Ezekre a versenyszámokra mindenképpen figyeljünk a nap folyamán.
ASZTALITENISZ (Dél-párizsi 4-es Aréna)
EVEZÉS (Vaires-sur-Marne-i evezős pálya)
KERÉKPÁR, ORSZÁGÚTI (Invalidusok/III. Sándor híd)
KÉZILABDA (Dél-párizsi 6-os Aréna)
férfi csoportmérkőzés, B csoport:
LOVASSPORT (Versailles-i kastély)
SPORTLÖVÉSZET (Chateauroux-i Lőtér)
TORNA (Bercy Aréna)
ÚSZÁS (Paris La Défense Aréna)
VÍVÁS (Nagy Palota/Grand Palais)
VÍZILABDA (Vizes Központ)
női csoportmérkőzés, A csoport:
Muhari Eszterre a legjobb tizenhat között a nála jóval esélyesebbnek tartott dél-koreai világbajnok, Szera Szong várt. A Tatabánya párbajtőrözője eddig kétszer találkozott 15 tusig tartó asszóban 30 esztendős riválisával, és mindkét mérkőzést elvesztette.
Ezúttal azonban remekül kezdett, és az akciódúsnak még véletlenül sem nevezhető első három perc után 2:1-re vezetett. A folytatásban is tartotta minimális előnyét, Szong egyszer sem tudott egyenlíteni, pedig többször is közel járt hozzá. Az egyik akció után aztán ápolni kellett a dél-koreait, aki az asszó utolsó harmadában már érezhetően nem volt százszázalékos. Ez esélyt adott Muharinak, hogy életében először legyőzze őt – a végül rendkívül magabiztossá váló 15:6-os siker által pedig bejusson élete első olimpiáján a legjobb nyolc közé.
Ezzel Muhari bejutott a legjobb 8 közé és 15.50 perckor áll újra pástra.
Major Veronika az első helyen zárta a női légpisztolyosok alapversenyét, ezzel bejutott a vasárnapi nyolcas döntőbe a párizsi olimpia első, szombati versenynapján, melyen Fábián Sára Ráhel a 33. helyen zárta a számot.
A keszthelyiek lövője klasszis teljesítményt nyújtott a 60 lövéses viadalon, az első, 95 körös tizes sorozata után alig-alig hibázott, és végül 582 körrel az élen fejezte be az alapversenyt, több belső tízesével megelőzve a dél-koreai Oh Je Dzsint.
A tavalyi világbajnokságon negyedik Fábián jól kezdett, de második sorozata nagyon rosszul sikerült, és innen már nem tudott felzárkózni. Végül 566 körrel a 44 fős mezőny 33. helyén végzett.
A női légpisztoly fináléját vasárnap 12 órától rendezik.
A trió legrutinosabb tagja, Gémesi Csanád volt az egyetlen, aki sikerrel vette az első akadályt az olimpiai kardvívótorna 32-es tábláján. Pedig az ő győzelme ígérkezett előzetesen a legkeményebb feladatnak. Amerikai ellenfelét, a világbajnoki címvédő Eli Dershwitzet 15:10-re múlta felül, így Szatmárival és Szilágyival ellentétben folytathatja. A legjobb tizenhat között a tunéziai Fares Ferdzsani lesz az ellenfele 15 óra 25 perctől.
Még szinte fel sem ocsúdtunk Szatmári András búcsúja után, már Szilágyi Árontól is elbúcsúztunk. Igen, háromszoros olimpiai bajnokunk is vereséget szenvedett az első asszójában. A Vasas klasszisa rosszul kezdett, hattusos hátrányba került már a legelején a kanadai Fares Arfával szemben. Szünetben 8:4-re ment a rivális, majd a folytatásban sem igazán csökkent a hátrány... sőt, 12:8 után Szilágyi már tust sem tudott adni, 15:8-as vereséggel kiesett a legjobb 32 között.
