Álomgólt lőtt a Juventus, de az Arsenalé se rossz

2014.11.04. 21:13
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Ezt Alexis Sanchez lőtte, és nem volt csúnya: szabadrúgása kipattant a sorfalról, majd a labdát kapásból kapura küldte, nem is ért oda az Anderlecht kapusa a sarokra, nagy gól volt. Arsenal-Anderlecht 2-0 a 29. percben.

Alexis Sanchez gólja
  • Marcelo beadása után Benzema dobta magát előre, és belsővel közelről megszerezte a Real Madrid első gólját a Liverpool ellen.

• A londoni csapat tizenegyest kapott, ezt Arteta magabiztosan lőtte középmagasan a vendégek kapujába. 1-0-ra vezet az Arsenal a 23. percben.

Arteta Goal - Arsenal vs Anderlecht 1-0 (UCL 2014)
  • Három perc alatt kiegyenlített az Olympiakosz, egy szöglet után Botia robbant be, és fejelt a hazaiak kapujába.

• A juvés Pirlo a 19. percben fantasztikus szabadrúgással szerezte meg a vezetést a Galatasaray ellen, jó húsz méterről a rövid felsőbe tekerte a labdát védhetetlenül. 1-0 a Juventusnak.

Amazing Goal Andrea Pirlo Juventus vs Olympiakos 1-0
  • Most két Liverpool-védő között cselezte be magát a tizenhatoson belülre, az ötös sarkáról a rövidbe akart lőni, de Mignolet a helyén volt, fogta ezt is.

• de a próbálkozásaikat egyelőre blokkolni tudja a betömörülő Liverpool-védelem. Az előbb volt egy ígéretes Liverpool-kontra is, de ez a tizenhatos előtt végül elhalt.

• Ha Bulut ollózós probálkozása bemegy, a dortmundos Weidenfeller azért fogta a nem túl erős lövést.

• és még sehol sincs gól. :(

• Cristiano Ronaldo hagyta ki, a portugál egy alapvonalról visszatett labdát tett kapura tizennégyről, üresen lőhetett, a lövését Mignolet tolta ki, ez volt a Pool-kapus második nagy védése.

• Nyomul tovább Paulo Sousa csapata, most egy húsz méterről ellőtt szabadrúgást kellett a rövidből kiszednie a vendég Ludogorec kapusának. Marad a 0-0.

• Volt már szöglete és több veszélyes lövése is a spanyol bajnoknak a svéd csapat ellen az első percekben.

• James Rodriguez tette a kapura a labdát tizennégy méterről, Mignolet-nak kellett nagyot védenie, a kipattanót már nem sikerült a vonal előtt megmentenie a hazaiaknak.

• A Ludogorec elleni meccsen már volt egy veszélyes lövésük és egy szögletük is, mindez az első két percben.

• Most megtanulják a belgák, hogy hétköznap este nem érdemes buszozni Londonban, nem értek időben oda az Arsenal otthonába, úgyhogy a kezdőcsapat kihirdetésével is késtek, de azért időben megérkezett a lista.

Arsenal: Szczesny, Chambers, Mertesacker, Monreal, Gibbs, Arteta, Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Alexis, Cazorla, Welbeck

Anderlecht: Proto, Deschacht, Mbemba, Vanden Borre, Praet, Kljestan, Tielemans, Najar, Cyriac, Acheampong, Corte

• A ma este csúcsmeccse a Real Madrid–Liverpool lesz, ami a kezdőcsapatok alapján még a vártnál is izgalmasabb lehet, persze nem azért, mert annyira szorosnak ígérkezik. Amíg a Real Madridból végül Bale került a kispadra, addig a Liverpoolnál elég komoly átalakítások történtek a hétvégi bajnokihoz képest, nincs a kezdőben Steven Gerrard, Jordan Henderson, Raheem Sterling és Mario Balotell sem.

