GÓL: Borussia Dortmund-Benfica 1-0
LovasG
2017.03.08. 20:05

Összefoglaló

Az első mérkőzésen elszenvedett 0-4 után a Barcelona hazai pályán 6-1-re ütötte ki a PSG-t, és jutott a negyeddöntőbe
A Borussia Dortmund simán nyert 4-0-ra a Benfica ellen, szintén negyeddöntős
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Borussia Dortmund-Benfica

Borussia Dortmund: Burki; Piszczek, Bartra, Sokratis, Schmelzer; Weigl, Castro; Dembélé, Pulisic, Durm; Aubameyang

Benfica: Ederson; Semedo, Luisao, Lindelof, Eliseu; Almeida, Samaris, Pizzi; Cervi, Mitroglu, Salvio

Barcelona-PSG

Barcelona: Ter Stegen; Pique, Mascherano, Umtiti; Busquets, Iniesta, Rakitic; Messi; Rafinha, Suarez, Neymar.

PSG: Trapp; Meunier, Marquinhos, Silva, Kurzawa; Rabiot, Verratti, Matuidi; Lucas, Cavani, Draxler.

• Egészen pontosan a 94/95-ös Bajnokok Ligája kiírás negyeddöntőjében verték ki legutóbb a katalánokat a sorozatban. Az utóbbi években kétszer is összefutottak a legjobb nyolc között, mindkétszer Messiék jutottak tovább az elődöntőbe.

• Ez a PSG-támadó Edinson Cavani idei mérlege. Már a Barcelona elleni nyolcaddöntő első mérkőzésén is betalált, ő állította be a 4-0-s végeredményt, az volt idei hetedik BL-meccsén a hetedik gólja.

A bajnokságon huszonhat találkozón rámolt be huszonhét gólt, a francia ligakupában kettőt, a kupában egyet rúgott eddig.

• Ezzel próbálta feltüzelni a játékosait Luis Enrique a meccset megelőző keddi sajtótájékoztatón. Arról is beszélt, hogy lehet a mérkőzésnek olyan szakasza, amikor nagyon közel állnak majd az egyenlítéshez, és akkor talán a PSG is megroggyanhat egy kicsit, ők pedig ki fogják ezt használni.

• Ilyen hátrányból még senkinek sem sikerült kiharcolnia a továbbjutást a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában. Öt csapat próbálta meg, egyiknek sem jött össze.

• Azon kívül, hogy a Benfica 1-0-ra nyerte meg a nyolcaddöntő első mérkőzését, nagy formában is van.

A portugál bajnokságot vezető csapat zsinórban hét tétmérkőzést nyert meg, legutóbbi még januárban kapott ki a ligában.