Pillanatokon belül kezdődik a Magyarország–Hollandia női vízilabda-mérkőzés, kövesse az Indexen a legfontosabb pillanatokat! Női pólóválogatottunkra nem vár könnyű feladat, mivel az ellenfél az aktuális Európa-bajnok csapat lesz. Kezdünk!
Bosszantó vereséget szenvedett a legjobb 32 között 2017-es egyéni világbajnok kardvívónk, Szatmári András, aki a hazai közönség által támogatott Boladé Apithy ellen 15:13-ra kapott ki. Az MTK klasszisa az interjúzónában arról beszélt az Indexnek, nem akar hazai pályáról beszélni, vagy bírózni, de egyelőre úgy érzi, több volt a vívásában a korai búcsúnál.
„Persze belülről sokszor másként él meg az ember dolgokat, szeretném is emiatt később visszanézni a történteket, de fogalmazzunk úgy, voltak bosszantó ítéletek mind a két oldalra, az utolsó tusnál pedig 95 százalékig biztos vagyok abban, hogy én adtam. Jól éreztem magam az asszó előtt, az ilyen hangulat, amikor a többség az ellenfelemnek szurkol, még doppingol is. Szerintem jól is kezdtem, aztán 4:4 után megváltozott valami. Most még nem tudnám megmondani, mi volt a hiba, mit kellett volna máshogy csinálnom akár taktikailag, akár technikailag, hogy én győzhessek. Az viszont beszédes, hogy az ünneplés után Boladé annyit mondott, nekem kellett volna nyernem.”
Háromszoros olimpiai címvédőnk 8:4-es hátrányban fordult az asszója második felére a kanadai Fares Arfa ellen...
Egy jó védés és visszatámadás után Szatmárié lett az első pont, majd egy kiszúrást követően a második tus is ült az MTK vívójától. A folytatás már kevésbé alakult jól, Boladé Apithy szépített, majd a második pontot is neki ítélték – bár Szatmári ellenkezett, és ki is kérte a videobíró segítségét, ez a challenge elveszett. Kiegyenlített párharcra lehetett számítani, és az asszó első fele ilyen szempontból nem is okozott csalódást: két tusnál nagyobb különbség egyszer sem alakult ki a felek között. Apithy 7:5-ös vezetésénél úgy tűnt, Szatmári kicsit kiesett a fókuszból, többször is mérgelődve csapott a levegőbe, látványosan nem értve egyet a bírói döntésekkel. Úgy tűnt, innen visszakapaszkodik, 7:7 helyett azonban egy újabb bosszantó ítéletlevezetés mellett 8:6-os francia fórt hirdettek ki, ezzel pedig jöhetett a rövid szünet.
Szatmári szórványos füttyszó mellett állt vissza a pástra, majd az első tust ismét ő adta. A másik három páros már rég végzett, így az egész csarnok figyelme rájuk szegeződött. Felváltva adták a találatokat, egészen 10:9-ig, ott viszont 2017-es egyéni világbajnokunk egyenlített (10:10). Fordítania viszont ekkor még nem sikerült. 11:11 után viszont igen. Jó 20 méterről nézve is úgy tűnt, tiszta a találat, eredményt viszont csak rövid videózás után hirdettek (12:11). A fór azonban nem tartott sokáig, 12:12 után úgy ítélték meg, a Szatmári által indított akciónál a védés után átvette a kezdeményezés jogát a francia, ezzel pedig övé lett a pont (12:13). Jött egy újabb – fentről igen kétségesnek tűnő – ítélet, és ezzel már 14:12 volt a veterán franciának. Szatmári az utolsó szalmaszálba kapaszkodva szépített, majd a bemozduló Apithy kapott egy sárga lapot. A következő akciónál is úgy tűnt, Szatmári kezdeményez, mégis a franciát hozták ki győztesnek (15:13).