Real Madrid: Casillas, Varane, Ramos, Marcelo, Arbeloa, Kroos, James, Modric, Isco, Ronaldo, Benzema.

Liverpool: Mignolet; Manquillo, Skrtel, Toure, Moreno; Lucas, Can, Allen; Lallana, Markovic, Borini.

• Eddig három pontjuk van, ezzel harmadikok a kilencpontos Atlético és a hatpontos Olympiakosz mögött az A csoportban. Így állnak fel a görögök ellen.

Juventus: Buffon, Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Asamoah, Pirlo, Vidal, Pogba, Marchisio, Morata, Tevez.

Olympiakos: Roberto, Omar, Botia, Abidal, Masuaku, N'dinga, Milivojevic, Maniatis, Afellay, Dominguez, Mitroglou.

• Malmo: Olsen, Tinnerholm, Johansson, Halsto, Helander, Ricardinho, Eriksson, Adu, Fosberg, Thelin, Rosenberg.

Atletico Madrid: Moya, Juanfran, Miranda, Godin, Siqueira, Gabi, Mario, Arda, Koke, R.Garcia, Mandzukic.

• A korábbi Videoton-edző csapata eddig három pontot szerzett a BL-ben.

Basel: Vaclik, Schar, Suchy, Safari, Zuffi, Frei, Elneny, Xhaka, Gashi, Gonzalez, Embolo.

Ludogorets: Stoyanov, Angulo, Moti, Terziev, Caicara, Alexandrov, Espinho, Abalo, Dyakov, Marcelinho, Bezjak.

• BVB: Weidenfeller, Piszczek Subotic, Sokratis, Durm, Kehl, Bender, Mkhitaryan, Reus, Kagawa, Aubameyang

Galatasaray: Muslera, Chedjou, Balta, Kaya, Çamdal, Felipe Melo, Altıntop, Dzemaili, İnan, Sneijder, Bulut

• Lisszabonban szakad az eső, az a Monaco lesz az ellenfél, amely egy rúgott góllal öt pontot szerzett csoportjában, két 0-0 mellett egy 1-0-s győzelmük van.

Benfica: Júlio César, Luisão, Maxi Pereira, Jardel, Almeida, Samaris, Gaitán, Salvio, Pérez, Talisca

Monaco: Subašić, Fabinho, Kurzawa, Carvalho, Raggi, Moutinho, Kondogbia, Toulalan, Ocampos, Ferreira-Carrasco, Traoré

• Jöjjön a ma esti program és a csoportok állása.

Juventus (olasz)-Olimpiakosz (görög) 20.45

Az állás: 1. Atlético Madrid 6 pont (8-3), 2. Olimpiakosz 6 (4-4), 3. Juventus 3 (2-2), 4. Malmö 3 (2-7)

B csoport:

Real Madrid (spanyol)-FC Liverpool (angol) 20.45

Basel (svájci)-Ludogorec (bolgár) 20.45

Az állás: 1. Real Madrid 9 pont, 2. Ludogorec 3 (3-4), 3. Liverpool 3 (2-5), 4. Basel 3 (2-6)

D csoport:

Borussia Dortmund (német)-Galatasaray (török) 20.45

Arsenal (angol)-Anderlecht (belga) 20.45

Az állás: 1. Borussia Dortmund 9 pont, 2. Arsenal 6, 3. Anderlecht 1 (2-6), 4. Galatasaray 1 (2-9)

• A C csoportban Zenit–Bayer Leverkusent már lejátszották, a vendég németeknél Szon a második félidőben öt percen belül vágott két gólt, innentől pedig már viszonylag simán meglett a győzelem, még úgyis, hogy a 89. percben szépített a hazaiaktól Rondón. Sorozatban harmadjára nyert a Bayer, kilenc pontjukkal biztosan vezetni fogják a csoportot a forduló után.

Zenit (orosz)-Bayer Leverkusen (német) 1-2 (0-0)

gól: Rondón (89.), illetve Szon (68., 73.)