A komoly történelmi háttér, a dinamikus fejlődés és a kiváló közlekedés csupán néhány ok, amiért szeretjük a XIII. kerületet, ám ezek említésével is csak a felszínt kapargatjuk. Bejártuk a XIII. kerületet, hogy jobban megértsük, mitől lett ilyen kedvelt ez a városrész, tapasztalatinkról egy látványos képriport segítségével számolunk be!
2023. november 29., 00:04
A rendszeres városi szemétszállítás gyakorlattá válása modern jelenség, Európában rendszerint a 19. században vált általánossá a lomtalanítás intézménye is. Nagyképes anyagunkban érdekességeket tudhatunk meg a fővárosi köztisztaság múltjából és jelenéből, a cikk végén pedig kiderül, hogy hogyan szerezhetünk fillérekért jó minőségű bútorokat.
Korunk talán legjobban sikerült videójáték-adaptációja egy olyan posztapokaliptikus világba kalauzol el minket, amelyben az emberiséget egy különös gombafertőzés kényszerítette térdre. Joel és Ellie izgalmas kalandjait látva pedig eljátszottunk a gondolattal, hogy milyen lenne az élet a gombafertőzés utáni Budapesten.
2022. december 29., 20:08
„Sosem gondoltam volna, hogy ilyen magasra jutok.”
Az őszi bringázás nemcsak egészséges, de fantasztikus élmény is. Ősszel ráadásul a táj is különösen gyönyörű. Képes beszámolónkban mutatjuk az ősz legszebb bringatúráját!
2022. szeptember 27., 00:05
Cikkünkben olyan őszi gasztronómiai hagyományokra építő fogásokat mutatunk be, amelyek a hagyományos és szezonális ízeket frappánsan keverik a modernebb, kreatív megoldásokkal. Mielőtt kattint, egy jótanács: ne éhesen kezdje el olvasni!
2022. szeptember 23., 15:11
Már külföldön is téma a magyar válogatott.
2022. augusztus 25., 00:05
A nyár vége felé közeledve egyre édesebbek az üdülés emlékei. Nosztalgikus hangulatú cikkünkben ellátogattunk a magyar tenger egyik legikonikusabb városába, a pihenés közben pedig elcsíptünk néhány képeslapot is.
2021. szeptember 6., 20:02
Gyászhírek idehaza és Franciaországban, szájkarate Pesten és Afganisztánban.
2021. augusztus 20., 23:47
Családi programot keres, gasztroélményekre éhes, vagy esetleg szeretne találkozni múltunk és korunk hőseivel, de nem tudja, hova menjen? Segítünk! Képes beszámolóval készültünk az idei Szent István-napi rendezvénysorozat legizgalmasabb helyszíneiről.
A járvány miatt üresen álló megálmodott, megépített remekművek. Sóki Tamás, az Index fotóriportere a Nagykép-összeállításunkban.
Az Európai Bíróság a napokban elmarasztalta Magyarországot a levegő szennyezettsége miatt.
Budapest alulnézetből. Molnár Zoltán fotói a Nagyképben.
Hamarosan a világ legnagyobb hatalmú embere, az Egyesült Államok elnöke lesz. De ki is ő? Portrénk – portrékkal.
2020. december 26., 21:54
Ők az Index fotósai és fotórovatának válogatott felvételei 2020 szeptemberétől.
2020. december 26., 00:01
A karácsonyi készülődés és a meghitt pillanatok során ritkán jut eszünkbe, hogy ez az időszak mennyire megterhelő tud lenni az emberek és a természet számára egyaránt. Egy kis odafigyeléssel viszont könnyedén barátságosabbá varázsolhatjuk az ünnepeket ebből a szempontból is.
2020. december 12., 22:12
Az eltűnő idők nyomában: páratlan szépségű és hangulatú fotósorozat egy Grúzia délnyugati részén fekvő falu életéből.
2020. november 21., 21:52
2020. november 14., 21:55
Fotósorozat a karanténról és a túlélési stratégiákról. Aktuálisabb, mint valaha.
Íme, a pap, aki szabadidejében kutyaszánt hajt.
A Don-kanyarban harcoló katonák filmtekercsei még napjainkban is szolgálnak érdekes adalékokkal
Ma még létezik, 5 év múlva már így biztosan nem láthatjuk.
2020. szeptember 26., 21:53
Egy streetfotós kameráján keresztül most rácsodálkozhat a szürreális Budapestre.
2020. szeptember 19., 21:50
2020. augusztus 25., 23:34
A lengyel Karolina Gembara fotói egy nagyvárossal való szakításról mesélnek.
2020. augusztus 23., 11:53
John Davies brit fotós a 80-as évek óta dokumentálja, hogyan alakítja az ember a környezetét, legyen szó az építettről, vagy a természetes tájról. Közel négy évtized után visszament korábbi helyszíneire, hogy megmutassa a változás politikai és gazdasági dimenzióit.
2020. augusztus 7., 21:21
És Mexikó megmutatta a másik arcát. Az ország sztereotípiákkal terhelt, de három brit fotós arra vállalkozott, hogy megmutassa egy olyan oldalát, amit nem mindenki ismer.
A Fair-sziget Nagy-Britannia egyik félreeső zuga, ahol már csak 55-en élnek, a nem túl barátságos környezettel a lehető legnagyobb harmóniában. A menekülésre és a maradásra is számtalan érv van.
Shiqi Chen 12 éves volt, amikor az Egyesült Államokba költözött az anyjához. Azóta Julie-nak hívják, de még mindig nem érzi az otthonának Amerikát. Viszont már Kínát sem.
Asztalon illegető kislány várja az ajánlatokat, vak fiú furulyázik a Napnak, esszük a havat: fekete-fehér szociofotók a világjáró lengyeltől. A valóság mágiája a szavak hazugsága nélkül.