Apithy nagy ünneplésbe kezdett, aztán sportszerűen odalépett kicsit vigasztalni a még mindig reklamáló Szatmárit. Maradjunk annyiban, sólyomszemem nincs, de egyik-másik körülöttem ülő francia sem volt meggyőződve arról, hogy a hajrában minden tus jó helyre került...
Szatmári számára marad a csapatverseny, hogy megszerezze az újabb olimpiai érmét – 2021-ből, Tokióból már van neki egy bronz.
Elkezdik férfi kardvívóink is az olimpiát. Az egyéniben szereplő trióból elsőként Szatmári Andrásért szoríthatunk. Egyéni világbajnokunk a francia Boladé Apithy ellen kezd. Eddig kétszer csaptak össze felnőttszinten egyéniben, 2017-ben a mexikói GP-versenyen Szatmári nyert (15:10), 2019-ben az egyiptomi világkupaversenyen Apithy (15:11).
A francia óriási tapsot kapott a beszólításnál, Szatmárinak kifejezetten nagy szurkolói ellenszélben kell majd bizonyítania a zöld páston. Apithy érzi a show-bizniszt, a pást közepén is rázta az öklét még párszor, hergelve a drukkereket, akik újra meg újra nagy éljenzéssel hálálták meg a mozdulatokat. Vajon bő tíz perc múlva is lesz mit éljenezniük?
Mészáros Krisztofer döntőbe jutást vár magától a párizsi olimpia tornaversenyein.
Még soha nem versenyeztem ennyi ember előtt. A célom az, hogy a szombati selejtezőben jó gyakorlatokat tudjak bemutatni, és nagyon jó lenne ott lenni az egyéni összetett és a talaj döntőjében is
– mondta korábban a talajon Európa-bajnoki ezüst- és bronzérmes Mészáros, aki úgy érzi, jó formában és felkészülten érkezett a francia fővárosba.
A férfi egyéni összetett döntőjét szerdán, a nőit csütörtökön rendezik, a szerenkénti döntőkre jövő szombaton, vasárnap és augusztus 5-én kerül sor.
Az egyéni 400-as gyorsok után a 4x100-as váltók következtek, és mind nőiben, mind férfiban ott volt a magyar csapat. A nők a második futamban hatodikként értek célba, így a 3:37:33-as időeredményükkel összességében a 10. helyen végeztek (két futam volt). Ez azt jelenti, hogy nem jutottak döntőbe, viszont tartalékosként ott vannak, ha két csapat kiesne, vagy nem tudna indulni (esetleg kizárnák őket), akkor döntőzhetnének a lányok.
A fiúk viszont rögtön az első futamban úsztak, és egy remek indítás után (200 méterig vezettek is) ugyan visszacsúsztak a 4. helyre, de ez összesítettben egy 7. helyes továbbjutást, vagyis döntőt ért!
A fiúk időeredménye 3:12:96 volt.
„Kicsit valóban lassabb a medence, mint máshol, de szerintem jól úsztunk, az pedig, hogy ott lehetünk a döntőben, egy hatalmas élmény lesz. Szeretnék minél többet úszni ebben a medencében, mert fantasztikus a hangulat” – nyilatkozta az MTI-nek Németh.
„Mindenkinek lassabb a medence, szóval ezzel nincs gond. Általában ritkán mosolygok, de most ez a hangulat teljesen magával ragadott. Este szeretnék kicsit javítani, de a legfontosabb, hogy így négyen élvezzük ki a döntőt” – mondta Szabó Szebasztián.
A döntő 21:50 perckor kezdődik, akkor úsznak fiaink.
A kínai sportlövő csapat után újabb kínai aranyérem született Párizsban. Az ötkarikás újonc kínai Csang Ja-ni és Csen Ji-ven nyert női szinkronműugrásban szombaton a párizsi olimpián. Az elmúlt három világbajnokságon győztes duó szerezte meg ebben a számban sorozatban a hatodik kínai ötkarikás diadalt.
