új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 29’

James adta be a sarokrúgást, amelyet Stones fejelt kapura 8 méterről, szerencsére éppen Dibusz kezébe.

• 28’

Szoboszlai ívelt középre balról, James a gólvonalon állva tisztázott. Az ellentámadásból kettő az egyben mehetett kapura Bowen és Kane, Szoboszlai azonban óriási sprintet kivágva szögletre mentett.

• 25’

Németország ugyanis Kimmich góljával előnybe került az olaszok ellen, így jelenleg első helyen állunk a csoportban.

• 21’

Bellingham távoli szabadrúgása nem okozott gondot a Fradi kapusának.

• 16’
    gól | Magyarország | első félidő
    Anglia
    0
    1 Magyarország Sallai Roland (20)
    16’

Vezetünk!!! Szoboszlai szabadrúgását középen lefejelik, Harry Kane lyukat rúg, a bal oldalon érkező Sallai Roland pedig egy átvétel után közelről a kapuba bombáz!

• 15’

Eltelt az első negyedóra, az angolok nagy elánnal vetették bele magukat a küzdelembe, de komoly helyzetet a jól záró védelmünknek köszönhetően nem tudtak kialakítani.

• 6’

Reece James bal oldali beadása a hosszún érkező Bowent keresi, aki mielőtt tisztán a kapuba fejelhetne, Nagy Zsolt odaér és tisztáz a West Ham támadója elől.

• 3’

Ígéretes hazai akció végén jókor volt jó helyen a Fenerbahce hátvédje, a 16-oson belül szerelt bedobásra Bowen elől.

• 1’

Szokásos, piros-fehér-zöld felszerelésünkben játszunk ma, az angolok fehér mezben, kék nadrágban és fehér sportszárban futballoznak.

• Reméljük az érzékeny lelkű brit újságírók és az UEFA illetékesei legalább annyira szívükön viselik majd az esetet, mint amikor a magyar szurkolókba kellett beleállniuk számtalanszor a közelmúltban...

• Angliába is szép számmal kísérték el a válogatottat a magyar szurkolók, ahogyan az Tóth István munkatársunk fényképéből is kiderült.

• Az Index munkatársa, Borbély László már a wolverhamptoni Molineux Stadionban van, onnan adott helyzetjelentést:

Az angolok kilenc helyen változtattak az olaszok elleni kezdőhöz képest, Conor Gallagher először játszik a Nemzetek Ligájában, de Marc Guéhinek is csak két perc jutott eddig a sorozatban. Az angolok meccs előtti meccsfüzetében összeszedték azon futballistákat, akikre figyelniük érdemes a mieink közül. Elsőként a csapatkapitány Szalai Ádámot mutatták be kicsit, hogy a Real Madrid utánpótlásában nevelkedett, nemrégiben pedig 12 év németországi légióskodás után Bázelbe igazolt, ahol jó tavaszt zárt, öt gólt szerezve. Erősségeként a tipikus centeri erényt említették meg, jól tartja meg a labdát felíveléseknél a kontrák során, amiből a csapat építkezni tud. Ezt a tulajdonságát egyébként sokan alábecsülik, hiszen egy védekező csapatban a center sokszor egy előretolt védekező középpályást játszik, akinek az ellenfél játékosainak lekötése, valamint a társaknak megfelelő terület kialakítása a fő erénye.

Marco Rossi kapcsán megemlítik, hogy a mieink kapitánya iránt a sikeres Eb-szereplés után a Premier League-ből is érdeklődtek, ezen a tornán bebizonyította képességeit, mivel az előzetesen lesajnált együttessel a végsőkig harcban volt a továbbjutásért a halálcsoportban. Bár a világbajnoki pótselejtezőről éppen lemaradt, az együttes bizonyította, hogy helyezéstől függetlenül bárkivel felveszi a harcot, kiemelik itt a londoni 1–1-es döntetlent. Itt jegyzem meg, hogy a válogatott meccseknél még az NL előtti állapotokat írják, vagyis ezeket minden bizonnyal még korábban írták, hiszen azóta az angolokat ugye le is győztük, a németekkel pedig ikszeltünk, ráerősítve a fenti gondolatokra.

A konzisztens játékosnak Willi Orbánt jelölik meg, az RB Leipzig játékosa 43 meccsen teljesített az idényben. Figyelni kell rá a pontrúgásoknál, hiszen ötször volt már eredményes a válogatottban. Felemelkedő sztárként Szalai Attiláról írnak, a Fenerbahce futballistája számos európai klub érdeklődését felkeltette remek védőjátékával.

A játékos, akire leginkább figyelni kell, Szoboszlai Dominik, akinél megemlítik, hogy balszerencséjére sérülés miatt lemaradt az Eb-ről, de a lipcsei szereplésből 18 kanadai ponttal vette ki a részét az idény során. Fiatal kora ellenére stabil válogatott, és már hat gólt is szerzett. Másik kiemelt játékosként Sallai Rolandról írnak, a sokoldalú támadó jó formában érkezett a válogatotthoz, a legutóbbi nyolc freiburgi meccsén öt gólt szerzett. A válogatottban az északírek ellen is eredményes volt, ahogyan a londoni világbajnoki selejtezőn is betalált John Stones egyenlítése előtt.

• Az angolok alaposan felforgatták csapatukat a legutóbbi, Olaszország elleni meccshez képest, Marco Rossi azonban nem sokat változtatott a németek elleni összecsapás kezdőjén.

ANGLIA: Ramsdale – K. Walker, Guéhi, Stones, R. James – Saka, K. Phillips, Bellingham, Gallagher – Bowen, Kane. Szövetségi kapitány: Gareth Southgate

MAGYARORSZÁG: Dibusz – Fiola, Lang, W. Orbán, Szalai A., Nagy Zs. – Sallai, Styles, Schäfer, Szoboszlai – Szalai Á. Szövetségi kapitány: Marco Rossi

• Hamarosan kezdetét veszi az Anglia–Magyarország mérkőzés a Nemzetek Ligája 4. fordulójából, tartsanak velünk és nem maradnak le semmiről!