követségen lehet. Emellett elkapták az egyik nő maláj barátját, valamint egy észak-koreai férfit. (Fotó:
Handout / AFP)
Február 28-i életkép a repülőtérről. (Fotó:
Rahman Roslan / Getty Images Hungary)
A reptér taxikijárata. Feltehetően itt szállt autóba az egyik támadó a gyilkosság után. (Fotó:
Rahman Roslan / Getty Images Hungary)
Makaói villasor az óceán partján. Itt lehetett az egyik ingatlan Kim Dzsongnam otthona. (Fotó:
Lam Yik Fei / Getty Images Hungary)
A falu Indonéziában, ahol az egyik gyanúsított, Siti Aisyah felnőtt. A nő a barátaival születésnapi bulin vett részt a gyilkosság előtti éjszakán, és állítólag arról beszélgettek, hogyan lehetnének internetes sztárok. (Fotó:
Ed Wray / Getty Images Hungary)
Aisyah szüleinek otthona Indonéziában, Serang tartományban. (Fotó:
Ed Wray / Getty Images Hungary)
Siti Aisyah ügye miatt gyűlt össze a szülőfaluja február 27-én. (Fotó:
Ed Wray / Getty Images Hungary)
Siti Aisyah édesapja, miután meglátogatták őt az indonéz hatóságok. (Fotó:
Ed Wray / Getty Images Hungary)
A másik gyanúsított, a vietnami Doan Thi Huong bátyja paradicsomot szüretel február 27-én a családi háznál, Nghia Binhben. A falu 130 kilométerre van Hanoitól. A nő családja a BBC-nek azt mondta, Huong 17 évesen, tanulni költözött Hanoiba, és azóta alig volt otthon, azt sem tudták, hogy Malájziában él. (Fotó:
Linh Pham / Getty Images Hungary)
Ugyanő, utánfutós motoron. Huong egyébként Ruby Ruby néven volt fenn a Facebookon, rengeteg szelfi van róla, és beállított divatképeken is pózolt. Állítólag még a vietnámi Megasztárba is jelentkezett. (Fotó:
Linh Pham / Getty Images Hungary)
A vietnámi gyanúsított nő apja, a 64 éves Doan Van Thanh jön ajtót nyitni egy vendégnek a család házánál február 27-én. (Fotó:
Linh Pham / Getty Images Hungary)
Nguyen Thi Vy, a vietnámi gyanúsított nő 54 éves mostohaanyja vacsorát készít a családnak a vasárnapi mise után. Azt nyilatkozta a BBC-nek, hogy a családnak elege van a rájuk irányuló figyelemből, de hálásak a szomszédok támogatásáért. "Együttérzőek, mert nem értik, hogy lehet egy ilyen szigorú erkölcsökkel rendelkező család tagjából ilyen lány". (Fotó:
Linh Pham / Getty Images Hungary)
Rendőrök őrzik Észak-Korea malájziai nagykövetségét február 23-án, maláj diákvezetők tiltakozásaitól tartva. (Fotó:
Rahman Roslan / Getty Images Hungary)
Kim Dzsongil, egykori észak-koreai diktátor (balra lent) elsőszülött fiával, Kim Dzsongnammal (jobbra lent) egy 1981-es családi fotón. (Fotó:
AFP)
Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését.
Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.
Ne maradjon le semmiről!