A második helyen egy amerikai, a harmadikon pedig egy brit kettős végzett.
Eredmények, Műugrás, női szinkronműugrás, 3 m, olimpiai bajnok:
A magyar válogatott 35–32-re kikapott a párizsi olimpián a férfikézilabda-torna csoportkörének első fordulójában Egyiptomtól. A továbbjutáshoz így még a vártnál is nagyobb bravúr kell majd.Helyszíni összefoglalónkat alább olvashatja.
A férfi 400 méteres gyors harmadik futamában Sárkány Zalán állt magyar színekben a rajtkövön. A nyolcas pályán úszott a magyar, jól is kapta el a rajtot, de 100 méternél már csaknem 2 másodperc volt a hátránya a kínai Feijel szemben, és csaknem egy testhosszos hátrányát 200-ra sem tudta ledolgozni. Végül az utolsó százason a rakétákat begyújtva egy hatalmas hajrával a 7-8. helyről a 3. helyre sikerült betempóznia magát Sárkánynak.
Sárkány Zalán ideje: 3:47:33
Kína szerezte meg a párizsi olimpia első aranyérmét, de sportolói a párizsi olimpia közelében sem voltak. A Párizstól háromórányi autóútra lévő Chateauroux városában található olimpiai lőtér volt a helyszín, ahol Jting Huang és Lihao Cseng a szombat délelőtti 10 méteres légpuskás vegyes csapatversenyben lőtt aranyérmet.
Huang és Cseng már az elején négypontos előnyre tett szert a dél-koreai csapat ellen az aranyéremért vívott küzdelemben, és 16-12-es győzelmet aratott.
Kína három évvel ezelőtt Tokióban is megnyerte a versenyt, amikor a légpuskás csapatlövészet debütált az olimpiai programban.
Persze a programban lehetnek kisebb csúszások, de az első olimpiai asszóját megnyerő párbajtőrvívónk a hivatalos tájékoztatás szerint 14 óra 10 perces kezdettel csap majd össze a dél-koreaiak világbajnokával, Szera Szonggal.
Szilágyi Áron és Gémesi Csanád szinte közvetlenül előtte vív majd (13.45).
Egyéni világbajnokunk a 32-es táblán a rutinos Boladé Apithy ellen lép pástra 13.20-tól. A francia a fénykorán talán már túl van, de így is remek kardvívó, a világranglista 12. helyén zárta az előző idényt, és tavaly nyert csapatban vb-t. Ami igazán veszélyessé teszi, az a hazai közönség támogatása, az imént a franciák női párbajtőrözője, Coraline Vitalis kezdett asszót, s írd és mondd, beleremegnek az ideiglenes lelátók minden egyes tusba, amit 2019 egyéni Európa-bajnoka kioszt. Hihetetlen, hogy a helyi közönség mekkora buzdítást ad számára, és valószínű, ugyanez lesz a folytatásban minden franciánál, így Apithy esetében is... Nem egy, hanem rögvest 3000 embert kell legyőznie annak, aki hazai versenyző ellen lép pástra.
OLIMPIA, PÁRIZS 2024
Férfi kard egyéni
A legjobb 32 között
13.20: Szatmári András–Boladé Apithy (francia)
13.45: Gémesi Csanád–Eli Dershwitz (amerikai)
13.45: Szilágyi Áron–Fares Arfa (kanadai)
Késely Ajna nem jutott döntőbe 400 méter gyorson a párizsi olimpia medencés úszóversenyeinek szombati nyitónapján.
A 22 éves magyar versenyző, aki 2016-ban Rióban 21., három éve Tokióban 10. volt ebben a számban, a harmadik előfutamban úszott többek között a világcsúcstartó ausztrál Ariarne Titmusszal és a hétszeres olimpiai bajnok amerikai Katie Ledeckyvel. Késely a nyolcas pályán 4:08.90 perces idővel hetedikként csapott célba, amivel összesítésben a 13. helyen fejezte be a versenyt.