Valahol a Balaton-felvidéken egy több mint száz járműből álló magángyűjtemény lapul: egy Amerikába kivándorolt, majd onnan hazatért orvosprofesszor patikaállapotú kollekciója.
Egy német fotós bejárta a világ hatodik legnagyobb sós vizű tavát, ami 10 év alatt elveszítette vízfelülete 80 százalékát, környéke sósivataggá változott, falvai elnéptelenednek. Nagykép az Urmia-tóról.
70 éve tört ki a második világháborút követő első nagy ázsiai konfliktus. A három évig tartó, a Koreai-félszigetet kettészakító proxyháborút a propagandáján keresztül mutatjuk be.
Az endometriózis felzabálja a nők fiatalságát. Neonfényű kórházi szobák, bénító fájdalom, kilátástalanság, fenyegető vagy biztos meddőség: ez a betegség valósága a saját pokoljárását is dokumentáló fotós, Georgie Wileman képein.
Múlt hétvégén az USA visszatért az emberes űrrepüléshez, és egyben történelmet is írt: egy magáncég segítségével küldött űrhajósokat az ISS-re. Megmutatjuk a legjobb fotókat az eseményről.
Negyven évvel ezelőtt indult az hazánk máig egyetlen kozmonautája. Farkas Bertalan történetét mindenki ismeri; mi most a szovjet-magyar közös űrrepülés köré épített propaganda emlékei között kalandozunk.
Vadregényes? Fenséges? Érintetlen? Egy skót fotósnak elege lett abból, hogy nem ismer rá a hazájára a romantikus Skócia-imázsban.
A tökéletes emberek erőt sugároznak, legyőzhetetlennek tűnnek, főleg, ha még egy kis militarista jelleget is kap a testedzés.
A kontinens kétharmadát foglalja el, de a népesség alig öt százaléka lakja. Ez az Outback, amit élhetetlenné tesz az éghajlatváltozás, és ahonnan aki tud, menekül.
Képriport a másfél milliós San Diego bázisairól, ahol a világ legnagyobb és legkorszerűbb hadseregének igen nagy hányada állomásozik.
Mi történik, ha egy férfi zakóban, fényképezőgéppel a kezében lemegy egy helyi punkklubba, ahol mindent feketére festettek? Ezt mutatja be Chris Killip 30 évre feledésbe merült fotósorozata.
1950. május 7. óta 240 millió utast szolgált ki a ferihegyi beton. Nagyképes visszatekintés, Concorde-dal, légikisasszony-vetélkedővel, Malév-nosztalgiával.
Három város egyesüléséből jött létre, de volt már "Kína Chicagója" és "száz tó városa" is. A kínaiaknak egy népszerű reggeli étel meg egy nacionalista tábornok juthat eszébe róla. Nagykép.
1876-ban nálunk született meg a világ első állami népegészségügyi törvénye, és 144 év alatt olyan betegségek hunyászkodtak meg előtte, mint a kolera vagy a tífusz. Ritkán látható archív és friss fotók.
Képek az örmény atomvárosról, ahol vagy 50 éve megállt az idő. Mintha a Szovjetunió ma is létezne.
1990. április 24-én indult útnak a Discovery a legendás űrteleszkóppal, ami másnap pályára is állt. 30 képpel köszöntjük a 30 éve fölöttünk keringő kozmikus kamerát, a Hubble-t.
Egyedül vagyunk a világegyetemben, vagy sem? Ez az egyik legizgalmasabb kérdés, és Katinka Schuett azt fényképezi, milyen válaszokat keresünk rá az űrkutatástól az UFO-észlelésig.
Al Worden, az Apollo 15 parancsnoki moduljának pilótája nem léphetett a Holdra, de más rekordok bőven fűződnek a nevéhez.
Zeneszöveg.hu-ról olvasott saját szövegek, kanapé a színpadon: a 31 éves Prosectura megmutatta, mit csinál egy punk, amikor punk. Meg amikor nem az.
A Nellis légibázison mindig nagy a forgalom, Las Vegas határában harci gépeket bámulni jó móka lesz – súgták az internetes fórumok. Csak nem hétvégén.
Jásper Éva egyedülálló, 43 éves nőként döntött az örökbefogadás mellett, és a Down-szindrómás Tamás édesanyja lett. Négy éve követem az életüket fotósként. Március 21. a Down-szindróma világnapja.
Amerikai és magyar katonák közös kiképzésen vettek részt a Bakonyban. A légiroham, majd a házról házra tisztogatás során sikerült Pirosország gerilláit mind egy szálig kiiktatni.
Miközben ezek a kemény témák egyáltalán nem érzelgősen, a szereteten keresztül oldódnak fogyaszthatóvá.
Pieter Hugo fotósorozata a maga nyers, sokszor tényleges lecsupaszított valójában mutatja be alanyain keresztül Mexikó valódi arcát. Képein látható sminkelt rendőr, pucér szexmunkás és meztelen férfi albínó kígyóval.
A Komárom-Esztergom megyei ipar egyik leghíresebb üzeme és egyben a mai Magyarország első cementgyára volt a lábatlani. Csaknem százötven évig működött, 2013-ban kezdték el a bontását.
A 85 éves Hoover-gát építése során hivatalosan kilencvenhatan haltak meg. A legendával ellentétben azonban senkit nem temettek a gát betonfalába.
Faluvége, földút, teremtés: Pilló Ákos fotóin azokat a helyeket keresi, ahová legkevésbé ért el a technológiai fejlődés, és még érezni lehet a földút szelíd hatalmát.
A két éve történt tragédia az Index volt fotóriportere, Ajpek Orsi képein.