Kovács Ottó tanítványa a francia fővárosban még 800 méter gyorson indul egyéniben, illetve a 4x200 méteres gyorsváltó tagjaként lesz érdekelt.
Az első tust a kínai adta, de aztán Muhari egyből fordítani tudott. Az első másfél perc kifejezetten fordulatos csatát hozott, aztán viszont elapadtak az akciók, eltelt egy teljes perc találat nélkül, így jött is a figyelmeztetés mindkét félnek. Mielőtt aztán az óra lepergett volna Tang Csün-jao ismét talált, így az asszó első harmada után nála volt a minimális fór (2:3).
A második etap egy együttes találattal indult, majd jött Muhari újabb egyenlítése, eztán pedig fordítása. Kissé idegesnek, és érthető mód óvatoskodónak érződött az elmúlt években odahaza már a Tatabánya színeiben készülő – egyébként egyetemi tanulmányait az Egyesült Államokban folytató – párbajtőröző. Ám apránként csak átvette az irányítást Tangtól, és az utolsó három percet már bíztató, 10:5-ös előnyből kezdhette meg.
Innentől a kínain volt a nyomás, hogy valahogy akciókat csináljon és megpróbáljon visszakapaszkodni, Muharinak istenigazából az időt kellett menedzselnie és kihasználni Tang esetleges hibáit. Az utolsó három perc azonban nem indult valami jól, egy perc sem telt el a vívóidőből, amikor Tang már három találatot ledolgozott a hátrányából. Muharinak ismét kezdeményezőbbé kellett válnia, ami kifizetődött, fél perc alatt kétszer is talált, ezzel a hajrára visszaállította a négytusos különbséget. Sőt, a végén még tovább nyílt az olló kettejük között, alig kevesebb mint egy perccel a vívóidő lejárta előtt 15:10-nél lezárta az asszót!
Ezzel a 21 esztendős, korábbi kadet világbajnok megnyerte pályafutása első olimpiai asszóját. A másodikban azonban már jóval nagyobb falat, a 2022-es egyiptomi vb-n egyéniben és csapatban is aranyérmet szerző dél-koreai, Szera Szong lesz az ellenfele.
Két éve épp a vb-n, idén februárban pedig a spanyol vk-viadalon találkoztak, mindkét asszót az ázsiai vívó nyerte (15:9, 15:7).
Németország 3-2-re legyőzte Japánt a párizsi olimpia férfi röplabdatornájának szombati nyitónapján – számolt be az MTI.
A mezőny legeredményesebb tagja a németek egykori magyar válogatott ütőjátékosa, a Bajnokok Ligája-győztes ifj. Grózer György volt 24 ponttal.
Eredmény, férfi röplabda, csoportkör, 1. forduló:
C csoport:
Németország–Japán 3–2 (17, -23, -20, 28, 12)
később:
Egyesült Államok–Argentína 21.00
később:
B csoport:
Olaszország–Brazília 13.00
Lengyelország–Egyiptom 17.00
A Grand Palais-ban zajló női párbajtőrverseny 32-es tábláján épp ezekben a pillanatokban szólítják pástra a versenyzőket. A mindössze 21 esztendős Muhari a tőle is fiatalabb, 20 éves Tang Csün-jao ellen vívhatja magát a nyolcaddöntőbe. A piros pást az övék.
Felnőttszinten egyszer vívtak eddig, idén tavasszal a budapesti Grand Prix-versenyen 15:9-re Muhari győzött.
A dél-koreai Szera Szong 15:11-re nyert az egyiptomi riválisa ellen a női párbajtőrözők 32-es tábláján. Ezzel eldőlt, ha Muhari Eszter a hamarosan kezdődő asszójában győzni tud a kínai Tang Csün-jao ellen, akkor a legjobb nyolc közé kerülésért a 2022-ben egyéni és csapat-világbajnoki címet is nyert, a kvalifikációs világranglistán 7. helyen zárt Szong vár majd rá.
A küldöttségek a Szajna hat kilométeres szakaszán hajókon vonultak fel, a part mentén több mint 300 ezren figyelték az eseményeket, a művészi produkciókat, a ceremónia hivatalos részére pedig az Eiffel-torony mellett a Trocadéro kertben került sor. Az ünnepség alatt szinte végig esett az eső, ami a felvonulóknak és a közreműködőknek is megnehezítette a dolgát, továbbá a nézőknek is kellemetlenséget okozott, ennek ellenére jó hangulatban zajlott le a megnyitó. A France 2 csatorna közvetítés után sok nézőt megszólított, mindegyik nagy lelkesedéssel számolt be az élményeiről – szedte össze az MTI.
A nemzetközi sajtó is nagyra értékelte a franciák erőfeszítését, vállalását és az egyedülálló lebonyolítást.
A New York Times tudósítója arról írt, hogy „a franciák évek óta készültek a kiemelt eseményre, amely végül történelmi utalásokkal, meglepetésekkel, giccsel, sporttal, művészettel és divattal fűszerezett remekmű lett – mindezt a mintegy 7000 sportolót szállító hajók hatalmas felvonulása tette teljessé, megkoronázva Lady Gaga és Céline Dion alakításával”.
A Guardian újságírója úgy fogalmazott, hogy „Franciaország azt ígérte, hogy a megnyitó ünnepség a világ legnagyobb szabadtéri előadása lesz. Több mint 300 000 ember nézte a folyópartról és hidakról – további több százan az ablakokból és az erkélyekről – ahogy a tánc, az élő zene és az akrobatika kibontakozott több mint hat kilométeren keresztül az Austerlitz hídtól az Eiffel-toronyig”.
A BBC úgy összegzett, hogy „ragyogóan frenetikus előadás, különleges stílus”.
A spanyol Marca „a történelem legjobb megnyitójának” nevezte a péntek esti előadást, az El País szerint „Párizs elkápráztatta a világot az özönvíz alatt”, a belga Le Soir pedig „Párizs varázslatos” címet illesztett a kivilágított Eiffel-torony mellé.
Az angol The Sun, az osztrák Der Kurier és a német Bild egyaránt a súlyos beteg, ezért 2020 óta egyetlen nyilvános fellépést sem vállaló Céline Dion produkcióját emelte ki, utóbbi lap aranyérmes teljesítménynek nevezte az énekesnő előadását.
A francia lapok egyöntetűen dicsérték az előadást, a L'Equipe „fenséges ünnepről” írt, a Le Parisien szerint „a Szajna mentén az eső és az őrület estéje” zajlott, a Le Monde pedig „Zinédine Zidane, Lady Gaga és Céline Dion közreműködésével a Szaján megvalósult totális előadásról és az özönvízről” számolt be. A francia sajtóban máshol „lélegzetelállítónak” nevezték a megnyitót, illetve „apoteózisról”, „olimpiai nagyságról” írtak.
Negatív kritikát jószerivel csak az angol Daily Mail fogalmazott meg, amely botrányba fulladt megnyitóról írt. A tudósítása szerint az olimpiai zászlót rossz irányba lobogtatták meg, a sztárok átáztak, a nézők pedig menedékért küzdöttek az özönvízszerű esőzésben.
A 8-as metró néhány megállójának kiesése, valamint a szinte vízszintesen eső eső miatt a vártnál kalandosabb úton, az utolsó 600 méteren három rendőri átvizsgáláson, majd egy beléptetőkapus átvilágításon átesve – fő a biztonság! – sikerült elfoglalni a helyemet a Grand Palais sajtólelátóján.
A létesítménnyel kapcsolatban két dolgot rögvest kiemelhetünk: egyfelől rettentő impozáns így vívóhelyszínné alakítva Párizs egyik fő kulturális- és kiállítótere, másfelől viszont a sportolóknak és az újságíróknak fenntartott bejáratoknál azért érződik, hogy igencsak sebtében sikerült befejezni az olimpiáig. A nagyközönség számára nem látható helyeken itt-ott hiányoznak a burkolatok, a vakolás, máshol még becsomagolt, visszamaradt építési anyagokba futni.
Benn a küzdőtérnél nagyon hűvös van, de a szervezők mentségére szóljon, kint sincs meleg, továbbra sem értük el a 20 Celsius-fokot a hőmérők szerint... Versenyzőként, beöltözve ez nem feltétlenül lesz rossz, és a lelátón is elviselhető, de azért a többség pulcsiban, sőt, kiskabátban követi az eseményeket.
S hogy a franciák mennyire imádják a vívást? A lelátók úgy 80 százalékban megteltek már a csonka 64-es tábla küzdelmeire is, kinn pedig kígyózik a sor, hogy a maradék helyeket is mihamarabb elfoglalhassák.
A mai programban szereplő magyarok közül Muhari Eszter lép majd elsőként pástra, ő 11.15-kor kezd, ellenfele a kínai Tang Csün-jao lesz a legjobb 32 között. A két vívónő márciusban a budapesti Grand Prix-n találkozott egymással, akkor Muhari 14:9-re nyert.
A férfi kardozók triumvirátusa, Szilágyi Áron, Szatmári András és Gémesi Csanád délután egy óra után következik.
Megkezdi szereplését a párizsi olimpián férfi kézilabda-válogatottunk, Chema Rodríguez szövetségi kapitány csapatának első ellenfele Egyiptom lesz. Kövesse velünk a mérkőzés minden fontos pillanatát alább. Hajrá magyarok!
A kedvezőtlen időjárási körülmények miatt elhalasztották a férfi gördeszkások versenyét a párizsi olimpián. A sportág nemzetközi szövetségének tájékoztatása szerint az utcai versenyt szombat helyett hétfőn rendezik meg.
A selejtezőre 12 órától, a döntőre pedig 17 órától kerül sor.
Az olimpia első napján Pétervári-Molnár Bendegúz az evezősök 2000 méteres versenyszámának hatodik futamában állt – ült – rajthoz, az egyes pályán. Mellette egy dán, egy hongkongi, egy paraguayi és egy bolgár versenyző. A rajt nem sikerült túl jól a magyar versenyzőnek, 500 méternél a 4. helyen evezett, féltávnál szintén – bár már kisebb hátránnyal a vezető Nielsenhez képest. 1500 méternél a magyar evezős egy hajszállal lemaradva még mindig a negyedik helyen tempózott, ám a rakétákat begyújtva fel tudott jönni a harmadik helyre, így negyeddöntőt ér a helyezés.
Pétervári-Molnár Bendegúz ideje: 6:58:76.
Messze volt az éremmérkőzésbe jutástól a Mészáros Eszter, Péni István kettős a légpuska vegyes csapat számban a párizsi olimpia első, szombati versenynapján, melyen a 20. helyet szerezte meg.
A tokiói játékokon hetedik magyar duó a héten egyaránt lázas betegséggel küzdő tagjai közül Mészáros 310,4, míg Péni 314,3 kört ért el a maga harminc lövéséből, így 624,7 körös eredménnyel zárták az alapversenyt, melyből az első két pár az arany-, a harmadik és a negyedik pedig a bronzmérkőzésbe jutott.
Az alapversenyben – melyben 28 csapat szerepelt – a kínai Huang Jü-ting, Seng Li-hao duó volt a legjobb 632,2 körrel, az aranyért a dél-koreai Keum Dzsihjon, Park Hadzsun (631,4 kör) párossal mérkőzik majd meg.
Az olimpiai bajnok Milák Kristóf ugyan két nappal később, mint Virth Balázs és csapata, de útnak indult Párizs felé szombat délelőtt – értesült lapunk. Részletek itt!